Doğuma Hazırlık Evlilik ve Hamilelik

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Evliliğin ilk senesinde hamile kalmak doğru mudur?

• Evet

OY: 1 8,3%
  • Hayır, zaman şart

OY: 11 91,7%

• Ankete Katılan
    12

FarahMelodi

Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2018
166
267
33
Merhaba,
28 yaşındayım, 2 aylık evliyim ve hamileyim. Çevremdekiler 1 sene geçtikten sonra hamile kalmanın daha iyi olduğunu, evliliğin rayina oturması gerektiğini söylüyorlar. Ama ben yaşım nedeniyle bazı şeylere geç kalmak istemiyorum ve tam zamanı olduğunu düşünüyorum. Sizce evlendikten sonra bebek için beklenmeli mi?

Sana bu kdr gecsin diyemem onunzamanini yasayarak gorursun.
Allah bisekilde vaktinin geldigini sana gosterir ya o istegi kalbine dusurur. Yani bi sekilde olur. Zamani oldgnudusunyorsan esinle konus. Dedigim gibi en dogru zaman senin istedigin zamandir :)

zaten hamilesin suan beklenmeli yada beklenmemeli konusunu dusunmek icin dogru zaman degil yani. herkesin kendi hayati isteyen istedigi kadar bekler buna da kimsenin laf etmeye hakki olmadigini dusunuyorum. hele ki hamileysen kim neden boyle yorum yapar ki.. insanlar konusmak icin konusuyor. takma kafani bosver kendine ve bebegine odaklan.

Iyi de zaten hamileymissin, bunu simdi sormak sacma degil mi ? Bunlari dusunup kafani karistiracagina benegine odaklan...ayrica benm dusuncem ilk yil hamile kalmak mantiksiz cunku cocuktan sonra hic birsey eskisi gibi olmayacak

Merhaba,
28 yaşındayım, 2 aylık evliyim ve hamileyim. Çevremdekiler 1 sene geçtikten sonra hamile kalmanın daha iyi olduğunu, evliliğin rayina oturması gerektiğini söylüyorlar. Ama ben yaşım nedeniyle bazı şeylere geç kalmak istemiyorum ve tam zamanı olduğunu düşünüyorum. Sizce evlendikten sonra bebek için beklenmeli mi?
Bence de 1 yıl hem ideal hem de şart
Daha evlilik nedir bilmeden doya doya evliliğin tadını çıkarmadan çocuk nedir ya?
Ama Allah nasip etmiş ne güzel yapacak birşey yok artık sağlıklı olsun inşallah
Siz mutluysanız bu durumdan herşey yolundaysa takmayın

Bu işin zamanı falan yok. Ne zaman hazır hissederseniz o zaman. Başkası 2 yılda ancak hazır hisseder, sen 2 ayda. Her evlilik kendine özeldir. Böyle şeyler prosedüre tabi olmuyor.

X