Fikrinizi ihtiyacım var

Melissa42

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2023
107
16
Eşim bir tenceremin kapağındaki tutmacagi kırılmıştı onu yapiyimmi dedi bende düzgün yapacaksan yap dedim bunu kapaktaki tutmacagi paramparça etmiş taktı bana veriyor al diyor bende dedim ki düzgün yapmamissin dediğim alt tarafları kirmissin bune dedim alma gücün varken kapaktaki şeyi alabilirsin dedim gücün var dedim sanki yoksul bir insansin da yaptiramiyorsun dedim bana dediği ben napiyim banane kaliteli alsaydın banane dedi bende senin gibi babamızın parası bol değil dedim kendim çalışıp kendim aldım dedim banane babamda calissaysi dedi bende kalktım gittim benim babam keyfinden calismamazlik yapmadı eğer parası olsaydı herşeyin dört dörtlük olurdu ama adam kendi ev kirasina doğalgazina yemesine içmesine zor yetişiyor babamı çeyiz alacaktı bir kerede ben çamaşır makinesine baktiralim perdeleri burusturuyor dedim geldiğin yeri unutma dedi sinra özür diledi nedense benim suçum olmadığı halde ilişkide hep ben alttan alıyorum ben bu adama nasıl davranacam bana bir akıl verin

Bi tencere kapağından başlamış konu nerelere gelmiş.. İletişiminizde ciddi sıkıntılar var, karşılıklı zıtlaşıyor ters düşüyorsunuz.
Benim eşim de tamir etmeyi sever erkekler seviyor bunlarla uğraşmayı. Yapamazsa da canı sağolsun neyse eksik parçası alınır. Ama böyle zıt konuşarak olmaz. Yani tamam hayatım olmadıysa boşver kapağın parçasından alalım diyebilirdin. Acilen iletişiminizi düzeltmeniz lazım karşılıklı..

Konu akışı çok saçma olmuş .
Babalarınızı yarıştırmışsınız ve siz başlatmışsınız olayı .bence uzatmayın

Bi tencere kapağından başlamış konu nerelere gelmiş.. İletişiminizde ciddi sıkıntılar var, karşılıklı zıtlaşıyor ters düşüyorsunuz.
Benim eşim de tamir etmeyi sever erkekler seviyor bunlarla uğraşmayı. Yapamazsa da canı sağolsun neyse eksik parçası alınır. Ama böyle zıt konuşarak olmaz. Yani tamam hayatım olmadıysa boşver kapağın parçasından alalım diyebilirdin. Acilen iletişiminizi düzeltmeniz lazım karşılıklı..
Almıyor işte kaliteli alsaydın banane dedi

Bende de hep bi ana baba kompleksi vardır kavgalarda karşımdaki bunu çıkarmasa bile ben çıkarıp sonra da küserim. Sizde de öyle olmuş. Olayın babanızla alakası yokmuş siz baba parasından girince o da sizi zayıf noktanızdan vurmaya çalışmış. Ayrıca adam yapamayabilir, ben de yaparım ya ben bunu diye başladığım çok şeyi b*k ediyorum. İkiniz de iyi gününüzde değildiniz herhalde

Almıyor işte kaliteli alsaydın banane dedi

Konu gerçekten ama gerçekten tencere kapağı değil hala farkında değilsiniz.. Aranızda berbat bi iletişim sorunu var. Benim tencerelerimde bekarlığımdan kalma ucuz tencerelerdendir. Şayet bi sorun olsa eşimde yapmaya çalışıpta yapamazsa asla sizin gibi bi üslupla konuşmam. Çünkü bunla ilgili bi derdimiz yok. Ama sizde bunun yarası var belli ki bunlarla ilgili bi sorun yaşanmış atamamışsınız içinizden ve fırsatını bulduğunuz ilk anda cevabını veriyosunuz.
İletişim baştan aşağı yanlış sorun sizde diyemem genel olarak sorunu bilmiyorum ama çözmeye bi yerden başlamanız lazım.
Bu tencere konusu ise sorduğunuz iletişim tarzınıza bakarak haksız olan sizsiniz derim. Sonra o da laflar söylemiş ama tartışmayı başlatan sizsiniz.

Eşim bir tenceremin kapağındaki tutmacagi kırılmıştı onu yapiyimmi dedi bende düzgün yapacaksan yap dedim bunu kapaktaki tutmacagi paramparça etmiş taktı bana veriyor al diyor bende dedim ki düzgün yapmamissin dediğim alt tarafları kirmissin bune dedim alma gücün varken kapaktaki şeyi alabilirsin dedim gücün var dedim sanki yoksul bir insansin da yaptiramiyorsun dedim bana dediği ben napiyim banane kaliteli alsaydın banane dedi bende senin gibi babamızın parası bol değil dedim kendim çalışıp kendim aldım dedim banane babamda calissaysi dedi bende kalktım gittim benim babam keyfinden calismamazlik yapmadı eğer parası olsaydı herşeyin dört dörtlük olurdu ama adam kendi ev kirasina doğalgazina yemesine içmesine zor yetişiyor babamı çeyiz alacaktı bir kerede ben çamaşır makinesine baktiralim perdeleri burusturuyor dedim geldiğin yeri unutma dedi sinra özür diledi nedense benim suçum olmadığı halde ilişkide hep ben alttan alıyorum ben bu adama nasıl davranacam bana bir akıl verin

5A sınıfı kavga etmeyin evladım rahat durun

Bunları bende sinirlenince yapıyorum doğru söylemek gerekirse birbirinize çok kaba davranmissiniz.Ufak sebeplerden karşılıklı birbirinizden özür dileyin.

Bu nasıl iletişimdir. İkinizde garipsiniz. Tencere kapağı bu kadar büyütülüp babalar yarıştırılır mı? Önce siz başlatmışsınız. Resmen kaşınmışsınız. Hep böyle şaf sokuyorsanız o da karşılık verir.

Konu tencere kapağından babanızın işsizliğine nasıl geldi. Paragrafının akışını bozan cümleyi bulunuz soruları geldi aklıma :KK70:

sizin ailenizin maddi gücünün zayıf olmasıyla ilgili kompleksiniz var. eşiniz de bu kompleksi kullanıp sizi aşağılıyor. böyle evlilik olmaz. bir an önce ağızlarınızı düzeltip aile olmayı öğrenmelisiniz

X