Evliyken eşi askere giden oldu mu?

Benn varım son 2 ay kaldı çok şükür 🤗 benim eşimde hep erteledi ama gitmek mecbur. Şükür biz ailelerle aynı yerdeyiz hiç evime gitmeme izin bile vermiyorlar bazn annemlerde bazen kaynanamlar da kalırım iyi tarafı yalnız kalmıyorm ağlamıyorm kötü tarafı kendi evimde ki rahatlığı düzeni çok özledim.. zaten tuşlu tlfn serbest konuşursnz yeri güzelse akıllı telefonu da alır daha iyi olur.. insan çok özlüyor yani bizde özlemekten bazen saçma şeylere ne kavgalar çıkıyor.. maddiyat olarak da eşim gitmeden yanıma para bıraktı biraz kendine aldı sonra Allah razı olsun aileler yardım ediyor bide kaymakamlığa gidip asker maaşı yaptım 2 ayda 800 veriyor hiç yoktan iyi sonra eşim ustaya doğuya düştü orda da onlara maaş verilir doğuda yüksek olur eşim aldığı paranın çoğunu da bana yolluyor mağdur olma dio.. sürekli eşinize odaklanmayın derslere kitaplar a takılı kalın sizde kaymakamlığı gidin fatura mecbur ödenir de kira varsa ev sahibi ile görüşsn gelince halledim desin.. benim için zaman güzel geçti umarım sizin içindr öyle olur 💗
Sizin adiniza cok mutlu oldum ne güzel kalabalıkta pek hissedilmez sanırım yokluğu güle oynaya geçmiş bile

Sizin adiniza cok mutlu oldum ne güzel kalabalıkta pek hissedilmez sanırım yokluğu güle oynaya geçmiş bile
Çok güle oynaya değildi ama Evet geçti şükür düşündüm kadar ağlamadm en azından sizde bi kaç arkadaş bulabilseniz o zaman da iyi geçer

Çok güle oynaya değildi ama Evet geçti şükür düşündüm kadar ağlamadm en azından sizde bi kaç arkadaş bulabilseniz o zaman da iyi geçer
Bu pandemi öyle kötü etkiledi insanlar haklı olarak korkuyorlar bir fincan kahve içmeye dahi sadece online olarak iletişim sürdürüyorum oda sanırım pek etkili olmuyor:) yalnızlık dindirmek için

Bu pandemi öyle kötü etkiledi insanlar haklı olarak korkuyorlar bir fincan kahve içmeye dahi sadece online olarak iletişim sürdürüyorum oda sanırım pek etkili olmuyor:) yalnızlık dindirmek için
Doğrudur evet keşke olsa yani bu 6 ayı yanınızda bile geçirebilirdi eşiniz gelene kadar en azından yadaa kendinizi dinlendirin kitap okuyun hobi edinin mecbur gelene kadar birşeylerle uğraşın yoksa daha zor gelir size

Iyi ki varsiniz kizlar ağlamaktan gözlerim şişti günlerdir benim bir yandan ona hissettirmemeye gayret ediyorum diğer yandan kahroluyorum her ne kadar didişmeler fikir ayrılıkları olsada bu adam benim hem annem hem babam hem kardeşim kisaca yol arkadaşım olmuş şimdi yol arkadaşım beni yari yolda bırakıyormuş hissine kapıldım ama oyle güzel şeyler yazdınız ki galuba biraz abarttım bu durumu bunu yaşayan tek ben değilmişim bir çok hemcinsim varmış benim gibi
Eşim asker..denizci.Bahsettiğin süre bir geminin uzamış Somali seyri süresi kadar (4 ay diye yola çıkarlar ve yaklaşık iki ay boyunca belki haftaya döneriz diye diye belirsiz günler geçirirler) .. ve meslek hayatı boyunca o tarz görevlerin kaç kez olduğunu sen düşün. Hatta Pandemi başlayınca gemide çalışan personeli "görev var" diyerek aldılar gemilere bu Ocak ayına kadar evlerine göndermediler ..insanlar yıllık izinlerini kullanarak gördüler çocuklarını 🤷‍♀️ Allah böyle ayrılıklar versin ,can sağlığı versin ..hiç üzme sıkma canını ..hem belki birbirinizi bulmuş olmanın kıymetini daha da görmüş olursunuz.

Benim arkadaşımın eşi de 1 aylık evliyken gitmişti. Gündüz ise geziyor akşam temizlik yapıyordu 😊 Bitirdiler gün sayarken

Oyy kıyamam sana asker yolu mu bekliyeceksin Allah kavuştursun şimdiden sağ salim
Bu devirde askere gitmeye ne kız vermezler ama
Artık sen bizim ninelerimiz gibi asker yolu bekler hatıralar biriktirirsin güzel bir anı olur sevginiz daha da kuvvetlenir inşallah
Göz açıp kapanınca ya kadar geçer merak etme
oyalanacak birşeyler bul hatta kpss çalış bence ciddi ciddi asıl avsntaja çevir bu zamanı

Hepinize günaydın başlık biraz tuhaf oldu sanırım uyku sersemi:) eşim 3 gün sonra askere gidiyor (hata edip askerliği hep erteledi) artık daha fazla kaçışı kalmadı ne yazık ki ben şuan çalışmıyorum ama dert edindiğim en son şey maddiyat şu süreçte daha çok manevi anlamda ne yapacağımı bilmiyorum ikimizin de ailesi yok denecek konumda onun ailesiyle hemen hemen bir kaç yildir hiç iletişimimiz olmadı telefonda dahi benimde aynı şekilde yani kısaca ikimizde çöpsüz üzümüz üniversite mezunuyum hali hazırda şuan 2. Üniversitemi okuyorum örgün kazandım online işliyor süreç ondan yanada sıkıntım yok tek sorunum kimsesizlik çok canımı yakıyor sizler bir nebze de olsa beni teselli edebilir misiniz? Bu arada evime kitap stoklamıştım bu günleri düşünerek henüz başlamadigim kitaplarım var başka Nasıl geçer bu 6 ay tek başıma kizlar
Canım ilk eşim evliliğimizin ilk aylarında askere gitti.birde 12 ay di düşün.
Gitti sonra izne geldi 15 gün o arada ben hamile kalmışım.esim askerdeyken birde hamileydim.
Ailemin yanında kal dedi.butun hamileliğim, evliliğim,gençliğim berbat geçti.
Yalnız olsam evimde daha kolay gecebilirdi.kaynana falan olmaması benim için daha iyi olurdu.
Zaman çabuk geçti.ama yalnız olmak daha iyi bence.allah kavuştursun.

Eskisi gibi değil telefonla iletişimleri oluyor.
Elbette çok kolay değil ama ailelerin arasında sündürğlmenizdense kendi evinizke kendinizle meşgul olmanız daha mutlu edecektir sizi.

Hepinize günaydın başlık biraz tuhaf oldu sanırım uyku sersemi:) eşim 3 gün sonra askere gidiyor (hata edip askerliği hep erteledi) artık daha fazla kaçışı kalmadı ne yazık ki ben şuan çalışmıyorum ama dert edindiğim en son şey maddiyat şu süreçte daha çok manevi anlamda ne yapacağımı bilmiyorum ikimizin de ailesi yok denecek konumda onun ailesiyle hemen hemen bir kaç yildir hiç iletişimimiz olmadı telefonda dahi benimde aynı şekilde yani kısaca ikimizde çöpsüz üzümüz üniversite mezunuyum hali hazırda şuan 2. Üniversitemi okuyorum örgün kazandım online işliyor süreç ondan yanada sıkıntım yok tek sorunum kimsesizlik çok canımı yakıyor sizler bir nebze de olsa beni teselli edebilir misiniz? Bu arada evime kitap stoklamıştım bu günleri düşünerek henüz başlamadigim kitaplarım var başka Nasıl geçer bu 6 ay tek başıma kizlar
Benim eşim uzun dönem gitti. 12 ay yaptı. LgYani evet zor ama aşkınızı sevginizi taze tutan birşey gibi düşünün... özlemek güzel şey. Zaman geçip gidiyor bitmez sanıyorsun ama bitiyor. Şimdiden bunları düşünüp kendini üzme.. bol bol mesajlasir konuşursunuz zaten

Gecwer canm gecer ama sen çok yipranirsin 😞 ben evleneli 9 ay oldu asker yolu bekliyorm diyelim görevde sadece belirli sürelerde gordum yani cok zor asker beklemek ama 6 ay inan daha çabuk geçer sabir cok önemli

Merhaba konu sahibi
Merak ettim neler yaptınız nasıl alıştınız ve nasıl gidiyor?
Benim eşim de gidecek bu hafta bedelli ama iki gün bile ayrı kalmadık desem yeridir. 28 gün bazılarına komik gelebilir ama sanki bir sene gibi geliyor şimdiden:KK43: manevi anlamda nasıl rahatlattınız kendinizi

Benim ki de Kasım'da gidecek ama bir ay olsun bir ay bir aydır sizinki daha zor ama ne bileyim vaktini geçirmeye çalışacağım oğlumla ilgileneceğim kitap dizi felan yürüyüşler inşallah göz açıp kapayıncaya kadar kavuşursunuz 😍

Benim ki de Kasım'da gidecek ama bir ay olsun bir ay bir aydır sizinki daha zor ama ne bileyim vaktini geçirmeye çalışacağım oğlumla ilgileneceğim kitap dizi felan yürüyüşler inşallah göz açıp kapayıncaya kadar kavuşursunuz 😍
Aynen bir de insanlar uzun dönem gidiyor hani söylemeye de utanıyorum ama dediğiniz gibi bir ay bir aydır. Üstelik 10 senedir beraberiz ve evlendiğimizden beri de hiç bu kadar ayrı kalmadık ben de girdim asker postlarını okuyorum kendime yalnız olmadığımı hissettirmek için 🥺

Askere değil ama yurtdışına çalışmaya gitmişti. Ha deyince gidilmiyor gelinmiyor. Zor 4 yıl geçirdğk. Pandemi patladı döndü daha da gitmez inşallah.
Gündüz iş güç geçiyordu da gece bayağı hüzün çöküyor. Özellikle hafta sonu olunca.
Ama sizin sayılı gün çabuk geçer.
Üniversiteler yüzyüzeye geçerse hareket olur biraz daha anlamazsın.

Bence yalnızlığı değil nasıl gecincegini düşün . Kiradamisin. Faturalar yeme içme. Bunlari nasıl karsilamayi düşünüyorsun. Yada birikimin var mı. Açıkçası insan parasız kalınca yalnız kalmak falan pek umrunda olmaz. Sağ Salim gidip gelsin eşiniz.

Esim kisa donem gitti . Ailemin yaninda kaldigim icin zaman cabuk gecmisti. Esimi dusunmemeye calistim . Farkli seylere odaklandim. Zor olmadi mi oldu , ama geciyor günler.
Cook geride kaldi bile 😂☺️

Ah ah benim eşimin mesleği askerlik geçen sene tam bir yıl eve gelmedi insan tek başına kalmaya da alışıyor 6 ay ne ki hemen geçiyor

Merhaba konu sahibi
Merak ettim neler yaptınız nasıl alıştınız ve nasıl gidiyor?
Benim eşim de gidecek bu hafta bedelli ama iki gün bile ayrı kalmadık desem yeridir. 28 gün bazılarına komik gelebilir ama sanki bir sene gibi geliyor şimdiden:KK43: manevi anlamda nasıl rahatlattınız kendinizi
Kendi işlerinize odaklanin canim bi bakmissin gecmis olur. benim eşim özel kuvvetlerde 2 aya bir o kdr gidiyor zaten 😀 Allahın izniyle gidip dönsün 1 ay bsey degil

X