Evlilik

Niye cumbur cemaat dolaşıyorsunuz ? Sen annende o annesinde kalsa ne olur . Olacağı da biliyorum aslında 1267 yılından kalma kafalar yasayan kayinvalideler ogullarina 'karina söz geciremedin mi den burda o orda ' falan diye laf sokar dururlar. Kayinvalidelere toplu güncelleme gelse de 2021 sürüme gecseler insanlar da böyle aptal şeylerle ugrasmasa ne olur .

Kendine viski almış gelmiş benimki sevmediğimi bile bile... KENDİNE!!!

Boşayayım en iyisi ben bunu, kirlilerini de sepete atabiliyor zaten, fazla akıllı 😱

Canım bence boşan.
Bugün kirlisini sepete atan yarın bulaşık makinesini doldurup çalıştırır. Başımıza taş yağar maazallah :KK43:
Evliliğini kurtarmak için her yere kudranın mutfağı, kudranın elektrik süpürgesi, kudranın kirli sepeti vs yazan tabelalar yaptırabilirsin.
Yine de anlamazsa boşan.
Başarılar dilerim.

Hayır tabiki

Evet işte demek istediğim bu biz kız aldık oğlan vermedik bizde kalmamız uygun olur diyo yani istediğim kadar vakit geçirip yatmaya oraya gitmem lazımmış

Böyle bir kafa yapısı baştan sona her anda kendini gösterir ama siz göre bile evlendiniz büyük ihtimalle. O yüzden sonradan şikayet etmek garip geliyor bana. Adamı daha dün tanımadınız sonuçta.

Yapabilecekseniz siz de onun ailesinde kalmayın. Bu şekilde kendini sorgular belki bir ihtimal.

Son düzenleme:
Merhaba kızlar🌸 ben 2 aylık evliyim eşim asker olduğu için gurbetteyiz fakat derdim bambaşka. Eşimle aynı memleketteniz ne zaman izne gitsek eşim hep kendi ailesinin evinde kalmak istiyor benim ailemin evinde kalmamızın uygun olmadığını söylüyor 2 aylık evliyiz 2 kere izne gittik ve bu konu yüzünden hiç mutlu vakit geçiremedim yani uzaktan gelip büyüdüğüm evde 20 gün içinde sadece 1 gece kaldım zoruma gitti. Sizce bu durum normal mi evlendikten sonra böyle izinler de erkek evinde mi kalınır. Ben hep izinde arada kalıyorum ailem bizimle de kalın diyor eşim kalmıyor kavga ediyoruz falan. Eşimin babasından çekindiğini düşünüyorum gözlemlediğim kadar ailesinden kimse bişey de demiyor bu konuda ama o benim aileme karşı garip biraz yani ben hep gergin oluyorum keyif alamıyorum düşünceleriniz neler ben bu huyunu kırmak istiyorum zaman alacak sanırım baya ama gidiyoruz hep onun ailesiyle kalıyoruz falan ben 10 gün izin varsa 5 5 kalalım diyorum ama yok olmuyor son gece kalmadı demesin diye benim ailemde kalıyoruz o kadar. Birde bazen kendimi yetersiz hissediyorum titiz ve sürekli karışıyor zamanla düzene girer mi yalnızken kavgamız olmuyor hiç aslında ama yani hep ben ona uyum sağlıyorum o hiç uyum sağlamıyor bana sorun bu sanırım
Sen kendi ailende kal madem bu ne böyle bende yaşadım kv hep yatılı gelin derdi ben kendi anneme giderdim normal olarak hala kavga çıkarır takmıyorum artık.

Evliliği 'eski kafa' kalıplarıyla yaşarsanız böyle durumlar olur.

Sizin bu kalıptan çıkmayı istemeniz gerekiyor. Ne demek 'erkek tarafında kalmak zorundasın' .Bu çağda bu size mantıklı geliyor mu? Herkes kendi baba evinde kalabilir. Bu eşler arasında problem olmamalı.

Merhaba kızlar🌸 ben 2 aylık evliyim eşim asker olduğu için gurbetteyiz fakat derdim bambaşka. Eşimle aynı memleketteniz ne zaman izne gitsek eşim hep kendi ailesinin evinde kalmak istiyor benim ailemin evinde kalmamızın uygun olmadığını söylüyor 2 aylık evliyiz 2 kere izne gittik ve bu konu yüzünden hiç mutlu vakit geçiremedim yani uzaktan gelip büyüdüğüm evde 20 gün içinde sadece 1 gece kaldım zoruma gitti. Sizce bu durum normal mi evlendikten sonra böyle izinler de erkek evinde mi kalınır. Ben hep izinde arada kalıyorum ailem bizimle de kalın diyor eşim kalmıyor kavga ediyoruz falan. Eşimin babasından çekindiğini düşünüyorum gözlemlediğim kadar ailesinden kimse bişey de demiyor bu konuda ama o benim aileme karşı garip biraz yani ben hep gergin oluyorum keyif alamıyorum düşünceleriniz neler ben bu huyunu kırmak istiyorum zaman alacak sanırım baya ama gidiyoruz hep onun ailesiyle kalıyoruz falan ben 10 gün izin varsa 5 5 kalalım diyorum ama yok olmuyor son gece kalmadı demesin diye benim ailemde kalıyoruz o kadar. Birde bazen kendimi yetersiz hissediyorum titiz ve sürekli karışıyor zamanla düzene girer mi yalnızken kavgamız olmuyor hiç aslında ama yani hep ben ona uyum sağlıyorum o hiç uyum sağlamıyor bana sorun bu sanırım
neden izinleri aile yanında geçriyorsunuz tatile gidin, evde başbaşa takılın vs vs.. Aile yanına gidileceksede 2 taraftada eşit kalın yada 1 er geceden sonra herkes kendi ailesi ile vakit geçirsin. Ama aile ziyaretini de 1 haftadan uzun tutmayın

Sonır çizmezsen düzelmez. Gerekirse tek git kal. Madem öyle ayrı ayrı kalırız canım nasılsa evde beraberiz diye. Boşanmayı düşünüyorum, anlayış sökmüyor bunlara maalesef.

2 ayda izinlerde neden ailelere koştuğunuzu sorgula bence. hele de 20 gün... asıl sorun neden izinde evinizde durmadığınız ya da başka bir yere tatile gezmeye falan gitmediğiniz.

Kayınvalidem ve kendi ailem karşılıklı oturuyor. Biz hep benim ailemde kalırız ve bu kimseye tuhaf gelmez. Arada eşime istersen git ailenle vakit geçir beni bekleme derim buna rağmen ailesinde kalmaya hiç yanaşmaz .

Sonuç olarak yetişkin insanlarız ve evlilik birliği içinde aldığımız kararları ailelerimize onaylatmak zorunda değiliz. Nerede rahat ediyorsak orada kalırız kimse de bunu sorgulayamaz.

Ben artık büyüklerin karıştığı , aman ayıp olurlarla, hayatlarımızdan verdiğimiz ödünlerle dolu evliliklerin kaldığına inanmak istemiyorum
Malesef var bazı erkekler okusa da çevrede görse o yaşadığı kabuğun dışına çıkamıyor

eşimin mesleği titizliği aynı ama bu baskıyı bana eşim değil ailesi yapmıştı ben eşimle konuşa konuşa normal olmadığını anlattım. çok yoruldum çok üzüldüm ama şuan her şey rayına oturdu. bizde gurbetteyiz ailelerimiz aynı mahallede kv kp onlardan izin almamı öyle aileme gitmemi bekliyorlardı şaka gibi. Tabikide yapmadım direndim gerekirse kötü oldum. eşimin ailesi sırf ben ailemde kalabiliyorum eşim isteklerime önem veriyor diye eşime kılıbık diyorlar. kp bir kere benimle atışırken bizde ne kadar kalıyorsan ailende de o kadar kalıyorsun falan dedi bunun konu olması bile çok çok saçma ama inan seni çok iyi anlıyorum. önemli olan eşinin sana destek olması yoksa bu konu uzar gider. Eşinle konuş mutlu olmadığını bu durumun devam etmemesi gerektiğini söyle eğer diretirse izne çıkma inat et gerekirse rest çek susarak onaylıyorsun zamanla bunu herkes kabul etti olat
rak algılayacak ve hiç değişmeyecek bu durum.
Aslında burada bir erkek olarak kp nin karışması da çok saçma de ekli eşinin zihniyeti de babasının baskı ve yorumundan kaynaklı bazıları bu baba sözünün üzerine çok sorun çıkarıyor 40 yıl önce kendi yaşadıklarını yeni evli 20li 30 lu yaşlı insanlar da yaşasın diyorlar ama artık devir değişti insanlar farklı ihtiyaçlar ilgiler yani cahillik azaldı çok bencilce...

X