Evlilikte bilgisayar problemi

Misafir35

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2019
49
-56
30
Kızlar merhaba, 6 aylık evliyim. Eşimle 4 sene flörtleştik ve evlendik sonunda. Her şey çok güzel gidiyordu ta ki 1 haftaya kadar. Şu anda bilgisayardan iş yapma peşinde, ve sabahlara kadar bilgisayar karşısında ve bu işten anlayan biriyle sabah 6 ya kadar konuşup iş yapıyor. Telefonuna falan baktım konuştuğu kişiyi de araştırdım erkek biri tanıyorum zaten 1 haftadır yatağa sabah saat 4 ten erken girmiyor. Sabah 6 da giriyor bile. Ben kendimi çok yalnız hissediyorum. Ne yapmam lazım. Onunla konuştum ama kendince haklı olmaya çalışıyor. Evimde eşimle sohbet edemiyoruz. Hep bilgisayar başında. Ben her gece tek yatıyorum ve bu canımı çok sıkıyor. Aynı evin içindeyiz ama sohbet bile edemiyoruz. Nasıl bir çözüm bulabiliriz. Lütfen yardımcı olun..

Yapacak bişey olmuyor genelde. Yeni evli olduğun için bu kadar üzüyordur bu durum. Dönem dönem ataklar geçirtse de Zamanla alışıyorsun.

Kızlar merhaba, 6 aylık evliyim. Eşimle 4 sene flörtleştik ve evlendik sonunda. Her şey çok güzel gidiyordu ta ki 1 haftaya kadar. Şu anda bilgisayardan iş yapma peşinde, ve sabahlara kadar bilgisayar karşısında ve bu işten anlayan biriyle sabah 6 ya kadar konuşup iş yapıyor. Telefonuna falan baktım konuştuğu kişiyi de araştırdım erkek biri tanıyorum zaten 1 haftadır yatağa sabah saat 4 ten erken girmiyor. Sabah 6 da giriyor bile. Ben kendimi çok yalnız hissediyorum. Ne yapmam lazım. Onunla konuştum ama kendince haklı olmaya çalışıyor. Evimde eşimle sohbet edemiyoruz. Hep bilgisayar başında. Ben her gece tek yatıyorum ve bu canımı çok sıkıyor. Aynı evin içindeyiz ama sohbet bile edemiyoruz. Nasıl bir çözüm bulabiliriz. Lütfen yardımcı olun..

İş yapmaya çalışıyorsa belliki oda maddiyat için uğraşıyor.Yalnız hissetmekte haklısınız ama ona küsseniz sıkboğaz bile etseniz odaklandığı şeyden vazgeçiremezsiniz..Biraz zor ama boşvermeye çalışın kendi haline bırakın elbet bırakacaktır ya da ona destek olun her ne yapıyorsa size de öğretsin yanında oturarak fikir yürütün beraber böylelikle sıkılmamış olursunuz..Yok oda olmuyorsa c planı sizde kendinize başka bir dünya yaratın işiniz yoksa iş bulmak gibi veya arkadaşlarınızla vakit geçirin wp grupları, komşular vs.

Keşke elimde sihirli bi değnek olsa da şu erkekleri adam edebilsem..
Benimki de dahil ne denir ki
Allah akıl fikir versin eşine
O sihirli değneği biraz da kendinize dokundurunda belki bir nebze anlayış sahibi olursunuz :/
İş yapıyor adam yahu iş.
Üstelik henüz sadece bir hafta olmuş ama prensesimiz hergece yalnız yatıyoruuuummm diye isyan bayrağını çekmiş.
Birazda destek olmayı deneseniz olmaz değil mi sonuçta keyfinden sabahlara kadar oturmuyor.
Ama hayatta hiçbir şey için emek vermemiş zorluk çekmemiş bir insan o verilen emeğin değerini nereden bilsinde anlayış göstersin :işsiz: ancak sızlanmaca...

O sihirli değneği biraz da kendinize dokundurunda belki bir nebze anlayış sahibi olursunuz :/
İş yapıyor adam yahu iş.
Üstelik henüz sadece bir hafta olmuş ama prensesimiz hergece yalnız yatıyoruuuummm diye isyan bayrağını çekmiş.
Birazda destek olmayı deneseniz olmaz değil mi sonuçta keyfinden sabahlara kadar oturmuyor.
Ama hayatta hiçbir şey için emek vermemiş zorluk çekmemiş bir insan o verilen emeğin değerini nereden bilsinde anlayış göstersin :işsiz: ancak sızlanmaca...
Wat didin gulüm??
Konu bilgisayar kullanmak olabilir ama benim yazdığım eşimle olan genel anlaşmazlığım
İşşşş falan yapmıypr yani bilgisayar da kullanmaz oyun da oynamaz sakin ol tatlım :KK66:
Hayatta neye ne kadar emek verdiğimi ne kadar yorulduğumu ne kadar zorlandığımı sen nerden biliyorsun ki ileri geri boş boş laga luga yapma hakkını elinde tutuyorsun?
Sen nereni yırtarak geldin de burda bana akıl verme girişiminde bulundun onu de hele!!

Wat didin gulüm??
Konu bilgisayar kullanmak olabilir ama benim yazdığım eşimle olan genel anlaşmazlığım
İşşşş falan yapmıypr yani bilgisayar da kullanmaz oyun da oynamaz sakin ol tatlım :KK66:
Hayatta neye ne kadar emek verdiğimi ne kadar yorulduğumu ne kadar zorlandığımı sen nerden biliyorsun ki ileri geri boş boş laga luga yapma hakkını elinde tutuyorsun?
Sen nereni yırtarak geldin de burda bana akıl verme girişiminde bulundun onu de hele!!
Bir elde tesbih diğer el belde mi yazdınız bu yorumu merak ettim :) mübarek bir yeeyyytt var mı bana yan bakan cümlesi eksik :/
Tamam reis yani cevap veriyorum kızma.
Sen henüz 6 aylık evli ve eşi iş kurma peşinde olan bir kadına sırf üç gün yalnız yattı diye kendi problemlerini referans gösterip onların hayatını etkiliyorsunya ha bende ona dayanarak sana laga luga yaptım. Oldu mu tatmin oldun mu cevaptan reissss :KK66:

Bir elde tesbih diğer el belde mi yazdınız bu yorumu merak ettim :) mübarek bir yeeyyytt var mı bana yan bakan cümlesi eksik :/
Tamam reis yani cevap veriyorum kızma.
Sen henüz 6 aylık evli ve eşi iş kurma peşinde olan bir kadına sırf üç gün yalnız yattı diye kendi problemlerini referans gösterip onların hayatını etkiliyorsunya ha bende ona dayanarak sana laga luga yaptım. Oldu mu tatmin oldun mu cevaptan reissss :KK66:
Ben güzel beynimi yorup boş boş şeyler yazmıyorum
Yaşadığım yaşıyor olduğum ya da yaşamam muhtemel şeylerle ilgili
Kendimdennnn
Bak tırnak içinde kendimden yola çıkarak bi yorum yapmışım
O an içimde farklı şeyler vardı eşle ilgili bi mevzu açılınca boyunları altlarında kalsın dedim
Yine gelsin aynı konu yine derim
Bu benim yorumum
Açın bakın ben birinin yaptığı yoruma ama yoruma ayy bu benim canımı sıktı deyip yorum yapmış mıyım?
Yapmadım yapmam yapılmasından da hoşlanmıyorum.
Reis demene gerek yok
Ben eli belinde mahalle kavgası yapacak bi kadın değilim
Kavgalarımda elim genelde belimde olmaz kapiş :KK66:
Bana ordan öyle konuşacağına sen nereni yırtarak nerelere geldiğini anlat da sonra karşılıklı konuşabilelim
Zira böyle yazan birine ancak bu kadar cevap verilir
Nokta!

Ben güzel beynimi yorup boş boş şeyler yazmıyorum
Yaşadığım yaşıyor olduğum ya da yaşamam muhtemel şeylerle ilgili
Kendimdennnn
Bak tırnak içinde kendimden yola çıkarak bi yorum yapmışım
O an içimde farklı şeyler vardı eşle ilgili bi mevzu açılınca boyunları altlarında kalsın dedim
Yine gelsin aynı konu yine derim
Bu benim yorumum
Açın bakın ben birinin yaptığı yoruma ama yoruma ayy bu benim canımı sıktı deyip yorum yapmış mıyım?
Yapmadım yapmam yapılmasından da hoşlanmıyorum.
Reis demene gerek yok
Ben eli belinde mahalle kavgası yapacak bi kadın değilim
Kavgalarımda elim genelde belimde olmaz kapiş :KK66:
Bana ordan öyle konuşacağına sen nereni yırtarak nerelere geldiğini anlat da sonra karşılıklı konuşabilelim
Zira böyle yazan birine ancak bu kadar cevap verilir
Nokta!
Reisim elbette sen haklısın. Aksi düşünülemez. Dayımsın. Elbette kapiş. Nokta! :KK66:
Da tabi ama sen yinede o engiiiiiin mi engin bilgi birikimini biz çömezlere aktarırken tecrübelerini kapakları açılmış baraj gibi üstümüze fışkırtma. Malumun bak konu sahibi kızcağız henüz 6 aylık evli, kocasıda muhtemelen yeni kurduğu ailesi için sabahlara kadar it gibi çalışıyor, keyfi değil yani. Ama hanım kızımız sanki yüzyıllardır yalnız yatıyor ihmal ediliyor gibi tiplere girmişya, buna verilecek tavsiye anlayışlı ol sabret kocana destek ol vs şeklinde olmalı, çünkü olması gereken bu. kaldı ki bu konu sahibinin eşine yapacağı bir lütufda değil, destek olmalı eşine, eş olmak bunu gerektirir. Yoksa senin dediğin gibi topunun köküne kibrit suyu gibi bir mentalite olmaz. Adamın ne suçu varda o an kendi problemlerini düşünüp kızı kocasına karşı kışkırtıyorsun.. Bu laf kafası karışık insanlara söylenmez.
Ha tabi yinede en iyisini sen bilirsin reisim :)
Çömez aklımla sürçü lisan ettiysem affola :/
Yoksa öpemediğim bileği bükerim :KK53: y
Bu laf böylemiydi ya :))
Herneyse...
Saygılarımla reisim.
Emir telakki ederim :KK66:

Bir laf var ne olursa olsun önce aile
Hiçbir şey aileden daha önemli değil
Karısının gönlünğ yaparak işini yapsa kadın da burda konu açacak kadar bunalıma girmez
Boş konuşmalar boş insanlar hiç ilgimi çekmiyo tatlım

Bilgisayarda oyun oynamıyor kötü şeyler izlemiyor çalışıp para kazanma peşinde, kimse keyfinden okdr saat bilgisayar başında geçirmez biraz anlayış

Benim eşim de knight online oynunu oynuyordu sadece Yemek yemek için yanıma gelip masaya oturuyordu durumu ailesine bildirdim baya oturmaz oldu bilgisayarın başına.Allah yardımcın olsun .

Bnm kocam calismiyor . bilgisayar basindadir sabah uyandgmda ynmda gormem cnku ordadir. Aksamda yatagagirdigimde gelmez en az 1 saat snra gelir. Ha is yptgndan degil oyun oynar haberlere bakar video izler. (Pis isler kkaristirmaz)
Kvgalar ettim olmadi anlayis gosterdim baktim yine olmadi sallamamaya basaldim.
Umursamayinca okdr cok gozune batmiyor. Arada sinirm ciktimi ona catarim bilgsayardan girip. Ama bugune kdr bir saat bile azaltmadi. He beni seviyo bnde onu sevyrm hatta hamileym. Bak benlede ilgilenir cagirdigimda gelir ev isine yardm eder. Kirmizi cizgisi bilgisayardir. Bnde bu durumlYasamayi ogrendm sanrm. Sende ogren degismyecek. Uzduysem ozur dilerim. Bazi seyleri gormezden gelince daha mutlu oluyorsun

eşiniz mühendis falan mı? remote çalışıyorsa adam haklı dağılalım. değilse çok kötü. bilgisayardan ne gibi bir iş yapılabilir saçmalık yav.

Zamanla alışırsınız. Yanında oturun sakin konular açmaya çalışın onun sevebileceği de olur. Önceleri tek kelimelik cevaplar verir ya da hiç vermez bi süre sonra şayet sabrınızı ve istikrarınızı koruyabilirseniz iki tarafa da kolayca adapte olabilir. İş gereği ise buna alışacaksınız yazılanları görüyorsunuz. Çözümsüz bir problem değil. Sakin kalın..

eşiniz mühendis falan mı? remote çalışıyorsa adam haklı dağılalım. değilse çok kötü. bilgisayardan ne gibi bir iş yapılabilir saçmalık yav.
Eşim ekstradan bilgisayar mühendisliği yapıyor. Site tasarlıyor gibi bir sürü iş. Ama beni de ihmal ediyor bunu söyledim artık bana daha çok vakit ayırıyor

Benim eşim de knight online oynunu oynuyordu sadece Yemek yemek için yanıma gelip masaya oturuyordu durumu ailesine bildirdim baya oturmaz oldu bilgisayarın başına.Allah yardımcın olsun .
Ne üzmesi estağfurullah. İnşallah hayat çok güzel olur bizlere. Allah çocuğunu analı babalı büyütsün:)

X