EYT başvurusu e-Devlet’ten nasıl yapılır?

Stajerlerin durumu ne oldu?

bu konuda şöyle bir açıklama duydum ;

çalıştığınız firma sigorta primi ödediyse başlangıç tarihiniz staj kabul ediliyor yok sadece sağlık yatırdıysa kabul edilmiyor.

Mesela Petkim sadece sağlık sigorta primini öderken Tüpraş tam sigorta yatırmış. Bizim zamanımızda Petkim'de yaz stajı yapan başlangıç tarihi bu kabul edilmezken, Tüpraş'ta staj yapanların sigorta başlangıcı yaz stajları oldu. Bu sebeple benim staj başlangıcımda kabul görmedi zira bunu Petkim'e sorduğumda biz seni sadece sağlık ve kaza vs olarak sigortaladık emekliliğe yönelik bir çalışma yapmadık dedi. Birde aynı dönem haftada 3 gün fabrika 2 gün okula gidenlerin durumu nedir onu hiç bilmiyorum...

Siz vergi vermek istemiyorsanız vergi dairesi ile görüşün yada muhasebecinize sorun

hayır hayır vergi vatandaşlık görevidir, ben emeklilik için ödenen prim değişkenliğine karşıyım. Biri 5.000 gün prim ödeyip emekli olurken ben neredeyse 2 katı 9.000 gün ödeyip emekli oluyorum. Hep tavandan ödedim açıkçası bu da beni yordu. Belki de bu 5000/9000 gün konusunda bir ayrıntıyı bilmiyorumdur ama yoruldum

Bende onu söylüyorum ödemek zorunda olmayabilirsiniz

Ufak çapta tamir dükkanı açmış olsa kişi emekli maaşından kesinti olur mu? Kimi yerde kesilir yazıyor kimi yerde kesilmez yazıyor.
Emekliyken dükkan açmanın avantajı ve dezavantajı var mı bilen var mı?

Benim okuduğuma göre kurumdan emekli olabilir yazısı alıp işverene verdikten sonra kıdem tazminatını ve emeklilik işlemleri ile işten çıkış oluyor yoksa kıdem tazminatını yakar çalışan için bu çok önemli bir ayrıntı buna dikkat edilmesi gerekir daha önceki başvurular iptal edilmiştir boşuna beklemesinler şimdi kurum gidip bu işlemi önce yaptırsınlar

İnstagram CNN Türk’ten Uğur Önver’in sayfasında tüm sorulara cevap veriliyor. Oradaki sorularda benzer durumlar da vardır mutlaka.

Ben senelerce EYT’yi bekleyen biri olarak 7 önce emekli oldum ve dedim ki; ben emekli oldum. Şimdi EYT çıkacak ve öyle de oldu

Ben başladım çalışanların başvurularını yapmaya. Aktif çalışanların emekli olur yazısınu alıp firmasına vermesi gerekiyor

calci birşey sorucam.
ben sene bitmeden 2 çocuk için başvuru yaptım 1 ay içinde evinize ne kadar ödeyeceğiniz gelir dediler hala birşey gelmedi. bu çocuk günlerini halletmeden eyt başvurusu yapamıyorum dimi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…