FİP VİRÜSU BİLGİ

KEdimi kaybettik ne yazık ki :KK43:
Çok üzüldüm canım:KK43: Çok zor sırayla ikisi birden evlat gibi oluyorlar. Onlar artık huzur içinde uyuyacaklar acıları bitti:cry: Sana tek iyi gelecek olan evini bir güzel dezenfekte et ve başka bir cana aç yuvanı onların gidişi boşuna olmasın başka bir masuma yuva ol:KK200:

Çok üzüldüm canım:KK43: Çok zor sırayla ikisi birden evlat gibi oluyorlar. Onlar artık huzur içinde uyuyacaklar acıları bitti:cry: Sana tek iyi gelecek olan evini bir güzel dezenfekte et ve başka bir cana aç yuvanı onların gidişi boşuna olmasın başka bir masuma yuva ol:KK200:

Çok çok sağol Yeşim hanım.
Öyle yaptım temizledik pakladık yeni bir can sahiplendim.
Allah şifa uzun ömür versin hepsine

Çok çok sağol Yeşim hanım.
Öyle yaptım temizledik pakladık yeni bir can sahiplendim.
Allah şifa uzun ömür versin hepsine
Başınız sağolsun..bende FIP ten kaybettim kuzumu.çok zordu hala kabullenemedim alışamadım..siz ne güzel hemen yeni bir can sahiplenmişsiniz.beş ay bitti benim hala cesaretim yok..birde eşimin geceleri yaşadığı ciddi burun tıkanıklığı ve solunum problemlerinin alerjiden kaynaklandığını keşfettik..şu an hiç sıkıntısı kalmadı..eşim sıcak bakmıyor artık kedi sahiplenmeye..bende sokaktakilerle avunmaya çalışıyorum..

Başınız sağolsun..bende FIP ten kaybettim kuzumu.çok zordu hala kabullenemedim alışamadım..siz ne güzel hemen yeni bir can sahiplenmişsiniz.beş ay bitti benim hala cesaretim yok..birde eşimin geceleri yaşadığı ciddi burun tıkanıklığı ve solunum problemlerinin alerjiden kaynaklandığını keşfettik..şu an hiç sıkıntısı kalmadı..eşim sıcak bakmıyor artık kedi sahiplenmeye..bende sokaktakilerle avunmaya çalışıyorum..

Sizinde başınız sağolsun.Çok zor bir durum.Yakın zamanda 13 senelik evladım köpeğimi de kaybettim.Çocuğu gibi oluyo insanın.
Alerjik bir durumsa yapacak pek birşey yok.
En azından sokaktakilere yardımcı olursunuz.

Öncelikle geçmiş olsun corona pozitif çıkması önemli değil kedilerin %80 zaten pozitif önemli olan mutasyona uğrayıp fipe dönememesi. Bağışıklığını yüksek tutmanız lazım. Benim kızımın maşllahı var 1,5 sene geçti en kötü günlerinin üzerinden gayet iyi şuanda ayrıca 3 kedim daha var ikisi kızımdan büyüktü bir tanesi daha ucak 9 aylık %100 onlardada corona pozitif onlarda maşallah çok sağlıklı fipe dönecek diye birey yok iyi bakın mutlu olsunlar yeter. Acil şifalar olsun miniğe
BU arada hastalığı atlattıktan sonra ağzına 1 yıl boyunca kuru mama sürmedi bir ay sadece salam yedi sonra biraz haşlama tavuk bir dönem peynir yogurt yumurta sonra yaş mama 13 ay böyle geçti şimdi çok mecbur kalınca kuru mama yiyiyor ama hala önceliği kaşar yumurta ve yaş mama. O nasıl mutlu olacaksa onu yapıyoruz o iyi olsun yeterki. Şimdi zamanında görmeyen yürüyemeyen kızım tazı gibi koşuyor atlıyor ve görüyor. Birde hastalıktan sonra 3 defa yalancı gebelik yaşadı kısırlaştıramamıştık hastalığından sonra bu seferde kistler oluştu çok doktorlarla konuştuk bırakın ameliyat olursa ölür masadan kalmamaz dediler bırakın böyle nekadar önrü varsa yaşasın ağrıs olacak ama yapacak birşey yok dediler bir doktor bulduk risk aldık kısırlaştırma ameliyatıda oldu çok şükür akşamında koşuyordu dişi olmasına rağmen tek dikişli yapıldı boyunluk bile takmadı. O Yüzden doktor önemli. Sizinkide atlatır inşallah olumlu düşünün
Merhaba yesım hanım
Bızımde kedimiz fip oldugu söylenıyor malesef
Vibragen omega ilacını getırttık bugun ilk dozu oldu beklıyoruz fayda görür insallah sizde nasıl oldu

Merhaba yesım hanım
Bızımde kedimiz fip oldugu söylenıyor malesef
Vibragen omega ilacını getırttık bugun ilk dozu oldu beklıyoruz fayda görür insallah sizde nasıl oldu
Merhaba öncelikle geçmiş olsun inşallah şifa olur. Benim kızım çok iyi maşallah 2. yılımızı doldurduk. Daha öncede yazmıştım yeme ile ilgili sorunumuz vardır ama 20 gündür eve yaş mama girmedi sadece kuru mamaya geçtik. Tam 2 yıl günde 3-4 tane gourmet (başka marka yemedi istemedi) mama yiyerek geçirdik.

Sizin kedinizdeki form hangisi kuru mu ıslak mı? Belirtileri nelerdir?

virbagen omega da iyi brde feliferon var türkiyede üretilmiyor ama yurtdışından getirten veterinerler var belki olan birini bulursanız bunlar viraz hastalık tedavisinde kullanılıyor. Baya etkili. Aslında bağışıklık güçlendirmek için başlarda zylexis de kullanabilirsiniz bence. Corona fib e dönüşmediği sürece sorun yok. kedilerin neredeyse %80 i Corona taşıyıcısı oluyor zaten bu test yani pozitif çıkması fib olduğu anlamına gelmiyor. kuru fibi öldüğünde anlıyorlar, ıslak fibi de vücut boşluklarında karın boşluğu gibi sıvı birikmeye başladığında anlıyorlar.

Merhaba basiniz sağolsun 😢 ebedi cennette bulustursun sizi 😔
benim de 6 aylık bir yavrum var. veteriner bu yas döneminde dikkat etmemizi söyledi. bu hastalıktan nasıl koruyabilirim buna sebep nedir acaba neden ortaya çıkıyor bu hastalık 😢 su anda dış degistirme döneminde. geçen gün süt disi düştü tamam bu normal ama dis elimde ufalandi biraz endiselendim 😓

Merhabalar benimde kedim ıslak fib teşhisi konuldu, siz nerden aldiniz ve fiyatı nedir

Merhaba öncelikle geçmiş olsun benim kızım corona pozitifti ve ne yazıkki fipe döndü. Ve maşallah kızım büyük savaş verdi ama şuanda çok iyi sizde lütfen hemen umutsuzluğa kapılmayın. Kuru formu demiş dr. Belirtiler nedr hangi organda bu virüs?
merhaba kediniz yaşıyormu bizdede aynı durum var. yardımcı olurmusunuz lütfn

Veterinerimizin dediğine göre fipi yenen bir çok kedi var. Evet çok kötü ilerleyen bir hastalık ama kurtulan kediler de var. Konu sahibinin çocuğu melek olmuş ama burayı okuyan başkaları varsa ne olur kedinize bir şans verin, asla ama asla uyutmayı düşünmeyin.

X