Farklılık sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dümdüzden kastınız nedir ? Çirkinleşmeye başladınız ben kimsenin içki içmesine bir şey yapmasına karışmadım karışmıyorum. Sadece içki içilen bir ortam olsaydı keşke! Müslümanlığımı sorgulamak yerine kendinizle ilgilenin lütfen.

çirkin bir şey söylememiş ki.
siz yazdınız dümdüz diye. onu kastetmiş.

Sakin ol champ. Kimsenin müslümanlıgini sorgulamak bana dusmez. İste bahsettigim ayrisma konusu buydu. Kendinizi, inancinizi ve degerlerinizi ifade edis tarziniz cok kotu. Konu acmissiniz ve size en ufak cirkin bir ithamda bulunmadan yazdim. Cirkin itham tarzim degildir zaten. Soylemleriniz hassasiyetlere dokunuyor dedigim konu buydu. Gorunen o ki dokunan kisim daha cok sizin hassasiyetlerinizi iceriyor.
Önceki yazdıklarınız ile uyuşmuyorsunuz. Konu kimsenin içki içmesi seks yapması değil zaten. Dümdüz yaşamak derken kastım o değildi ve birçok kez açıkladığım halde bunu önüme koyup müslümanlığım üzerinden konuşmaya çalışıyorsunuz.

çirkin bir şey söylememiş ki.
siz yazdınız dümdüz diye. onu kastetmiş.
Ama açıkladım anlatmak istediğimi ben başım kapalı müslüman olmayan bir hayat yaşamıyorum yanlış anlaşılacak bir şey yazmış olabilirim ama açıkladım da bunu. Hala bunun üzerine konuşulması beni kötü hissettiriyor olmadığım biri için itham ediliyorum

Taktınız bana :) gerçekten çok komik başka işiniz yok mu sizin ? Israrla demek istediğimin o olmadığını söyledim ama siz yardım etmek için değil sadece iğnelemek için buradasınjz
Yahu sen dedin ya dümdüz yaşasak yeterdi diye, o üye de onu kastetmiş işte. Neyini soruyorsun niye yükseliyorsun diyorum.

Valla işim yok, pazar akşamı ne işim olacak? Konu açıyorsunuz yorum yapıyoruz, takmış olmuyoruz.

Size dümdüzden kastımı bin kez açıkladım hala ilk okuduğunuz cümlenin anlamıyla hareket ediyorsunuz yanlışı düzeltmeye çalıştıkça yanlış üzerinden yorum yapmak doğru mu
Yahu sen dedin ya dümdüz yaşasak yeterdi diye, o üye de onu kastetmiş işte. Neyini soruyorsun niye yükseliyorsun diyorum.

Valla işim yok, pazar akşamı ne işim olacak? Konu açıyorsunuz yorum yapıyoruz, takmış olmuyoruz.

Önceki yazdıklarınız ile uyuşmuyorsunuz. Konu kimsenin içki içmesi seks yapması değil zaten. Dümdüz yaşamak derken kastım o değildi ve birçok kez açıkladığım halde bunu önüme koyup müslümanlığım üzerinden konuşmaya çalışıyorsunuz.
Oyyyyy ya sizin inancinizdan banane!!! Bananeeeee!!! Tartismaya cok acik yazmissiniz konuyu ondan bahsediyorum. Hangi yazdigimla uymuyorum ya🤔kimsenin sizi itham ettigi yok. Birsuru sey yazmisim icinden cimbizla kelime secip dumduze takilmissiniz. Azicik relax. Sizin hassasiyetleriniz kadar baskalarinin da olabilir. İnanci olan insan da boyle bir yazida surekli muslumanlik vurgusu gormekten rahatsiz olmustur belki? Biraz genis dusunun yahu. Ay 10 senedir ilk defa bir uyenin yanlis anlamasi yuzunden kafayi yiciiim.

Size dümdüzden kastımı bin kez açıkladım hala ilk okuduğunuz cümlenin anlamıyla hareket ediyorsunuz yanlışı düzeltmeye çalıştıkça yanlış üzerinden yorum yapmak doğru mu
Algını kapattın iyice. Sen dümdüz dedin biz de senin o dümdüz kelimesini kullandığın anlamda kullanıyoruz diyorum ay anlamıyor kadın 😂😂😂 daha açık nasıl yazabilirim bilmiyorum. Zor anlayan bir şahsa (adını anamıyoruz) anlatır gibi anlattım daha ne yapayım.

Oyyyyy ya sizin inancinizdan banane!!! Bananeeeee!!! Tartismaya cok acik yazmissiniz konuyu ondan bahsediyorum. Hangi yazdigimla uymuyorum ya🤔kimsenin sizi itham ettigi yok. Birsuru sey yazmisim icinden cimbizla kelime secip dumduze takilmissiniz. Azicik relax. Sizin hassasiyetleriniz kadar baskalarinin da olabilir. İnanci olan insan da boyle bir yazida surekli muslumanlik vurgusu gormekten rahatsiz olmustur belki? Biraz genis dusunun yahu. Ay 10 senedir ilk defa bir uyenin yanlis anlamasi yuzunden kafayi yiciiim.
Kilitlendi kadın çıkamıyor döngüden 😂😂😂

Merhabalar buraya ilk defa derdimi açmak için geldim. Benim bir erkek arkadaşım vardı. 4 yıllık yeni ayrıldık. Birbirimizi seviyorduk. Ben müslüman bir bayanım kendisi de öyleydi. 4 yıl boyunca biz büyük problemler yaşamadık. Çokta mutluyduk e tabi ki sürtüşmeler oluyordu ama o kadar olmalıydı zaten. Daha sonrasında erkek arkadaşımın çevresinde benden ve müslüman olmamdan, başımdaki baş örtümden nefret eden birkaç arkadaşı oldu. Onu gerçekten kötü anlamda değiştirdiler. Erkek arkadaşım bana saygı duyarken birden duymamaya başladı. Bana gelip baş örtünle hayatımız çok zorlaşacak demeye bile başlamıştı. Ben tabi ki çok üzülüyordum konuşup tartışıyorduk. Erkek arkadaşım kızlı erkekli o arkadaşlarının ortamına girip çıkmaya başladı. Ben izledim her ne olursa olsun saygı duydum. Onlarla görüşme bile demedim çünkü benim haddim değildi bu tarz şeyler. Ama rahatsız olduğumu biliyordu çünkü arkadaşları beni ona sürekli cahil diye kötülüyordu. Ben kapalı bir insanım ama giyimime eğlenceme üslubuma kısacası her şeye dikkat ederim tabi ama cıvıl cıvıl bir insanım. İşte ya o kapalı sen böyle akıllı bırak gel sana seni hak eden yanında güzel giyinen birilerini bulalım anlaşırsın falan filan. Ortamlar artık iyice pisleşmeye başladı. Arkadaşı iki sevgilisini kolunda getirmiş bir keresinde mesela biriyle cinsel anlamda biriyle normal takılıyormuş bana bunları gülerek anlattı. Daha sonra da bana müslüman olmadığını açıkladı. Yine ona saygı duydum dediğim gibi nasıl yaparsın edersin kavgası asla olmadı hemen ayrılmadım ilk önce biraz onu vazgeçirmeye çalıştım bak o ortamlar iyi değil o insanlar iyi değil diye ama dinlemedi. Nikah düşmüyor bu şekilde de zaten bilen bilir. Lütfen müslüman olmayan bayanlar bana ön yargı ile gelmeyin ben inandığım bir dinin gerekliliğini uyguluyorum sadece onunla olduğum zaman dinden çıkıyorum. Bunu o da biliyor. Kendisi artık asla müslüman olmak istemiyor. Ama beni de istiyormuş. Bir kez denedi olmadı kavga ettik fena halde. Daha sonra ben onu bir kez suçlamamışken aylarca ne yapacağımı düşünüp durup kendimi üzerken o her şeyi benim üzerime attı. Kapalı oluşum, onu böyle kabul etmediğim sorun ama aynılarını kendi yaptı aslında. O inanmayı beceremezken ben inandığım şeyi nasıl terk ederim baş örtümü çıkarırım. Bu oyuncak mı? Benden tam olarak bunları denememi istedi o Allah 1 diyemezken. Ben ondan bunu beklemedim zaten. Zorlamadım. Ayrıldıktan sonra arkadaş kalmaya karar verdik ama daha sonra ufak bir konudan kıvılcım çıkınca her şeyi benim üzerime attı. Ben onu yeterince sevmemişim onu kabullenememişim. Dini yüzünden bırakmışım. Ben sevsem bunları yapamazmışım. Ben onu sevmemişim, olduğu gibi kabullenmemişim. Ağır bir dille ben burada yazamıyorum her şeyi benim üzerime attı. Bu beni o kadar üzdü ki ağlamaktan canım çıkıyor artık. Her şeyi deseydi bana ama keşke beni sevmedin demeseydi. Ben müslüman olmadığını öğrendiğimde ona saygı duydum tek kelime etmedim. Aylarca her gece araştırmalar yaptım çok çabaladım. İnanmaya çalış terk etme dinini dedim. Bak inanırsan eğer her şey biter dedim. Yapamadı olmadı ayrıldık ama ben çabaladım sorularına cevap bulmaya çalıştım o iğrenç arkadaşlarına katlandım şimdi ise o benim onu gerçekten sevmediğimi düşünüyor. Arkadaşlar o bir sonucu olmadan, inanamazken, ben nasıl nasıl baş örtümü çıkarıp Haşa Allah yok derim. Ben onun hiçbir zaman ne namazına ne orucuna hiçbir şeyine karışmadım. İnansaydı ve dümdüz bir hayat yaşasaydı çok zor değildi ama benim üzerime attı her şeyi. Ayrıldıktan sonra bir sürü kızı takip edip bana nispet yaptı başkaları beni kabullenir en azından diye 4 yıllık sevgilimin 1 yılda böyle bir değişimi oldu eski halini çok özlüyorum. Şu an konusmuyoruz engel falan yok ama öyle numaramız olmasına rağmen yazışmıyoruz bu ara. Kısacası ben onu hiç zorlamadım. Ama dinim yüzünden ayrılmak zorunda kalınca tek suçlu ben oldum. Anlıyorum onun için hoş değil ama o da düşüncesini değiştirmedi. Benden bekledi. O yapamazken ben tüm hayatımı nasıl değişeyim lütfen biri bana bir şey desin. Böyle bir insan değildi. Çok iyiydi, ama artık o iğrenç insanların arasında onlara benzedi. Fuckbudy ne ya arkadaşlarının varmış. İğrenç her şey yardım edin bana 🥺 özünde öyle değildi beni çok sever ve kabullenirdi. O insanlar yüzünden değişti unutamıyorum onu bana yardım edin ne olursunuz. Biliyorum o dünyada tek değil ama 4 yıllık emek sevgi. Ben ona her şeye rağmen değer veriyorum. Bu arada 27 yaşında değilim hesabı sallayarak açtım. 22 yaşındayız ikimiz de. Ailelerimiz çok üzgün…
Bunca şeyden sonra çok kötü biri değil diyorsun ya pes!!!
ben onu bir kez suçlamamışken aylarca ne yapacağımı düşünüp durup kendimi üzerken o her şeyi benim üzerime attı. Kapalı oluşum, onu böyle kabul etmediğim sorun
Bu kötülük değil mi?
Burada mevzu inanç değil, ikinizde çok çiğsiniz, olgunlanmamışsınız…
Bir erkek kız arkadaşıyla aralarında(!)herseyi paylaşabilir ama diğer bir erkek arkadaşının düşüp kalktığı kızı anlatır mı ya…

Sevdiğiniz insan eskiden tanıdığınız kişi değil. Tercihler değişir. Zorla iman ettiremezsiniz kimseyi. Kutsaliniza saygı göstermeyen bir insanı zorlama hakkınız yok. Üzülmeyin artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X