fazla meyve yemek kilo aldırır mı?

aysima25

seni verene şükür...
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2008
298
72
özellikle üzüm için soruyorum bunu. sizce meyveden de uzak durulmalı mı?

yoksa kalorisi çok olsa bile meyve, diğerlerinden daha kolay mı yakılabilir sizce?

ben üzüm yemeyi çok severim, oturur rahat yarım kilo yerim; o yüzden almamaya çalışıyorum artık bilmiyorumkismile

özellikle üzüm incir gibi meyveler çok yersen kesinlikle kilo aldırır çünkü yoğun şeker içeriyorlar

her şeyin fazlası kilo yapar.

ölçüyü kaçırmamak gerekir.

kaçırsak bile hareketle dengelemek gerekir.

benim doktorum en cok kalori seker iceren meyvenin uzum oldugunu soylemisti ben o gunden sonra azalttim yemeyi

tabii ki yapar,meyvelerde karbonhidrat vardır.Üzüm,muz ve incirin şeker oranı en yüksek.Ama dengeli yediğin sürece kilo almazsın.

Meyvelerde fazlasıyla şeker var. Dikkat etmek gerekiyor. Özellikle de şeker hastası olanların üzüm gibi şeylerden uzak durması faydalı olabilir.

her yerde de başka yaklaşım var. kimisi glisemik indeksten bahsediyor, kimisi kalorisinden.

mesela meyvelerden karpuzun kalorisi düşük ama gi'i yüksek. bazıları karpuz yemeyin diyor; şekeri aniden yükseltip sonra düşürüp acıktırıp kilo aldırıyormuş :)

hakikaten kompleks bir konu...

aslında hiç karısık değil. herseyi olcusunde yemek lazım. fazla aldığımız herseyı vucudumuz depoluyor. meyvelerdeki şeker tabiki endütriyel skere göre daha masum fakat fazlası kilo yapar.

Meyve şekerli olduğu için fazlası kilo yapabilir. Bir de çok yerseniz acıktırıyor, dolayısıyla kilo aldırır diye düşünüyorum.

Ben de çok meyve yerim ama kilo aldırmadı hiç aksine açlığımı bastırmak için bile yerim bir zararını görmedim şimdiye kadar uzmanlara sormak lazım.

X