Fazla otoriter erkek

immzaben

-Söz veremem hayat bozar-
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2017
720
4.843
Yaa birşey diyeyim mi benzer bir durum yaşıyorum. Benimde erkek arkadaşım daha önce evlilik yapmış, ama tabi seninki kadar sert kuralları yok birbirimize güvenimiz tam Allah'a şükür. Sadece biraz kıskançlık var o kadar. Benim düşüncem daha önce ki evliliğinde kötü şeyler yaşadıysa eğer bunların önlemini alıyor olabilir kendince. Bu sınırlamalar kısıtlamalar falan o yüzden. Ama gözlük'müş teyzesiymiş falan hiç hoş şeyler değil. Bende karadenizli'yim hiç bizde böyle şeyler görmedim, şaşırdım açıkçası.

metropol bedevisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2017
275
409
33
" ailenin seni böyle yetiştirmesinin ceremesini çekiyorum demişti bir keresinde"
Böyle bir laf duysam yıkarım başına herşeyi valla... nasıl bir ego nasıl bir terbiyesizlik...
Merak etme böyle saçma sapan ilşkilerden hemen sonra çook mutlu olacağın biri girer hayatına hep böyle olur :) Çünkü sen zaten artık manyak mı değil mi sana saygı duyuyor mu anlarsın ona göre hayatına sokarsın.
Kimse kimseyi değiştirmeye çalışmasa her şey çok güzel olacak. Sen kurtulmuşsun misss:)
Şimdi şimdi düşününce aslında bana saygısının olmadığını anlıyorum. Bu söylediği şey de örneği. Otorite kurmayı karşısındaki kadına saygı göstermemek, değersizleştirmek olarak algılıyo bence. Ne kadar ezersem o kadar erkek oluyorum diyor heralde.
Kesinlikle çok iyi bir tecrübe oldu. Bundan sonra neye sabredip neye sabretmemem gerektiğini, hangi sorunların sonu nereye gider kestirebiliyorum az buçuk. Yani umarım kestirebilirim:)
Şu an biraz kafamı dağıtmaya çalışıyorum, biraz da umudum kırık yaş vs durumlarımdan dolayı ama inşallah Rabb'im mutlu olacağım birisini nasip eder. Sana ve isteyen herkese de tabi:)

metropol bedevisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2017
275
409
33
Yaa birşey diyeyim mi benzer bir durum yaşıyorum. Benimde erkek arkadaşım daha önce evlilik yapmış, ama tabi seninki kadar sert kuralları yok birbirimize güvenimiz tam Allah'a şükür. Sadece biraz kıskançlık var o kadar. Benim düşüncem daha önce ki evliliğinde kötü şeyler yaşadıysa eğer bunların önlemini alıyor olabilir kendince. Bu sınırlamalar kısıtlamalar falan o yüzden. Ama gözlük'müş teyzesiymiş falan hiç hoş şeyler değil. Bende karadenizli'yim hiç bizde böyle şeyler görmedim, şaşırdım açıkçası.
Herkes bir olmaz tabi ama benim gibi karadeniz aşığı bir insanı bile soğuttu. Eşim karadenizli olsun diyordum bir aralar, yanlış dua etmişim diyorum:) Büyük konuşmayayım ama bundan sonra düşünmem açıkçası.
Evliliğiyle ilgili kötü şeyler yaşamış evt ama bunları bana yansıtmaya hakkı yoktu. Herkesin yaşadığı kötü tecrübeler, gördüğü kötü örnekler olabilir ama bu kendi içimizde çözmemiz gereken bir mesele. Benim boşanmış kız arkadaşım var ve şu an nişanlı, nişanlısıyla asla eski evliliğinden kaynaklanan bir sorun yaşamadılar/yaşatmadı. Bence kendini garantiye almaya çalışmak büyük bencillik. Çünkü evlilik her zaman herkes için risktir. Ben de onun gibi davransaydım en başından kurallar şartlar şurtlar sunsaydım bi kaç görüşmede bu iş biterdi. Karşılıklı iyi niyet olacak. Kimse kimsenin korku filmi gibi evlilik senaryosuna dahil olmak zorunda değil.