Evlilik ve sorunlari

ChocolateCookie

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
2.406
20.797
Merhaba Hanimlar,

Size bisey sormak istiyorum görüslerinizi merak ediyorum.
Evlilikte neden cogunlukla Kadinlar biseyleri düzeltme susma yada alttan alma cabalarina girer haklida olsa haksizda. Yuvanin huzurunu Mutlulugunu neden en fazla Kadin düsünür ben bunu anlayamiyorum.. burdaki acilan konularda da bunu hep okuyoruz ve gercekten merak ediyorum

valla ben suan nişanlanmak üzereyim. gerekli herseyi söluyorum her tepkiyi de veriyorum. üzerime çok gelrse sen bilirsin diyorum. hee benm yaptıgımda doğru değil belki ama haklı oldugum konularda alttan almam umurumda da olmaz by drse by derim ..

Merhaba Hanimlar,

Evlilikte neden cogunlukla Kadinlar biseyleri düzeltme susma yada alttan alma cabalarina girer haklida olsa haksizda. Yuvanin huzurunu Mutlulugunu neden en fazla Kadin düsünür ben bunu anlayamiyorum.. burdaki acilan konularda da bunu hep okuyoruz ve gercekten merak ediyorum
Yok arkadaşım çok şanslı kadınlarda var.
Foruma dikkat şımarıklık abidesi çakma prenses modeller. Ona rağmen adam pervane oluyo peşinde ama vardır onunda sabrının tükeneceği bigün.

Demem o ki kader kısmet....

Çünkü erkek boşanınca hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam edebiliyor. Ama kadın...

Artık bakire değil. Başkasının eskisi. Kim bilir ne yaptıda adam boşadı bunu. Kim bilir nasıl saldı kendini, nasıl dırdırcı ki adam aldattı bunu. Kim bilir nasıl kızdırdı da adam dövdü bunu. Oluyor...

Bu ikiyüzlülüğe iğrençliğe maruz kalmamak için hep alttan alıyor hemcinslerimiz... Böyle konuşanlar hepimizin çevresinde mutlaka var. Ağzına lafları tıkayıp mosmor etmeliyiz ki başkalarının yanında da konuşup insanları mutsuz oldukları evliliklere mahkum etmesinler... Şahsen benim babaannem tam böyle bir kadın. Zamanında ciddi şekilde hem ben hem babam ve amcalarım bozduğu için artık böyle şeyler söyleyemiyor. Böyle böyle bitecekler inşallah...

Toplumda beklenti kadinin alttan almasi yönünde cunku. Ilave olarak erkekler serbest yetisiyor, ergenlikte basliyor kizip bagirmalari. Anne baba aman erkektir sinirlenecek tabi diye alttan aliyor. Kiz cocuk bir iki dis gosterse haddi bildirilip susturuluyor.
Evlenince de kısır döngü boyle devam edip gidiyor iste. Kadin 10-15-20 yil alttan alip susuyor, erkek esip gürlüyor. Yaslaninca kadinin sabri tasinca bir kriz patlama, erkek pamuk gibi oluveriyor. Benim gordugum hep boyle.
Ben kendi evliligimde kadin alttan almali, susmali kuralini uygulamiyorum, susmuyorum. Boyle boyle duzen degisecek

Ben kendi evliligimde kadin alttan almali, susmali kuralini uygulamiyorum, susmuyorum. Boyle boyle duzen degisecek
Kesinlikle katılıyorum. Genel olarak kendimize güvenip ezdirmediğiz, güçlü durduğumuz zaman kavgalarda alttan alan taraf, haksız olan taraf oluyor olması gerektiği gibi.

Bir de bazi ayrimciliklar var dogustan. Mesela erkek cocuk 2 sene anne sutu almali, kiz o kadar almasa da olur diyorlar. Veya erkek cocugun cani bisey istedi mi yesin, pipisi duser falan gibi cahillikler.
Kiz cocuk ne yemek pistiyse yer mesela, erkege ozel kofte patates yapilir. Iste boyle bir ulkede yetistik. Ozguvenimizin eksik olmasi cok normal

Merhaba Hanimlar,

bizim kadınların çeneside hafife alınmamalı bence, eskiyi unutmazlar, sürekli bir süpriz beklentisi, başkalarına özenti, adamların işide zor yani...
açıkçası bizler birey olamıyoruz, evlilikleri çocuk oyuncağına çevirdiler...

Çünkü erkek boşanınca hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam edebiliyor. Ama kadın...

Artık bakire değil. Başkasının eskisi. Kim bilir ne yaptıda adam boşadı bunu. Kim bilir nasıl saldı kendini, nasıl dırdırcı ki adam aldattı bunu. Kim bilir nasıl kızdırdı da adam dövdü bunu. Oluyor...

Bu ikiyüzlülüğe iğrençliğe maruz kalmamak için hep alttan alıyor hemcinslerimiz... Böyle konuşanlar hepimizin çevresinde mutlaka var. Ağzına lafları tıkayıp mosmor etmeliyiz ki başkalarının yanında da konuşup insanları mutsuz oldukları evliliklere mahkum etmesinler... Şahsen benim babaannem tam böyle bir kadın. Zamanında ciddi şekilde hem ben hem babam ve amcalarım bozduğu için artık böyle şeyler söyleyemiyor. Böyle böyle bitecekler inşallah...
Kesinlikle . Kadinlar sanki bi pacavraymis gibi muamele görüyor Erkeklere hic bisey olmuyor halbuki Dinimizde böyle bisey asla yok cok yazik

kisilik meselesi galiba.
bizim yavamizi disi kus yapmadi.
beraber yaptik.
fazla altdan almam mesela, sinirlarim vardir. kisiligimi degistirmeye calismam- ve en önemlisi en cok kendimi severim bu hayatda. belki cocugum olursa en cok onu severim ama asla ikinci bir kisi benden önemli degildir.
hak yemem ama kendi hakkimida yedirmem.
toplum baskisi tanimiyorum- toplumun bir parcasi olarak ne insanlari baski altina sokarim ne kendimin sokulmasina izin veririm. cevremde kafayapima uygun olmayan insan fazla barindirmam.
böyle yani- cefa cekmiyorum. mutluyum.

not:
Evlilikte neden cogunlukla Kadinlar biseyleri düzeltme susma yada alttan alma cabalarina girer haklida olsa haksizda. Yuvanin huzurunu Mutlulugunu neden en fazla Kadin düsünür

Bunlari yapmiyorum- ikimizde mutluyum.

Merhaba Hanimlar,

1) Kadınlar daha duygusal varlıklar.
2) Ataerkil bir toplumdayız.
3) Her ilişki veya evlilikte böyle değil.

Merhaba Hanimlar,

Burası kadınların kullandığı bir platform ve erkekler sorunlarına çözümü tabiki arıyorlar ama çözüm arama yontemlerimiz farklı.yoksa yuvasını kurtarmaya çalışan erkekler de çok .

Erkekler zaten genel olarak hiçbir şey hakkında derinlemesine düşünmüyorlar ki evlilik hakkında düşünsünler.
Alttan alma kısmına gelince o kısım tamamen kişilik meselesi. Benim ailemde de alttan alan erkekti, benim evliliğimde de öyle. Şans ya da karakter meselesi. E şimdi birisi gelip buraya ay neler yapıyorum alttan alınıyorum kocam benim çook seviyor gibi bir başlık da açmaz nispet yapar gibi :KK70: Yani mutlu olan buraya yazmaz zaten gerek duymaz.

Ama genel olarak tüm çekip çevirme işlemleri kadında. Bu bir gerçek. Övündüğümüz konu kocamızın bize "yardım etmesi" bu bile ne kadar saçma. Sanki iş bizim işimiz de bize yardım ediyor. Otomatik olarak yüklenmiş ev işleri bize doğuştan. Hayır efendim doğrusu "eşimle ben bölümü" yaptık olmalı.

Gerçi neyse yaa kadınların %80i ben kahvaltı hazırlarım yemek yaparım çamaşırlarını yıkarım seviyorum ben kocamı bana görev gibi bile gelmiyor kafasında olduğu için... Hatta bazı başlıklarda var yani sana görev gibi gelmesi ne kadar ayıp tarzı yaklaşımlar.

En basitinden erkeklerin yardım edeyim demesini örnek vereyim. O evde 2 kişi yaşıyorken evdeki işlere neden erkek yardım ediyor? Bu cümle bile aslında evin işinin bizim üzerimizde olduğunu kabul etmek değil mi? O evi süpürürken biz ona yardım edelim mesela. Eşim yardım edeyim dediğinde yardım etmeyeceksin ikimiz ev için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz diyorum.

Salaklıktan, onları bulunmaz hint kumaşı sanıp öyle davranıyoruz hep alttan alarak egolarını şişiriyoruz susan biz oluyoruz sonra ortaya narsist adamlar çıkıyor bir kısım kadın boşanıyor bir kısmı ezik bir hayat yaşıyor manyak koca gölgesinde :halay:

En basitinden erkeklerin yardım edeyim demesini örnek vereyim. O evde 2 kişi yaşıyorken evdeki işlere neden erkek yardım ediyor? Bu cümle bile aslında evin işinin bizim üzerimizde olduğunu kabul etmek değil mi? O evi süpürürken biz ona yardım edelim mesela. Eşim yardım edeyim dediğinde yardım etmeyeceksin ikimiz ev için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz diyorum.

10000% katiliyorum.

X