fikrinize ihtiyacım varrrr.

lunatic

inanç başladığında endişe biter...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2014
1.232
302
34
Kızlar sevgilim askerde 25 nisan doğum günü hayırlısıyla 27 nisan da yanımda olacak. Bugün onun için güzel bir saat aldım çok pahalı. Ama içime çok sinerek aldım. Eve geldim heyecanla anneme gösterdim, beğendi ama yarın Birgün ciddi bişeyler olursa söz nişan gibi bence sakla o zaman ver dedi. Adettir damada muhakkak saat alınır. Şimdi ben kararsız kaldım saati onun doğum günü için aldım ki birlikte geçirdiğimiz zamanlar kıymetli her baktığında beni hatırlasın, en güzel günlerimiz aklına gelsin istedim. Sizin bu konuda fikrinizi merak ediyorum siz olsanız ne yapardınız...... Doğum gününde mı verirdiniz saati yoksa söz nişan gibi durumda mı?

Sadece sevgilinse açıkcası öyle pahalı hediyeler almayı doğru bulmuyorum.
Gereksiz olmuş bence, annen haklı.

Son düzenleme:
Kızlar sevgilim askerde 25 nisan doğum günü hayırlısıyla 27 nisan da yanımda olacak. Bugün onun için güzel bir saat aldım çok pahalı. Ama içime çok sinerek aldım. Eve geldim heyecanla anneme gösterdim, beğendi ama yarın Birgün ciddi bişeyler olursa söz nişan gibi bence sakla o zaman ver dedi. Adettir damada muhakkak saat alınır. Şimdi ben kararsız kaldım saati onun doğum günü için aldım ki birlikte geçirdiğimiz zamanlar kıymetli her baktığında beni hatırlasın, en güzel günlerimiz aklına gelsin istedim. Sizin bu konuda fikrinizi merak ediyorum siz olsanız ne yapardınız...... Doğum gününde mı verirdiniz saati yoksa söz nişan gibi durumda mı?

Hayırlı geceler.
Ben de bir sözlü kız annesi olarak tavsiyede bulunayım izninizle size.
Elbette annelerimizin fikri çok önemli derim,lakin ben böyle bir durumda,kızıma yürekten katılırdım,çünkü siz bunu büyük bir istekle bu gün için almışsınız. Kısmeti bu doğum gününedir dermişim :) inşallah Allah nasip ederse,nişanlandıktan sonra başka bir hediye vere bilirisniz de. Örn;kalem,telefon,kravat-kemer,gömlek-kravat,vs vs. Ben sevgiyle aldığınız bu hediyenin gününde verilmesi taraftarıyım:KK16: mutluluklar ikinize de.

Son düzenleme:

Adamın illa bir saatinin olmasına gerek yok.İlerde de farklı alırsınız.
Sevgiliyken pahalı hediyeye gerek yok diyen arkadaşa da katılmıyorum.Eski ilişkilerimde pahalı hediyeler aldım ve bana da alındı.İlla hediye pahalı olmak sorunda değil ama imkan dahilinde istenen alır tabi lise öğrencisinden bahsetmiyorum.Yaşını başını almış insanlardan bahsediyorum.

O zaman nisanda alacağınız saat bundan daha üstün olmalı. En iyisi sen başka daha uygun saat al bunu da nisanda takar.

dogum gününe niyet edip almıssın bence simdi vermelisin. ileride söz nişan yapacağınızın garantisi var mı? almışsın ver gitsin...

Sevgili iken o kadar yuksek meblalarda hediye almak ne kadar dogrudur bilemem..
Annen konuya daha iyi yaklasimda bulunmus, bence de kenara kaldir istersen.
Ilerde resmiyet girince, zaten bir hediye alinacak, hazirda bulunmus olur.
Sevgiline de dogum gunu icin daha normal bir hediye almanda fayda var, simdiden bu kadar pahali hediyelere alistirma.
Daha onunuzde belli ki uzun bir yol var, daha sonra insan ne hediye alacagini da bilemez hale gelebiliyor... :KK34:

Sevgiliye pahalı hediyeleri bende mantıklı bulmuyorum.Gerçi onun size şu ana kadar ne yaptığı da önemli.O da size karşı cömertse sorun yoktur.

Canım nişan olduğu zaman baban birazcık kesenin ağzını açıp damada güzel bir saat takması lazım. Senin aldığın saatin modeli markası ne bilmiyorum ama sevgiliye alınan saatler biraz daha spor günlük olur. Tahminen söylüyorum senin aldığın da öyledir. Nişanda takılacak saat daha klasik bir model olmalıdır. Ve o saati annen baban alıcaklar. Sen bu aldığını doğum günü hediyesi olarak ver. Erkeğin tek aksesuarı saattir ve bence birkaç tane saati olmalı zaten.

Pahalı derken ne kadar pahalı bir saat merak ettim. Sevgiliye pahalı hediyeler alınır. Biz alırdık. Bütçenin el verdiğince üst limitleri zorlaıdk karşılıklı olarak. Alınmayacak diye bir şey yok..

Son düzenleme:
Begenerek ve icine sinerek almissin bencede vermelisin evlenirken daha klasik bir saat alirsiniz.

Hem sen onu dogum gunu icin almissin zamaninda vermen ikinizide mutlu eder bence canim

Edebim el vermez edepsizlik edene,susmak en güzel cevap edebi elden gidene.

Sevgili diye pahalı hediye alınmasın olayına katılmıyorum..değer veriyorsan bunu her zaman belli edebilmeli insan...bence saati vermelisin..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sevgi maddiyattan öndedir.Öyle hesaplara girme.Ver doğum gününde.Hee senin için para önemliyse,aman ayrılırsak onda kalır diyorsan anneni dinle.Ama ayrılığın kayıbı sadece para olsa keşke.Duygular daha önemlidir

Hayırlı geceler.
Ben de bir sözlü kız annesi olarak tavsiyede bulunayım izninizle size.
Elbette annelerimizin fikri çok önemli derim,lakin ben böyle bir durumda,kızıma yürekten katılırdım,çünkü siz bunu büyük bir istekle bu gün için almışsınız. Kısmeti bu doğum gününedir dermişim :) inşallah Allah nasip ederse,nişanlandıktan sonra başka bir hediye vere bilirisniz de. Örn;kalem,telefon,kravat-kemer,gömlek-kravat,vs vs. Ben sevgiyle aldığınız bu hediyenin gününde verilmesi taraftarıyım:KK16: mutluluklar ikinize de.

Çok teşekkür ederim böyle düşünmenize çok sevindim.

Canım nişan olduğu zaman baban birazcık kesenin ağzını açıp damada güzel bir saat takması lazım. Senin aldığın saatin modeli markası ne bilmiyorum ama sevgiliye alınan saatler biraz daha spor günlük olur. Tahminen söylüyorum senin aldığın da öyledir. Nişanda takılacak saat daha klasik bir model olmalıdır. Ve o saati annen baban alıcaklar. Sen bu aldığını doğum günü hediyesi olarak ver. Erkeğin tek aksesuarı saattir ve bence birkaç tane saati olmalı zaten.

Pahalı derken ne kadar pahalı bir saat merak ettim. Sevgiliye pahalı hediyeler alınır. Biz alırdık. Bütçenin el verdiğince üst limitleri zorlaıdk karşılıklı olarak. Alınmayacak diye bir şey yok..

488 tlden 200 liraya düşmüş benim bütçeme göre pahalı. Bursumdan geriye kalanları biriktirerek aldım. Markasını söyleyemiyorum sanırım p..... C...... Diye bi marka. Çok beğenerek aldım.

Adamın illa bir saatinin olmasına gerek yok.İlerde de farklı alırsınız.
Sevgiliyken pahalı hediyeye gerek yok diyen arkadaşa da katılmıyorum.Eski ilişkilerimde pahalı hediyeler aldım ve bana da alındı.İlla hediye pahalı olmak sorunda değil ama imkan dahilinde istenen alır tabi lise öğrencisinden bahsetmiyorum.Yaşını başını almış insanlardan bahsediyorum.

Haklısın canım çok beğendiğim ona yakışacak bişey aldım hiç pişman diilim tabi ahh bu annem kafamı çok karıştırdı :):)

Sevgili iken o kadar yuksek meblalarda hediye almak ne kadar dogrudur bilemem..
Annen konuya daha iyi yaklasimda bulunmus, bence de kenara kaldir istersen.
Ilerde resmiyet girince, zaten bir hediye alinacak, hazirda bulunmus olur.
Sevgiline de dogum gunu icin daha normal bir hediye almanda fayda var, simdiden bu kadar pahali hediyelere alistirma.
Daha onunuzde belli ki uzun bir yol var, daha sonra insan ne hediye alacagini da bilemez hale gelebiliyor... :KK34:

Aslında bende farklı şeyler düşünüyordum. Geçenlerde telefonla konuşurken çarşıya çıkamycaz sanırım alacaklarım vardı dedi. Alacaklarının ne olduğunu merak ettiğimi söyleyince saat, çanta, ayakkabı dedi yani saati hem doğum günü hediyesi hem de ihtiyacı olduğu bişey olduğu için aldım ama kafam çok karıştı yine :)

Begenerek ve icine sinerek almissin bencede vermelisin evlenirken daha klasik bir saat alirsiniz.

Hem sen onu dogum gunu icin almissin zamaninda vermen ikinizide mutlu eder bence canim

Edebim el vermez edepsizlik edene,susmak en güzel cevap edebi elden gidene.

:) mükemmelsin teşekkür ederim. Kesinlikle ciddi bişeyler olduğunda klasik tarZ alınır.

488 tlden 200 liraya düşmüş benim bütçeme göre pahalı. Bursumdan geriye kalanları biriktirerek aldım. Markasını söyleyemiyorum sanırım p..... C...... Diye bi marka. Çok beğenerek aldım.

Evet önemli olan senin bütçene oranı pahasını o gösterir bence. Sevgililik dönemi için gayet normal bir hediye bence. Nişanda daha okkalı bir şey takmanız lazım dediğim gibi. Mesela onlar sana en azından 700-800 liralık bir set takar diye düşünüyorum. Sizin de ailece o ayar bir şey bakmanız gerekir. Sen kesin ver şimdi o saati. :)

Aslında bende farklı şeyler düşünüyordum. Geçenlerde telefonla konuşurken çarşıya çıkamycaz sanırım alacaklarım vardı dedi. Alacaklarının ne olduğunu merak ettiğimi söyleyince saat, çanta, ayakkabı dedi yani saati hem doğum günü hediyesi hem de ihtiyacı olduğu bişey olduğu için aldım ama kafam çok karıştı yine :)

Siz doğum günü için almışsınız, bi saat sorna kime ne olacağı belli mi? Verin bence planladığınız günde.

Bence doğum gününde ver o saati
Düğün söz için bence 400-500 liradan aşağı saat takmayın
Çünkü sözde nişanda benim bildiğim genelde geline altın şeyler takılır.
Zaten yazın çeyrek altın 120 150 oluyor bi çeyrek takmışsınız gibi olur damada
Sözde nişanda alacağın şeyler için o zaman çok masraf olur diyorsan burslarından her ay 10 20 bile atsan bi kısmını karşılarsın:)
Damlaya damlaya göl olur:)
Sonra erkek tarafında laf olur o saat senin canın sıkılır şimdiden ortada masraf yokken kenara 3 5 kendini zorlamadan at:)

Son düzenleme:
X