Evlenmemizi istemeyen erkek arkadaş ailesi ve kıskanan müstakbel görümce

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zillikedi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2016
776
1.428
Selam diyene selam de, demeyene sen de deme. Ikinizde ise baslarsaniz hemen evlenebilirsiniz. Zaten sade olmasini istiyorsunuz herseyin. Ablalari da zamanla alisip saygi duyucaktir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-11-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Rowena Ravenclaw

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2021
337
605
36
Defnecim konuya sana hak vereceğimden emin girdim ama veremedim kusura bakma 🙂
Ne bu evlenecem evlenecem telaşı?
Şimdi iş kısmını kaçırdım biriniz çalışıyor biriniz iş mi arıyorsunuz? Ev kiralarınızı kim ödüyor? evlenip Ülgen askere giderse babandan alacağın maaş kesilecek sen neyle geçineceksn? Veya Ülgen in bedelli askerlik parasını kim ödeyecek? Ülgen’in baba kötü birşey demiyor tamam evlendireceğiz biraz ayağınız yere bassın diyor. Kendinizi de insanları da sık boğaz etmeyin biz evlendik birşey olmuyor aynı yaşamaya devam ediyoruz
Pınar’a takılma tepkileri sağlıksız ama korkuları normal benim de 23 yasında erkek kardeşim evleneceğim hem de bu sene diye tuttursa korkarım.

TheQueeninthenorth

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
8.371
11.904
hepsini okudum öncelikle tebrik bekliyorum :KK70: valla erkek kardeşim 23 yaşında ben evlenicem diye geldiğinde hadi ordan dedim, zira onun da işi gücü birikimi yoktu. nitekim kendileri yürütemeyip ayrıldılar. ailenin yaşınızla ilgili kaygıları normal. size şu anda her şey pespembe geliyor ama hayatın gerçekleri bambaşka. adam akıllı işleriniz olsun, biraz kenara para atın bakalım. ayrıca muhtemelen kendi aileniz olmayışından ülgenin ailesi sizi sarıp sarmalasın istiyorsunuz ama ilişkinizin her zaman belli bir mesafede olması hayrınıza. çok erken sıkı fıkı olmuşsunuz. hediye göndermeler vs gereksiz olmuş. abla sorunlu bir tip belli ki. ben de kardeşime düşkünüm ama onunki sevgilisini elinden almışsınız gibi garip tavırlar resmen. ablaya her zaman mesafenizi koruyun. onun dışında yok arkadaşın sevgilisine emoji koymuşlar yok bana düz teşekkür yazıyorlar vs bu tür ayrıntılarla zihninizi meşgul etmeyin. şunu hiçbir zaman unutmayın, erkek arkadaşınızın veya ilerde eşinizin ailesi sizi kendi kızları gibi benimsemezler asla, ha benimseyenler için ne ala ama genelde ne kadar az beklenti o kadar mutluluk felsefesiyle yürüyor bu işler inanın.

_masumane_

Mis gibi huzur kokuyor❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2014
306
565
Ben uzun olsa da okudum. Çünkü akıcı ve anlaşılır bir biçimde yazmışsın. Ama ne yazık ki çok detaycısın ve bende her konuda böyle olduğun izlenimi oluştu öncelikle bırak bizi bu seni yorar.

Özetle yorumum; yaşlarınız evlilik için oldukça küçük. Sen belki aile olgusuna olan hasretinden dolayı evliliğe sıcak bakabilirsin, seni çok iyi anlıyorum. Ama Ülgen'in ailesi endişelerinde çok haklı. Emin ol senin annen ve baban da olsaydı aynı tepkiyi gösterirlerdi. Aileye kendi doğrularınızı empoze etmek yerine, kaygılarında haklı olduklarını düşünerek ve büyüklerinizin sizin için çizdiği rotayı takip ederek ilişkinize devam edebilirsiniz kanaatindeyim...

Nego

Ah bu bana ağır gelen sözler & yükler yok mu
Pro Üye
10 Haziran 2010
66.713
259.342
:KK57: :KK57: :KK57: :KK57: :KK57:
Bir Cavidan iki siz ayrıntılı olarak isim veren konusunda:confused::confused:

Bissunicole

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
5.733
17.835
Evlilik samanlık seyranlık değil hele ki o yaşlarda. Bazı şeyleri yaşayıp göreceksiniz.

chamallows

Karpuz kadar kafan var çekirdeği kadar beynin yok
Pro Üye
17 Aralık 2015
23.111
40.199
Daha evlenmeden ailesiyle fazlaca samimi olmuşsunuz zaten, 7 senelik evliyim ben bile kaynanama bu kadar gelip gitmedim.
Aileside bir yandan haklı aslında ama bilemedim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1399 gün geçti.

venusteki limon agaci

🐣12/11/2019🎈
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2019
3.420
3.632
30
Bir senaryodan alınmış gibi inandırıcı değil .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2022

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 73 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları artık kaynaşmış olmadığı için bebeğiniz göz kapaklarını açıp kapatabiliyor. Eğer bebeğiniz rahminizin üst tarafında konuşlanmış ise tekmelerinden dolayı göğsünüzün hemen altında kaburga gölgesinde bazı ağrılar ve hassasiyet yaşayabilirsiniz. Mümkün oldukca uzanarak ve öne doğru eğilmekten kaçınarak, kaburga bölgenizdeki ağrıların azalmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin gözleri ışığa tepki gösteriyor ve kemikleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Rozi-

Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2021
262
461
Kendi kararlarınızı verecek yaşta bireyler olabilirsiniz fakat “evlilik için” aynı şeyi düşünmüyorum. Başka konular için demiyorum bakın, “evlilik kararı” için yaşlarınız küçük

Erkek arkadaşınızın işe girdiğini ve sizinde babanızdan kalan aylık maaşla geçindiğinizi belirtmişsiniz. Bir şey sorabilir miyim, Ülgen’in işi nedir ? Madem Ülgen akademisyen olmak istiyor ama aynı zamanda mesleğini eline almadan evlenmek istiyor, o halde evlendikten sonrası için sağlam bir işe sahip olması gerek. Evin ihtiyaçları bir yana, gençsiniz gezmek tozmak birlikte vakit geçirmek sosyal aktiviteler yapmak istersiniz. Sonuçta akademisyen olmasına 6 yıl kadar bir süre var… Öte yandan çalışan bir kadın olacağınızı belirtmişsiniz ama şuan çalışmıyorsunuz ve bir mesleğiniz yok. Sanırım evlendikten sonra hemen halihazır da garanti bir işiniz var ki ona güveniyorsunuz diye düşünüyorum… aksi tam kendi ayakları üzerinde durmadan bir yola girmek olur buda pek sağlıklı bir düşünce tarzı değildir. Babadan kalan aylık maaş olsa da ben çalışmanızı öneririm tabi yine siz bilirsiniz. Sade nikah ve az eşya gibi istekler sizin tercihinizdir ona bir şey diyemem. Fakat bu ülkede borçsuz harçsız evlenip yinede rahat veya istedikleri şekilde yaşayamayan bir çok insan olduğunu söylemek isterim, aklınızın bir köşesinde dursun. Ha bu noktada evlilikten ve hayattan beklentileriniz nedir sorusu önemli. Şuan bu soruyu cevaplayacak kadar kendinizi ve hayatı tanıdığınızı düşünüyor musunuz ? Bazı şeylerden kısabilirim diye düşünseniz bile ilerleyen zaman neyi gösterir bilemeyiz… zaman geçtikçe çağ da değişiyor. Her halükarda ayağı yere sağlam basıp ondan sonra evlilik kararı almak mantıklı olandır. Zira evliliği besleyen bir çok şey vardır ve bunların eksikliği ilerde sorunlara yol açıp evliliği zedeleyebilir

Daha henüz evli bile değilken aileyle küsecek kadar yersiz samimiyetleri komik ve doğru bulmuyorum. Fakat sizin durumunuzda, aile özleminiz olduğu için sizi anlasam bile, aileye bu denli körü körüne girme samimi olma çabanızı biraz tehlikeli buluyor, suistimale açık olduğunuzu düşünüyorum. Daha şimdiden kompleksler ve anlaşmazlıklar yaşanmaya başlamış, sonu nereye gider bilemiyorum ama bence sizin “ben kimsesizim” kompleksinizden kurtulmanız, ablasınında “kardeşim beni sildi” kompleksinden kurtulması lazım

Umarım her şey gönlünüzce olur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.