Fiddy metodu cilt bakım

Calcifer

Nirvana
Pro Üye
24 Ekim 2014
45.697
245.387
Ben bu metodun cilt bariyerine fazlasıyla zarar verdiğini düşünüyorum asit zaten cildi başlıca soyuyor. Üzerine yag bazlı temizleyici ve kilide tavsiye etmem. Kil ile bir nevi fiziksel peeling işlevi görüyor cilt bariyeri zayıflayıp hassaslaşabilir asit örtüsü lipit mantosu zarar görebilir klasik medikal cilt bakımını tek geçerim
İlk defa birinin bu metodun zararlı olduğunu söylediğini duydum.🤷

Mavilibulut

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
196
64
Eki Görüntüle 2921495

Kullandığım ürünler bunlar.
1. Adım: İlk önce BHA asit yüzüme sürüyorum ortalama 20 - 25 dk bekletiyorum
2. Adım: Yüzümü yıkamadan ince tabaka halinde kil maskesini sürüyorum. Bu maskeyi kullanacaksanız dikkatli olun 10dk fazla kalınca kızarıklık yapıyor yüzde. Sonra geçiyor.maskeyi yıkayıp yüzümü iyice kuruluyorum
3. Adım : yağ bazlı temizleyiciyi sürüp en az 15dk yüzümde turuyorum.sonra 2dk masaj yapıp yıkıyorum.

Bitti 😁
Benim aldıpım ürünlerle yapılmazmı yani eğer yapılırsa önce nasıl başlamalıyım yüzğmğ yıkayıp pembe peeling sonra kil sonra suyla yıkayıp yağla masaj sonra trkrar yıkama jeli yonik nemlendirme mi? Birde temizleme yağını ilk defa duydum kullanınca durulama istiyormu ve günlük rutine eklenebilirmi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 909 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :88.400 Kg. Şimdiki Kilom :78.200 Kg.

Mavilibulut

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
196
64

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.

Mavilibulut

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
196
64
Ben bu metodun cilt bariyerine fazlasıyla zarar verdiğini düşünüyorum asit zaten cildi başlıca soyuyor. Üzerine yag bazlı temizleyici ve kilide tavsiye etmem. Kil ile bir nevi fiziksel peeling işlevi görüyor cilt bariyeri zayıflayıp hassaslaşabilir asit örtüsü lipit mantosu zarar görebilir klasik medikal cilt bakımını tek geçerim
Her gün uygulanmayacak zaten ama

Calcifer

Nirvana
Pro Üye
24 Ekim 2014
45.697
245.387
Benim aldıpım ürünlerle yapılmazmı yani eğer yapılırsa önce nasıl başlamalıyım yüzğmğ yıkayıp pembe peeling sonra kil sonra suyla yıkayıp yağla masaj sonra trkrar yıkama jeli yonik nemlendirme mi? Birde temizleme yağını ilk defa duydum kullanınca durulama istiyormu ve günlük rutine eklenebilirmi
Benim cilt bakımı konum var aslında. Orada baya konuşuldu. Konuyu okursanız baya faydalı olacaktır. Çünkü bu bakım konusu çok geniş

Mavilibulut

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
196
64
Benim cilt bakımı konum var aslında. Orada baya konuşuldu. Konuyu okursanız baya faydalı olacaktır. Çünkü bu bakım konusu çok geniş
İnanılmazz geniş hemde

Calcifer

Nirvana
Pro Üye
24 Ekim 2014
45.697
245.387
İnanılmazz geniş hemde

Mavilibulut

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
196
64
İlk önce yağ bazlı temizleyici ile yüzünüzü yıkıyorsunuz. Sonra da su bazlı temizleyici ile
Bana başlangıç için önerirmisin bi tane ve aşamaları doğru anlamışmıyım 😅😊

Mavilibulut

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
196
64
Bakıcam buna

Mavilibulut

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
196
64
Calcifer Calcifer ay yarısın akadar okudum da ne o öylee ya beynim yandı 🙃 hele almanyadan birisi yazmıl ya o kadar şeyi her gün mü sürüyoruz neyi ne zaman kaç gğn arayla sırası ne olarak yapılacak gibi bi yazı yokmu yaa ne kadar bilgi dolusunuz size basit gelen şeyler bana şifre gibi 😭 özetini başlangıç için bilgisiz biri olarak anlatırmısın rica etsem 😅 ne almalıyım nasıl kullanmalıyım, birde yağlı temizleyici gğneş kremi temizliği içim şart sanırım önce onunla silip sonra mı temizleme jeli. Cildim yaşlanmadan korumak istiyorum 😔

Calcifer

Nirvana
Pro Üye
24 Ekim 2014
45.697
245.387
Calcifer Calcifer ay yarısın akadar okudum da ne o öylee ya beynim yandı 🙃 hele almanyadan birisi yazmıl ya o kadar şeyi her gün mü sürüyoruz neyi ne zaman kaç gğn arayla sırası ne olarak yapılacak gibi bi yazı yokmu yaa ne kadar bilgi dolusunuz size basit gelen şeyler bana şifre gibi 😭 özetini başlangıç için bilgisiz biri olarak anlatırmısın rica etsem 😅 ne almalıyım nasıl kullanmalıyım, birde yağlı temizleyici gğneş kremi temizliği içim şart sanırım önce onunla silip sonra mı temizleme jeli. Cildim yaşlanmadan korumak istiyorum 😔
Şimdi en basit rutini şöyle ;
Cildini temizle
tonikle
Nemlendir
Güneş kremi sür

Haftada 1 2 kil maskesi yap

Mavilibulut

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
196
64

durmuyor

Sen kalbime denk gelen küçücük şey👼🏻
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2020
6.378
23.745
Hımm anladım. Ben maske yapıyorum onun için. Küçükten büyüğe kaç kişi yüzüne naptın beyazlamis, ay gibi parlamış vs diyor. Bu metotta çok urun varmış.
Hangi maskeyi kullanıyorsunuz acaba? 🙈

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 458 gün geçti.