Fiddy metodu cilt bakım

Mavilibulut

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
288
175
Öncelikle konu yanlış yerde sanırım ama cilt bakımı bölümünde mesaj yazma yetkiniz yok dedi anlamadım mesajları bile okuyamadım ama Mune Mune bi el atabilir misin acaba rica etsem...

Kızlar sorum şu fiddy metodunu en basit şekilde anlatabilirmisiniz ben aldığım ürünleri yazsam yeterlimi...
Yağ bazlı temizleyici nedir ne alınabilir?

Ürünlerim şunlar;
-Yves rocher yüz temizleme jeli

-The purest solutions canlandırıcı ve cilt tonu eşitleyici peeling serum AHA%10+BHA%2

-The purest solutions gözenek siyah nokta ve sivilce oluşumunu gidermeye yardımcı bakım serumu Niacinamide%5+Zinc pca%1

-The purest solutions Gözenek sıkılaştırıcı ve arındırıcı tonik GLYCOLİC ASİD %5 AHA BHA

-Kil maskesi

M Mavilibulut Cilt Bakımı ana başlığa konu açmaya çalıştınız sanırım, yani bu başlığa : Cilt Bakımı

Alt başlık olan Cilt Bakımı kısmına konu açılıyor: Cilt Bakımı

Biraz kafa karıştırıcı oldu ama "mesaj yazma yetkiniz yok" uyarısı çıkan bölümlerde alt başlıkları deneyin😌

dr_yad dr_yad Yüzdeki siyah noktaları temizleyip pürüzsüz ve derinlemesine tenizlik sağlayan bir yöntemmiş.. Ama yağ bazlı temizleyicide takıldım kaldım o ne ki ben yves rocher dan yeşil olan seriyi kullanıyodum sadece temizleme jeli tonik bakım kremi 😂😂😂 aha bu kadar bunu yeni duydum 🤭

M Mavilibulut Cilt Bakımı ana başlığa konu açmaya çalıştınız sanırım, yani bu başlığa : Cilt Bakımı

Alt başlık olan Cilt Bakımı kısmına konu açılıyor: Cilt Bakımı

Biraz kafa karıştırıcı oldu ama "mesaj yazma yetkiniz yok" uyarısı çıkan bölümlerde alt başlıkları deneyin😌
Ah canım Mune Mune hemen döndüğün iöin teşekkür ederim, denedim yaklaşık 10 dakşka aradım bulamadım 😅

Yüzdeki siyah noktaları temizleyip pürüzsüz ve derinlemesine tenizlik sağlayan bir yöntemmiş.. Ama yağ bazlı temizleyicide takıldım kaldım o ne ki ben yves rocher dan yeşil olan seriyi kullanıyodum sadece temizleme jeli tonik bakım kremi 😂😂😂 aha bu kadar bunu yeni duydum 🤭
Hımm anladım. Ben maske yapıyorum onun için. Küçükten büyüğe kaç kişi yüzüne naptın beyazlamis, ay gibi parlamış vs diyor. Bu metotta çok urun varmış.

Hımm anladım. Ben maske yapıyorum onun için. Küçükten büyüğe kaç kişi yüzüne naptın beyazlamis, ay gibi parlamış vs diyor. Bu metotta çok urun varmış.
Anlamadım gitti hani zaten hafta 1 bu yapılıp diğer günler normal rutin yapılıyormuş yüzü yıpratmamak için , daha bilgilş olanlardan yardım bekliyorum bemde 😅🌈

Öncelikle konu yanlış yerde sanırım ama cilt bakımı bölümünde mesaj yazma yetkiniz yok dedi anlamadım mesajları bile okuyamadım ama Mune Mune bi el atabilir misin acaba rica etsem...

Kızlar sorum şu fiddy metodunu en basit şekilde anlatabilirmisiniz ben aldığım ürünleri yazsam yeterlimi...
Yağ bazlı temizleyici nedir ne alınabilir?

Ürünlerim şunlar;
-Yves rocher yüz temizleme jeli

-The purest solutions canlandırıcı ve cilt tonu eşitleyici peeling serum AHA%10+BHA%2

-The purest solutions gözenek siyah nokta ve sivilce oluşumunu gidermeye yardımcı bakım serumu Niacinamide%5+Zinc pca%1

-The purest solutions Gözenek sıkılaştırıcı ve arındırıcı tonik GLYCOLİC ASİD %5 AHA BHA

-Kil maskesi
Ben bu metodun cilt bariyerine fazlasıyla zarar verdiğini düşünüyorum asit zaten cildi başlıca soyuyor. Üzerine yag bazlı temizleyici ve kilide tavsiye etmem. Kil ile bir nevi fiziksel peeling işlevi görüyor cilt bariyeri zayıflayıp hassaslaşabilir asit örtüsü lipit mantosu zarar görebilir klasik medikal cilt bakımını tek geçerim

IMG_20210923_232659.jpg

Kullandığım ürünler bunlar.
1. Adım: İlk önce BHA asit yüzüme sürüyorum ortalama 20 - 25 dk bekletiyorum
2. Adım: Yüzümü yıkamadan ince tabaka halinde kil maskesini sürüyorum. Bu maskeyi kullanacaksanız dikkatli olun 10dk fazla kalınca kızarıklık yapıyor yüzde. Sonra geçiyor.maskeyi yıkayıp yüzümü iyice kuruluyorum
3. Adım : yağ bazlı temizleyiciyi sürüp en az 15dk yüzümde turuyorum.sonra 2dk masaj yapıp yıkıyorum.

Bitti 😁

Ben bu metodun cilt bariyerine fazlasıyla zarar verdiğini düşünüyorum asit zaten cildi başlıca soyuyor. Üzerine yag bazlı temizleyici ve kilide tavsiye etmem. Kil ile bir nevi fiziksel peeling işlevi görüyor cilt bariyeri zayıflayıp hassaslaşabilir asit örtüsü lipit mantosu zarar görebilir klasik medikal cilt bakımını tek geçerim
İlk defa birinin bu metodun zararlı olduğunu söylediğini duydum.🤷

Eki Görüntüle 2921495

Kullandığım ürünler bunlar.
1. Adım: İlk önce BHA asit yüzüme sürüyorum ortalama 20 - 25 dk bekletiyorum
2. Adım: Yüzümü yıkamadan ince tabaka halinde kil maskesini sürüyorum. Bu maskeyi kullanacaksanız dikkatli olun 10dk fazla kalınca kızarıklık yapıyor yüzde. Sonra geçiyor.maskeyi yıkayıp yüzümü iyice kuruluyorum
3. Adım : yağ bazlı temizleyiciyi sürüp en az 15dk yüzümde turuyorum.sonra 2dk masaj yapıp yıkıyorum.

Bitti 😁
Benim aldıpım ürünlerle yapılmazmı yani eğer yapılırsa önce nasıl başlamalıyım yüzğmğ yıkayıp pembe peeling sonra kil sonra suyla yıkayıp yağla masaj sonra trkrar yıkama jeli yonik nemlendirme mi? Birde temizleme yağını ilk defa duydum kullanınca durulama istiyormu ve günlük rutine eklenebilirmi

Her gün uygulanmayacak zaten ama

X