Evliyim, rahatsız ediliyorum

selma99

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2024
10
3
32
Merhaba,

Siteyi uzun zamandır takip ediyorum. Bir derdimi paylaşıp önerilerinizi almak için hesap açma gereği duydum çünkü ben tek başıma ne yapacağımı bilemedim.

Benim geçmişte bi ilişkim vardı, sosyal medya üzerinden tanışmıştık, uzak mesafe ilişkisiydi. 3 yıl sürdü, sadece bir kez buluştuk (karşılıklı oturmak dışında bir şey olmadı). Hergün telefonlaşıyor, bütün gün mesajlaşıyorduk. Kulağa saçma gelsede karşılıklı gerçekten samimiydik. 3 yılın sonunda annem bi şekilde öğrendi ve onay vermedi. Annemin sözünden çıkma cesaretinde bulunamadığım için bitirdim.

Aradan 2 yıl geçti. Ben şimdiki eşimle nişanlandım. O ise evlenmiş. Evlendiği kişiyle benim ismim aynı, bu tesadüfe epey şaşırmıştım. Bu sırada bana bir iki defa hal hatır sormak için yazdı. Bende cevap yazdım. Konuşma "nasılsın, neler yaptın, mutlu musun" üzerineydi. Baktım bu yazmaya devam edecek, rahatsız olduğumu, konuşmamızın doğru olmadığını ve bana bir daha yazmamasını söyledim. Tamam dedi ve yazmadı daha.

Bir yıl nişanlılıktan sonra eşimle evlendim. Şuan iki yıldır evliyim, hamileyim ve eşimi çok seviyorum. Fakat son zamanlarda bu "eski sevgili" kişisi bana sürekli instagramdan istek yolluyor ve anında geri çekip engelliyor sanırım benim yanıt vermeme fırsat kalmadan. Istek geldiğini gördüğümde açıyorum fakat kaybolmuş oluyor, instagramdan arattığımda da profilini bulamıyorum. Bulsam engelleyeceğim. Kendini hatırlatmak istediğini düşünüyorum. Aşırı rahatsız oluyorum bu durumdan artık.

Eşim bi eski sevgilim olduğunu biliyor ama kimdir nedir vs detay bilmiyor, yani sormadı bende anlatmadım. Bu durumdan bahsedip huzursuz etmek istemiyorum açıkcası. Mutlu bi evliliğim var. Sizce ne yapmalıyım? Görmezlikten gelmeye devam mı edeyim? Başka bi öneriniz var mı?

Okuyunca aklıma daha kötüsü geldi ya eşinize de ulaşmaya çalışırsa o zaman ne olur?
Bence bu riski almayın eşinize söyleyin ve engelleyin bir şekilde.
Eşiniz de engellerse ulaşması zorlaşır ve tavrinizi anlar heralde.

Okuyunca aklıma daha kötüsü geldi ya eşinize de ulaşmaya çalışırsa o zaman ne olur?
Bence bu riski almayın eşinize söyleyin ve engelleyin bir şekilde.
Eşiniz de engellerse ulaşması zorlaşır ve tavrinizi anlar heralde.
Kendisinin de mutlu bi evliliği olduğunu söylemişti neden şuan böyle yapıyor anlamadım. Eşimin hesabından engelleyeyim o halde. Söylemek konusunda kararsızım hâla. Haklı olabilirsiniz.

Keşke hiç cevap vermeseydiniz. Eskiden kalan eskiden kalmalı, artık evlisiniz . Eğer bu durum devam ederse eşinize anlatın ve o kişiye asla cevap vermeyin bir daha.
Evet, keşke. 2-2 buçuk yıl önce olmuştu o yazışma, sonrasında bi daha yazmadı, yazsada cevap vermezdim zaten. Şuanda da yazmıyor ama arkadaşlık isteği yollayıp engelliyor. Devam ederse eşime söyleyeceğim. Teşekkür ederim.

Kendisinin de mutlu bi evliliği olduğunu söylemişti neden şuan böyle yapıyor anlamadım. Eşimin hesabından engelleyeyim o halde. Söylemek konusunda kararsızım hâla. Haklı olabilirsiniz.
Eşinizin hesabından engellemek çok yanlış bir hareket olabilir bence yapmayın tepkisiz kalın

Merhaba,

Siteyi uzun zamandır takip ediyorum. Bir derdimi paylaşıp önerilerinizi almak için hesap açma gereği duydum çünkü ben tek başıma ne yapacağımı bilemedim.

Benim geçmişte bi ilişkim vardı, sosyal medya üzerinden tanışmıştık, uzak mesafe ilişkisiydi. 3 yıl sürdü, sadece bir kez buluştuk (karşılıklı oturmak dışında bir şey olmadı). Hergün telefonlaşıyor, bütün gün mesajlaşıyorduk. Kulağa saçma gelsede karşılıklı gerçekten samimiydik. 3 yılın sonunda annem bi şekilde öğrendi ve onay vermedi. Annemin sözünden çıkma cesaretinde bulunamadığım için bitirdim.

Aradan 2 yıl geçti. Ben şimdiki eşimle nişanlandım. O ise evlenmiş. Evlendiği kişiyle benim ismim aynı, bu tesadüfe epey şaşırmıştım. Bu sırada bana bir iki defa hal hatır sormak için yazdı. Bende cevap yazdım. Konuşma "nasılsın, neler yaptın, mutlu musun" üzerineydi. Baktım bu yazmaya devam edecek, rahatsız olduğumu, konuşmamızın doğru olmadığını ve bana bir daha yazmamasını söyledim. Tamam dedi ve yazmadı daha.

Bir yıl nişanlılıktan sonra eşimle evlendim. Şuan iki yıldır evliyim, hamileyim ve eşimi çok seviyorum. Fakat son zamanlarda bu "eski sevgili" kişisi bana sürekli instagramdan istek yolluyor ve anında geri çekip engelliyor sanırım benim yanıt vermeme fırsat kalmadan. Istek geldiğini gördüğümde açıyorum fakat kaybolmuş oluyor, instagramdan arattığımda da profilini bulamıyorum. Bulsam engelleyeceğim. Kendini hatırlatmak istediğini düşünüyorum. Aşırı rahatsız oluyorum bu durumdan artık.

Eşim bi eski sevgilim olduğunu biliyor ama kimdir nedir vs detay bilmiyor, yani sormadı bende anlatmadım. Bu durumdan bahsedip huzursuz etmek istemiyorum açıkcası. Mutlu bi evliliğim var. Sizce ne yapmalıyım? Görmezlikten gelmeye devam mı edeyim? Başka bi öneriniz var mı?
Mesajlaşmanız inanılmaz bir acemilik. Adama yeşil ışık yakmak bu. Engelleseniz bile numaranız üzerinden yine ulaşmaya çalışır.
Sonuçta geçmiş yani söyleyin gitsin.

Eşinize kesinlikle anlatmayın. Burada bir kaç konu okudum. Ne kadar "modern" görünseler de bazı erkeklerin tepkisi beklenmedik olabiliyor. O herife gelince de bence hesabınızı silin yeni bir hesap açın. Engelleyebilirseniz engelleyin. Ama ne olursa olsun asla olumsuz da olsa herhangi bir dönüş, cevap vb yazmayın. Davranışı bir süre sonra kendiliğinden sönecektir.
Bana göre karşı cinsi vazgeçirecek en etkili yöntem ölü taklidi yapmak😬

Eşimin hesabından engelleyeyim o halde. Söylemek konusunda kararsızım hâla. Haklı olabilirsiniz.
Eşinizin hesabından, ona söylemeden engellemek sıkıntı yaratabilir. " bana ne söyleyeceğinden korktun da benden engelledin" derse, nasıl anlatacaksınız birşey olmadığını?

Ben ne olursa olsun anlatırım durumu böyle şeyler bir gün ortaya çıkıyor ve sen ne kadar masum olsada durumu sakladığın için suçlu duruma düşmüş oluyorsun. Yerinizde olsam eşime durumu anlatırım. Geçmişte ki konuşma içinde art niyetinizin olmadığını, basit sıradan bir konuşma olduğunu söylerim. İleride eski erkek arkadaşınız eşinize durumu anlatırsa ki bunu erkekler genelde yapıyor. Bire bin katıp anlatır. Eşinizden durumu öncesinde sakladığınız için kendinizi ispatta edemezsiniz. Güven bir kere zedelendi mi bir daha eskisi gibi yapamazsın. Mutluluğunuzu bozmadan şimdiden önleminizi almalısınız.

eşinize anlatırsanız ilişkiniz varken eski sevgilinizle mesajlaştığınız için suçlu konuma gelebilirsiniz.

X