Farklı renklerde adet kanaması

kelebek_vadisi

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2023
255
258
25
Merhaba hanımlar, adetim 47 gün geçti 47. Gün gecikmemde doktora gittim ve şuanda regl olamazsın yumurtalıklarında büyüme var yumurtlama dönemindesin dedi eve geldiğimde 2 gün ovülasyon testi yaptığımda da pozitif çıkmıştı. Doktordan muayenesinden 2 gün sonra normal otururken birden kasığıma çok sancılı kramp girdi 4-5 dakika sürdü doğrulamayacak kadar şiddetliydi hafif geçtiği zaman tuvalete gittim açık pembe şeklinde sildiğim zaman akıntı geldi 2 gün normal çok olmayacak şekilde kanamam oldu 3.4.5. Günde de koyu kahverengi ve siyaha yakın kanamalarım oldu sildikçe koyu kahve akıntım oluyor sebebi nedir sizce

Genelde adet yeni başlarken açık pembe suyla karışık kanama normal kabul edilir. Kahverengi koyu kıvamlı kanama da eski kandır, sonraki günlerde hatta adet sonlarında bu şekilde olması yine normaldir. Genel olarak miktarı da kişiden kişiye değiştiği için, normal düzeninizden çok belirgin bir fark varsa doktora gitmenizde fayda var. Bununla birlikte 47. gün mü adet oldunuz, 47 gün gecikme fazla gibi. PCOS gibi durumlar için değerlendirmek isteyebilir doktor.
Ancak bir defa yaşadığınız bir durumsa çok aşırı telaş da yapmayın şuan, hormonlar çok fazla faktörden etkilenebilir.

Genelde adet yeni başlarken açık pembe suyla karışık kanama normal kabul edilir. Kahverengi koyu kıvamlı kanama da eski kandır, sonraki günlerde hatta adet sonlarında bu şekilde olması yine normaldir. Genel olarak miktarı da kişiden kişiye değiştiği için, normal düzeninizden çok belirgin bir fark varsa doktora gitmenizde fayda var. Bununla birlikte 47. gün mü adet oldunuz, 47 gün gecikme fazla gibi. PCOS gibi durumlar için değerlendirmek isteyebilir doktor.
Ancak bir defa yaşadığınız bir durumsa çok aşırı telaş da yapmayın şuan, hormonlar çok fazla faktörden etkilenebilir.
Adet düzensizliğim var 2-3 ay regl olmadığım zamanlar oluyor ama kontrole sürekli giderim pcos tanısı konulmadı herhangi bir sorunda çıkmadı. 47. Gün oldum regl yarın kontrolüm var bakalım

Adet düzensizliğim var 2-3 ay regl olmadığım zamanlar oluyor ama kontrole sürekli giderim pcos tanısı konulmadı herhangi bir sorunda çıkmadı. 47. Gün oldum regl yarın kontrolüm var bakalım
Kontrole gitmekle iyi yapıyorsunuz, en azından kafanız rahat olur :) renk ile ilgili çok düşünmenize gerek yok diye düşünüyorum ama doktorunuz daha iyi yorum yapacaktır

X