Maske Tarifleri Evyapimi cildi arindiran mukemmel bir tonik :)

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
S

selmaizmirli

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi selmaizmirli
2 cay fincani saf ve klorsuz su
1 cay fincani gul suyu
1 cay fincani demlenmis suzulmus papatya cayi
1 cay fincani asidi gitmis maden suyu
1 tatli kasigi saf alkol (cildi yagli olanlar icin )

Butun malzemeler karistirilip cam bir siseye konulur,agzi kapali sekilde buzdolabinda saklanir.Cilt temizlendikten sonra bir pamuga dokulup silinir.

Arkadaslar bu cilt tonigi cok iyi bir tonik.Ben cildimi SEBAMED likit ile yikayip bu tonikle siliyorum.Sitede diger verdigim maskeleride duzenli olarak yapiyorum.simdi cildimde ne sivilce nede leke kaldi.Ama usenmeden duzenli kullanmak sart etkisini tam gosterebilmesi icin :)

Saf ve klorsuz suyu nasıl bulucaz arkadaşım...

canim bu tonik tarifi yabanci bir sitedendi.orada saf ve klorsuz su diyordu.benim anladigim sanirim musluk suyu kullanilmamasini kastedmis.bende zaten damacana ile icmek icin eve aldigimiz sudan aldim yaptim.yani musluk suyu kullanma herhangi bir hazir kaynak suyu olabilir :)

Bence en iyi saf su yağmur suyu...Benim bildiğim başka saf su yok...Yani arıtılsa bile saf su olmuyo...

bu zamanda da hiç sanmıorum dağda falan yağan yağmuru yakalamak gerek herhalde saf olması için.. yani şehirlerde falan yağan yağmur saf olmaktan çok uzak.. bu arada saol izmirlim paylaşımın için.. kız ne çok konu açmışın sen ööle nereye girsem sen varsın a.s.

X