Eyvah!

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.984
10
33
3 aydır regl olmayınca bugün jinekoloğa gittim.
ergenlik çağımdan itibaren adet düzenliğimde vardı.
neyse ultrasona girdim üstten baktı rahim duvarın çok kalın alttan bakcaz dedi
bakıldı.. idil'i ilk gördüğümdeki görüntüyü gördüm.. telaşlandım hemen
ne o! bebekmi! hamilemiyim! dedim cevap vermedi çıldırdım!
baya inceledi derken bişeyler var ama göremiyorum çünki aynı zamandada polikistik over'sın bunu daha önce nasıl doktorun söylemez dedi.. (polikistik over ne demekse?)
bunca zaman nasıl hamile kalıp çocuk doğurdun hayret ve hatta şuan nasıl hamilesin ona ayrı hayret diyince
başımdan aşşağı kaynar sular döküldü.. hamilemiyim ? Allah ın gücüne gitmesin maddi-manevi hazır değilim.
şimdi emin olmak için gebelik kan testi isticem yarın sonuca göre bakcaz dedi..
benim mantığıma yatmayan bu polikistik over olan neden hamile kalamaz?
birde ben şuan hamileysem bittim demektir.. bi ara hamilesin dedi en sondada teste göre konuşcaz dedi..
yicem kafayı.. yarın gelirmi...
:gitme:

ogretmenim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
2.567
0
bence o gordugu catlamayan yumurta olabilir.zaten benim bildigim yumurtalar catlıyamadıgından kiste hatta kistlere donusuyor.gordugu belki de odur. bence uzmeyin kendinizi.hayirlisi olur insallah

aycaaaaaaa

can oğluşlarrıımm :))
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2008
5.082
167
hayırlısı Allahtan...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2438 gün geçti.

gulumsee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2007
853
0
canim doktorun dedigi her neyse bak normalde hamile kalamazmissin ama bak belkide ikinciye hamilesin bu sana allah in bir lutfu hamileysende kendini hazirla kizina bir kardes gelsin ve birlikte buyusunler senin icin en hayirlisi olsun opuyorumnanaktan

Nohcoy

Canlarım Benim.
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
2.323
22
Cnm başta PKO için geçmiş olsun diyorum... Bende ilk adetimden bu yana hep düzensiz olmuşumdur. Hormonlarım temiz çıksada hormon ilaçlarıyla bir iki ay düzene giriyor sonra bozuluyordu. Ve doğum yaptığımdan beri adet olmadım. Bende mi bir gitsem doktora ney...:KK43: Allah koruysun erken menepoz olmaktan iyidir:)

=Alıntı=
Çok kısa bir şekilde özetlenecek olursa PKO, yumurtalıklarda çeşitli nedenlerle oluşan bir hormonal ortam dengesizliği sonucu yumurtlamanın bozulması ve yumurtalıklardan aşırı miktarlarda androjen (erkeklik hormonu) salgılanması durumudur. Olayda genel olarak kan şekerinin normal sınırlar içerisinde kalmasını sağlayan insülin hormonu metabolizmasında bozukluk da söz konusu olabildiğinden dışarıdan görünen yüzü çoğu durumda yalnızca bir adet düzensizliği ve tüylenme olan PKO, olaya insülin hormonunun da katılmasıyla aslında tüm vücudu etkileyebilen bir metabolizma hastalığıdır.

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.984
10
33
çok teşekkür ederim canm çok aydınlattın beni sağol.
yarın gebelik testi sonucunu bekliorum dilerim hamile değilimdir :KK43:(

montesori

dua ile
Pro Üye
13 Mayıs 2008
4.062
19
içimden bir his hamile degilsin diyo ama hadi hayırlısı yarın haberlerini bekliyoruz

chef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2008
607
0
bende merak ettim şimdi sonucu inşallah hayırlısı olur elifcim

hayaletorka

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
1.241
0
canım poliksitik over bendede vardı bende buna rağmen hamile kaldım hemde çok kolay iki kere biri düşü oldu biride şuan oğlum oldu.ama altan bakıp hamilesin dediyse muhtemelen doğruolabilir yada kiste bağlırahim kalınlaşmasıda olabilir.hakkında hayırlsı

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.984
10
33
kürtaj yapıp canına kıymak günah...
doğurup bakamamak ayrı günah.. Allah ım sen koru

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.984
10
33
canım poliksitik over bendede vardı bende buna rağmen hamile kaldım hemde çok kolay iki kere biri düşü oldu biride şuan oğlum oldu.ama altan bakıp hamilesin dediyse muhtemelen doğruolabilir yada kiste bağlırahim kalınlaşmasıda olabilir.hakkında hayırlsı

sağol cnm inş. yanılmıştır

Nohcoy

Canlarım Benim.
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
2.323
22
Canım hakkınızda hayırlısı olsun. Şuan maddi ve manevi gücüm yok diyorsun ama zamanı gelince Rabbim o gücü kat kat verecektir size.

Aybüke geldi bizim eve bereket geldi mesela:)