Evlilikten sonra değişen eşim ...

SerenityMamoru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2016
184
68
Merhaba herkese,
2 yıllık evliyim. Eşimle evlenmeden bi kaç sene sevgili ve nişanlı kaldık. O sürelerde dünya iyisiymiş meğer. Ne desem yapan uzmemeye çalışan. Önceliği ben. Sürekli elele kavga etsek bile kavga bile sayılmazmış meğer. Hemen barışırdık da zaten.
Evlenelim kavuşalım seni cok seviyorum diyip yanmda olabildgi bütün zamanlarda beni sarıp sarmalayan insan. Evlendikten sonra tamamen değişti. Bir cok sorunla karşılaştım. Dugunumde balayimda evlendikten snra. Birden bire o adam gitti. Yerine gelenek ve goreneklerine bagli tamamiyle eski kafali . Mutemadiyen kendine vakit ayrmaya çalışan (bensiz) bir adam geldi. Zaten çalışıyoruz. Bir de aksam yemek yiyoruz ya yatiyor. Ya arkdslarna gtmek istyr. Ya bilgisayarda. Ya telefona bakiyor. Yani hic bir ihtmalde ben yokum. Erkenden yatiyor. Sarılmıyor bile uyurken. Hayatmn her aninda evlendikten snra yalniz kaldm. Ck üzülüyorum. Pzr günü saat 9 da uyudu mesela bi basimaym. Cok sklyrm. Eskiden yanmda olan insan smdi ailesnn agznn icine bakiyor. Sureklide onlari davet ediyr. Gun aşırı bizde onlarda olalim istiyor. Bu da ayri bi sknti. Zaten birlikte hic vkt gecirip bir seyler yapip paylasmiyrz. Birde gorumcem ve kaynvalidemleyim. Gtmek istemeynce yeni gttik deyincede kavga cikariyor kndi tek dışarı çıkıyor. Ben ne dersem o dedgm olmazsa bozusuruz moduna girdi.
Bir kac kere karsima aldm knstm. Evlendkten snra nie bu kdr degstigi konusunda. Tek kalmak yalnz kalmak istemedgm konusunda. Bir şeyler paylasalim bir evliyiz konusunda. Artk ailesni hergün görmek istemediğim zaten gidip geldgmz ve aşırıya kactgmz konusunda. Ama hiccc bi yere varamadim.
Artık çok yoruldum. Çok skldm. Ve çokkk yalnızım surekli mutsuzum ağlıyorum.
Bir Çok sey denedim belki misilleme yaptm belki ck ilglendm belki hic umursamadm kizdm belki knstm ama hic bi yere varamadm.
Artık boşanma durumundayz. Mutlu mesut basladgmz iliskimiz gun gectkce sacmalasiyor. Mantık cizgisinden ckti.
Sizce ne yapmaliyim? Her fikir benim için çok önemli. Dengem bozuldu artık

Ben bir dönüm noktası haricinde bu tür kişiliklerde bir değişim olacağını sanmıyorum. Sizi kaybedeceğine emin olması gibi. Mesela bir sinir krizi geçirip tası tabağı aşağı indirdiğiniz bir gün gibi. Yahut son kez konuşma ve ardından boşanma kağıdıyla karşısına oturmak gibi. Tabi bunları yapmak için son noktaya gelmeniz gerekiyor. Tüm çözümleri tükettiniz mi bilmiyorum.

Boşanmak istediğinizden eşinizin haberi var mı peki ?
Ona sıkıntılarını açıp bu konulardan rahatsızlık duyduğunu söylesen ?

Yazimda da belirttim. Bir Çok konuyu esime açıp söyledim. Ilk zamanlar bi kac gün haklsn deyip yanmda duruyordu. Sonra yine başa dönüyoruz. Her başa döndükçe de kavgalarda cirkinlesiyor. Uzuyor. Kendisi de zaten biz böyle değildik boyle bir evlilik istemiyrm bosanalm diye knstk bu konuda once hem fikir oluyor barisinca da yok oyle bir sy kavgayla soyledm diyor.

Ben bir dönüm noktası haricinde bu tür kişiliklerde bir değişim olacağını sanmıyorum. Sizi kaybedeceğine emin olması gibi. Mesela bir sinir krizi geçirip tası tabağı aşağı indirdiğiniz bir gün gibi. Yahut son kez konuşma ve ardından boşanma kağıdıyla karşısına oturmak gibi. Tabi bunları yapmak için son noktaya gelmeniz gerekiyor. Tüm çözümleri tükettiniz mi bilmiyorum.
bence de öyle. ben cok cabaladım sana acıkladım ama anlamadın al işte sonuc bu diye koyacak onune mahkemeden gelen yazıyı. o zaman anlar.

Yazimda da belirttim. Bir Çok konuyu esime açıp söyledim. Ilk zamanlar bi kac gün haklsn deyip yanmda duruyordu. Sonra yine başa dönüyoruz. Her başa döndükçe de kavgalarda cirkinlesiyor. Uzuyor. Kendisi de zaten biz böyle değildik boyle bir evlilik istemiyrm bosanalm diye knstk bu konuda once hem fikir oluyor barisinca da yok oyle bir sy kavgayla soyledm diyor.

Beraber yeni aktiviteler yaratabilirsiz çocukta yoksa aktivite için bir engel teşkil etmez.
Hiç olmadı evlilik terapistine gidin çok ciddi sorunlarınız yoksa atmak yerine tamir etmeye çalışın bence ..

kavgada soyledim sinirle soyledim diye bir sey olmaz bence bosanmanın sakası olmaz, bunu kavgada soyleyebiliyorsa demek ki icinde var ki kavgada dısarı cıkıyor sinirle boslugunda. maalesef butun erkekler boyle annemler de 27 yıllık evliler ve annem daha bugun bu sorundan sikayet ediyordu. annem resti cekti gitmiyor babannemlere ama babam gün asırı babanneme gidiyor ve ona gittikten sonra resmen hal ve hareketleri degisiyor bize trip atıyor konusmuyor anneme bagırıyor surekli. valla nefret ediyorum ya. annem bugun dedi keske boyle oldugunu anladıgım gun terk etseydim de hayatım boyunca cekmeseydim diye.

Bir Çok

Bazı dönüm noktalarımız oldu. Mesela çok fazla ailesiyle oldugumuzda artik her gun gitmek istemiyorum mecbur değilim diye patlamıştım. Ve cok fazla zorlanmiyrm. En azndan eskisi kadar.
Bir kere arkdslariyla çıktığında daha yeni tasndigimizda yalnz kaldgm icin ck korkmus ve aglamstm bidaa ck gec saatlerde yalnz bırakmadi
Telefon televzyn bilg ile ilglendgnde de bi knsmustm. Ama ilk basta haklsn deyip bnmle knstu. Snra tekrar o telefn mutlaka ele alındı.
Ama mesela bir kavga ediyrz. Herşey baştan. Aksam gelip suratma bakmiyor. Bilg başına geciyr mesela. Hafta sonuysa bni evde tek bırakıp tek hafta sonumuzdada disarda oluyor. Buraları tanimiyrm kimseyi yerleri tek başıma kalakaliyrm helede akşamları. Sonra da aileme gidilecek ben öyle istiyorum ben ne dersem o moduna giriyor.
Evlilikte karsilikli knsmak lazm diyorum birlikte karar alalm diyorum. Hayr bnm dedgm olursa mutlu olucaz diyor.
Sen boyle degildin bana evlenmeden baska seyler soyledin bunlari soyleseydn sennle evlenmezdm resmen yalan söyledin diyorum.
Bilmiyrm gerçekten ck caresiz hissediyrm

Yazdığın gibi iletişim kuruyorsanız işin zor gerçekten. Noktalara odaklanmaktan anlamadım konuyu.

Beraber yeni aktiviteler yaratabilirsiz çocukta yoksa aktivite için bir engel teşkil etmez.
Hiç olmadı evlilik terapistine gidin çok ciddi sorunlarınız yoksa atmak yerine tamir etmeye çalışın bence ..

Bazı soyledikleri artik çok mantiksiz gelmeye basladikca bende birinden yardm almayi bir evlilik terapistine onnla gideblecegmi söyledim. Ama kabul etmedi. Birlikte birşeyler yapalm paylasalim diyorum bazen yapyrz sonra yine kavga. Yani problem yokken ck iiyiz. Yazık dersiniz nasıl seviyorlar. Ama hemen arkasndan problem geliyor . Geneldede ailesiyle ilgli oluyor. Ailesini ön plana aldı. Malesef yakn oturuyrz. Bn evlenmeden önce tasinalim onlarin evi ayri bizim evimiz ayri kimse bize karsmayacak dedi. Sen ne dersen o bnm icn ddi. Evlenmeden önce btn haftasonlari mutlaka gezer biseyler yapardik. Smdi bi elin parmaklarni gecmez. Sürekli bi bekar taklmaya çalışıyor. Kendime zaman ayirim modunda. Aileme gdelm modunda. Bn nerdeyim yokum

evlenmeden bir sürü borç yapmış. bu olabilir tabi yuva kurmak kolay değil. ama ailesiyle harcamış herkesin haberi var bir benimle paylaşmamış. takılarımı aldı götürdü borca yatırdı ben görmedim bile. düğün yaparken kız tarafının alması gereken her şeyi bana aldırıp. erkek tarafının alması gereken her şeyi ailesiyle ortak borcundan harcayıp bana borç getirmiş.
Kıyafetime karışmayan insan şimdi omzum gözükse bana kötü davranan , ağır sözler söyleyen biri oldu.
bende çalışıyorum kendisi de çalışıyor. evin yemeği temzliği her şeyi bende hiç bir şeye yardım etmedği gbi birde ufacık bir şeyde hemen azarlanıyorum.
bir pazarımız var yataktan kalkmak bilmez. kaldırsam kalkmaz. kaldırmasam bu kdr saat niye uyuttun kahvaltı hazırlayp kaldırsaydın der. (sanki o da bana zimmetliymiş gbi birde
Eski konunuza baktım da, adam korkunç biri.

Bir Çok

Bazı dönüm noktalarımız oldu. Mesela çok fazla ailesiyle oldugumuzda artik her gun gitmek istemiyorum mecbur değilim diye patlamıştım. Ve cok fazla zorlanmiyrm. En azndan eskisi kadar.
Bir kere arkdslariyla çıktığında daha yeni tasndigimizda yalnz kaldgm icin ck korkmus ve aglamstm bidaa ck gec saatlerde yalnz bırakmadi
Telefon televzyn bilg ile ilglendgnde de bi knsmustm. Ama ilk basta haklsn deyip bnmle knstu. Snra tekrar o telefn mutlaka ele alındı.
Ama mesela bir kavga ediyrz. Herşey baştan. Aksam gelip suratma bakmiyor. Bilg başına geciyr mesela. Hafta sonuysa bni evde tek bırakıp tek hafta sonumuzdada disarda oluyor. Buraları tanimiyrm kimseyi yerleri tek başıma kalakaliyrm helede akşamları. Sonra da aileme gidilecek ben öyle istiyorum ben ne dersem o moduna giriyor.
Evlilikte karsilikli knsmak lazm diyorum birlikte karar alalm diyorum. Hayr bnm dedgm olursa mutlu olucaz diyor.
Sen boyle degildin bana evlenmeden baska seyler soyledin bunlari soyleseydn sennle evlenmezdm resmen yalan söyledin diyorum.
Bilmiyrm gerçekten ck caresiz hissediyrm
İşte rest çekmek gerekiyor adam akıllı. Eşinizi tanımıyorum ama bazı erkekler iplemeyen kadın profilini sevmiyor. Sallamayın mesela onu. Gelmemiş, dönmemiş, konuşmamış, bakmamış. Onsuzda çok mutlu olabileceğiniz mesajını verin mesela. Ben bu yolla yola gelen adamlar gördüm. Fakat karskter meselesi.

bence de öyle. ben cok cabaladım sana acıkladım ama anlamadın al işte sonuc bu diye koyacak onune mahkemeden gelen yazıyı. o zaman anlar.

Büyük kavga ettgmzde bir gün bn gidiyrm artk burda ck yalnizim ve sadece ailenle grsyrz evlilik sevgi degl artk bu baska birsey ddm. Ama gidemedm. Eve geldgnde gtmedgme ck sevinms sarlms aglamsti. Aslnda ck nazik ck dusunceli. Cift karakter gbi bir sey oldu. Eskiden bn nasl kiymetliysem simdi ailesi kendi tek basina vakit ayrmasi daha kiymetli oldu. Tekrar eskiye nasl donerz bilmiyrm. Insan esiyle evinde surekli mutsuz dayanabilir mi? Çok saçma. Insan esiyle sakalasir gulusur birseyler paylasir film dizi izler sohbet eder. Belki en degerli zamanlarmz ilerde hic firsat bulamicaz belkide.
Ama o bu mutsuzluktan memnun gbi. Knssamda kavga da cikarsam. Kendi kendine küsüp barisiyr sacma sacma mantkszlklara maruz kalyrm.

Bazı soyledikleri artik çok mantiksiz gelmeye basladikca bende birinden yardm almayi bir evlilik terapistine onnla gideblecegmi söyledim. Ama kabul etmedi. Birlikte birşeyler yapalm paylasalim diyorum bazen yapyrz sonra yine kavga. Yani problem yokken ck iiyiz. Yazık dersiniz nasıl seviyorlar. Ama hemen arkasndan problem geliyor . Geneldede ailesiyle ilgli oluyor. Ailesini ön plana aldı. Malesef yakn oturuyrz. Bn evlenmeden önce tasinalim onlarin evi ayri bizim evimiz ayri kimse bize karsmayacak dedi. Sen ne dersen o bnm icn ddi. Evlenmeden önce btn haftasonlari mutlaka gezer biseyler yapardik. Smdi bi elin parmaklarni gecmez. Sürekli bi bekar taklmaya çalışıyor. Kendime zaman ayirim modunda. Aileme gdelm modunda. Bn nerdeyim yokum

Çok yanlış davranıyor umarım düzelir.
Ama çoğu kadın bu dertlerden muzdarip zaten ..

Evlenmeden önce birbirini tanımaya fırsatı olmayan, tanıyamayan ya da evlenme amacıyla tanışan kişilerde böyle oluyor maalesef..

kavgada soyledim sinirle soyledim diye bir sey olmaz bence bosanmanın sakası olmaz, bunu kavgada soyleyebiliyorsa demek ki icinde var ki kavgada dısarı cıkıyor sinirle boslugunda. maalesef butun erkekler boyle annemler de 27 yıllık evliler ve annem daha bugun bu sorundan sikayet ediyordu. annem resti cekti gitmiyor babannemlere ama babam gün asırı babanneme gidiyor ve ona gittikten sonra resmen hal ve hareketleri degisiyor bize trip atıyor konusmuyor anneme bagırıyor surekli. valla nefret ediyorum ya. annem bugun dedi keske boyle oldugunu anladıgım gun terk etseydim de hayatım boyunca cekmeseydim diye.

Yaaaa bu kdr senelik evliler halaa bunlarimi yaşıyor annen. Çok üzüldüm gerçekten. Ben de durum böyle malesef gecmeyecek diye çok korkuyorum. Bazen diyor bizim kararimiz biz biliriz. Sonra ailesi trip atıyor. Hemen ailesne dönüyor. Onlar yanlsta dese her dedkleri doğru. Yakinz diyede surekli bir gidelim muhabbeti. Zaten gitmesek gün aşırı bizdeler artk evimden tiksindm hic rhtm yk.

X