fitim fitsin fit (squat)

La Lune

Just SQUAT!
Pro Üye
28 Şubat 2012
12.330
23.655
Merhaba. Sizde zayıf, şekilsiz ve selülitli poponuzu yuvarlak Victoria's Secret mankeni poposu yapmak istiyorsanız şöyle buyurun.
before-and-after-squats-photos.jpg

Önceliğimiz bol bol su ve yeşil çay.
su.jpg
yesil-cay3.jpg

Ve de en önemlisi SPOR. SQUAT BACAK KALINLAŞTIRMAZ! AKSİNE İNCELTİR!

popo-squat-title.jpg

1098264_513500918760969_397867859_n1-600x400.jpg

30 gün boyunca listedeki sayıda squat hareketi yapacak ve bildirimde bulunacağız.

30-day-squat-challenge.jpg

Peki squat hareketi dediğimiz şey nedir?

Hareket bu kadar basit görünmesine rağmen çok fazla kas çalıştırıyor. Ertesi sabah(eğer ısınmadan yapmışsanız) kas ağrısıyla uyanmanız muhtemel. O yüzden önce mutlaka bir ısınma videosu ile başlayın.

Tavsiye:

Squat yaparken taş gibi kızların oynadığı sizi gaza getirecek bir video açın.

Ve mutlaka bir soğuma videosu ile bitirin.
Tavsiye:

Yaptığımız diğer hareketler
Selülit Düşmanı ÜÇGEN
Bridges-K%C3%B6pr%C3%BC-kurma-hareketi.jpg

burpees.png
burpees

tumblr_lpob71BilA1qh1km4.gif
Buttt kicks
226b98967ae62c88e7e9081e876ac081.jpg
standing elbow to knee

toe-tap-o.gif
toe taps

12416546184448a060ff48f62ec8ea89.jpg
pulse crunch

tumblr_m5gp8inlFs1rysr6eo1_400.gif
bycyle crunch

body-weight-lunge.png
lunges

sumo-squat-jump.gif
squat jumps

high-knees-o.gif
hingh knees

giphy.gif
jumping jack

toetaps.jpg

tricep_dips_188uo9u-188uoa3.jpg

pulse crunch
navel-to-spine-pulse-400x400.jpg

flutter kicks
Flutter-Kicks.jpg

high knees
aTyDDuJ.jpg

squat jump

1545977b1743e558_Jump-Squat.jpg.xxxlarge.jpg

skater hops
skater-jump-comp.jpg

butt kicks
08_GluteKicks02.jpg

Son düzenleme:
1. 5 aydır düzenli olarak spor yapıyorum. 3 gün spor 4. gün dinlenme şeklinde bir tempom var.
Yorgun da olsam yapmaya çalışıyorum. Çünkü en güçlü bahanemden daha güçlüyüm.

2. Spor hedefim selülitlerimden kurtulmak ve fit bir görünüm elde etmekti. Şu an amacıma ulaştım. Dolgun sıkı bir popom ve sıkı bir karnım var.

3.Spor programımda öncelikle squat var. Popo ve belimin şekillenmesi için.
10 dakika abs videosu yapıyorum, karnımın sıkılaşması için.

Üçgen
basen2.jpeg

İşeyen köpek
bacak-arkaya.jpeg

İstiridye
kelebek.jpeg
Bacağımı diğer bacağımın üstüne açıp kapatıyorum.

Yüksek tempolu, dinlenmesiz bir spor videosu. Ve özellikle kolları çok çalıştırdığı için tercihim.

4. Hedefime ulaştığımı düşünüyorum. Bu 5 ayda bir beden küçüldüm, vücudum daha dolgun bir hale geldi ve selülitlerimden kurtuldum.

5.Kesinlikle evet. Ama beslenme ve bol su içmekle desteklenirse. Çünkü ne kadar spor yaparsan yap gazlı içecek, hazır neskafe vb tüketiyorsan onlar geri geliyor.

6.Ahh evet. Kızların bildirimleri yüzüme tokat gibi çarpıyor. Bak Lune diyorum herkesin işi gücü var ama kimse senin gibi mızmızlanmıyor. Kalk spora!

7.Herhangi bir beslenme programım yok. Sadece akşam 6'dan sonra yemiyorum. Bir de o gün çok kalorili olduysa mutlaka telafi ediyorum.

8. Kesinlikle! Taş oldu kızlar taaş!:KK8:

olsun norwe senin düşünmen yeter canım canın sağolsun ben yine de teşekkkür ederim:KK60: napacakmışsın pro kartı çiflesinler bari daha çok hakkın olsun :KK70::KK70:

bende cevaplayım o zaman:cool:
1.bayadır spor yapıyorum düzenli olarak 6 ay kadar oldu ama bu topiğe katılalı 4 ayı geçmiştir sanırım
2.zayıflamak aynı zamanda şekilli ve selülitsiz bir vucut:cool:
3. kardiyo ağırlıklı kilo vermek için ayrıca sıkılaşmak için squat ve ilk sayfadaki pilates yer hareketleri arada jillian leslie takviyesi sıkıldıkça değiştiriyorum
4. hedefime doğru ilerlediğimi düşünüyorum zaten kilo vermeye devam ediyorum ama kilom sabit olduğu halde son bir ayda 1 beden daha inceldiğimi hissediyorum göbeğim baya baya gitti belim inceldi
5.selülitler hala var çünkü kilo fazlam var ama yinede eskisinden çok daha az
6. yapmaya üşendiğim yada hasta olduğum zamanlarda bile kızları görünce gaza gelip bişeyler yapasım geliyor yani evet:cool:
7. sağlıklı beslenme düzenine uymaya çalışıyorum abur cubur mümkün olduğunca yemiyorum arada canım çok isterse çok az yemişliğim vardır tabi:oops: fast food bayadır yemedim hiçte canım çekmiyor insan unutuyor galiba :KK19:asitli şekerli gıdalar düşmanım:p
8. zaten popom azcık büyük bacaklarımda kalın ama en azından şekli daha yuvarlak ve toplu duruyor yayvan durmuyor daha güzel duruyor pantolonlarda:cool: ayrıca bacaklarımda da incelme var diğer bölgelerime göre daha yavaş inceliyor ama zamanla onlarda gidecekler inanıyorum:cool:

1-yaklaşık 3 senedir tam manasıyla yapıyorum 7 aydır spor salonundayım
2-hedefim sıkı yan yağsız bir vücut dik bir popo ve no selülit :)
3-kardiyo olarak koşu yürüyüş ip atlama eliptik ayrıca omuz bacak iç ve dış gögüs için aletlerle çalışıyorum. squat crunch yapıyorum
4-ulaştığıma inanıyorum ama daha iyisi olması ve eski haline dönmemesi için bırakmak yok!!
5-kesinlikle !
6-buraya yazmazsam eksik hissediyorum ve azimle devam etmemi sağlıyor ayrıca arkadaşları görmek şevk katıyor
7-beslenme düzenim pek iyi değil ama en azından akşamları yemiyorum yağlı tuzlu vs
8-ne desem ki :KK70: arkadaşlar ii diyor :KK70:

1. 5 aydır düzenli spor yapıyorum 5 gün spor yapip haftasonu 1 gün yürüyüş bir gün de dinlenme olarak
2. 20 kilo verdiğim ve doğum yaptığım için vücudumu toparlamak ve sıkılaştirmak ve tabi kalkık dolgun bir popo biraz kaslı bir karin :)
3. Başta squat her zaman var sonrasi değişmekle birlikle şuan insanity workout max 30 yapiyorum
İç bacağim için vazgeçilmezim thing master aleti
Insanity sporumun içinde abs olduğu için ayri olarak abs yapmiyorum :)
4. Hedefime yarı yarıya ulaştim kilo verme sonrası çok deformasyon olduğunu için vucudumda anca toparlaniyor
5. Selülitlere kesinlikle etkili suan bacak arkamda hiç selülit yok azcik popo altinda kaldi onlarda gidecek :KK66:
6. Kesinlikle buraya yazmasam bu kadar uzun süre "düzenli" bir şekilde spor yapamazdim iyiki burdayim :) o motivasyon resimleri ve kizlarin bildirimleri beni her zaman gaza getiriyor :)
7. Kilo korumaya çalıştığım için porsiyonlarim kisitli ama herşeyden yiyorum hazır gidalardan uzak durup aksam 6 dan sonra birsey yememeye çalışıyorum
8. Kesinlikleeeeee eeveeeeettttt müthiş bişey bu squat :) her zaman basen problemi olan ben tabi basta korktum ama bacağı kalinlaştirmadan şekle sokup kalcayi dolgunlastiriyorr :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ben varım :KK50: Hemen hikayemi anlatıyım. 21 yaşında, 45 kilo, delicesine kalori alan ama kilo amayan biriyim. Bu nedenle aşırı dengesiz besleniyorum. Her önüme geleni yiyorum. Bu nedenle 45 kilo halimle kalçamda çatlaklar oluştu:KK61:

Ben yaklaşık 1 haftadır kalça hareketleri çalışıyordum, app indirmiştim. Her gün 9 dakika ile başlamıştım, İçeriğinde 50 tane olmasada squat ta vardı. ama diğer hareketlerle 50 squat kadar şey yapıyordum sanırım :KK76: fakat tanrım o nasıl ağrı bacaklarım kalçam o_O regl olduğumda alt bacaklarım sızlar ve ağrısı kesilmezdi. Bu hareketi yapınca sanki regl oldum ama bu defa kalçam ve üst bacaklarım ağrıyor gibi hissettim. 3 gün zor yürüdüm ama sonra ne ağrı kaldı ne bişey :KK70: 5. gününde regl oldum, kızlar abartmıyorum 9 yıldır regl ağrısıyla kıvranan ben regl ağrısı çekmedim :KK76: hemde kışın ortasında soğuklarda :emir_bebek: sonuç olarak bugün 7. gün ara vermiştim 1 gün. Ve tibetin yaşam pınarı hareketlerini keşfettim. Çok stresli bir tempom var. O nedenle bundan sonra hergün meditasyon müziği ile tibetin yaşam pınarı hareketleri + squat yapıyorum :)

Başlangıç; tibetin yaşam pınarı hareketleri 7 kez, 9 dakika kalça hareketleri + 1. gün 50 squat :)

Haftada 1 veya 2 kez Jilian Level 1 yapıp yapmamak konusunda kararsız kaldım. o kadar hamlamışım ki tüm vucudum ağrıya boynum tutuluyor hep En Büyük KK

Ve artık yeter diyoruum, yiyip yiyip kilo almasamda spor olmadan asla diye yola çıkıyorum seninle! :KK50:

Evet ben varım :KK50: Hemen hikayemi anlatıyım. 21 yaşında, 45 kilo, delicesine kalori alan ama kilo amayan biriyim. Bu nedenle aşırı dengesiz besleniyorum. Her önüme geleni yiyorum. Bu nedenle 45 kilo halimle kalçamda çatlaklar oluştu:KK61:

Ben yaklaşık 1 haftadır kalça hareketleri çalışıyordum, app indirmiştim. Her gün 9 dakika ile başlamıştım, İçeriğinde 50 tane olmasada squat ta vardı. ama diğer hareketlerle 50 squat kadar şey yapıyordum sanırım :KK76: fakat tanrım o nasıl ağrı bacaklarım kalçam o_O regl olduğumda alt bacaklarım sızlar ve ağrısı kesilmezdi. Bu hareketi yapınca sanki regl oldum ama bu defa kalçam ve üst bacaklarım ağrıyor gibi hissettim. 3 gün zor yürüdüm ama sonra ne ağrı kaldı ne bişey :KK70: 5. gününde regl oldum, kızlar abartmıyorum 9 yıldır regl ağrısıyla kıvranan ben regl ağrısı çekmedim :KK76: hemde kışın ortasında soğuklarda :emir_bebek: sonuç olarak bugün 7. gün ara vermiştim 1 gün. Ve tibetin yaşam pınarı hareketlerini keşfettim. Çok stresli bir tempom var. O nedenle bundan sonra hergün meditasyon müziği ile tibetin yaşam pınarı hareketleri + squat yapıyorum :)

Başlangıç; tibetin yaşam pınarı hareketleri 7 kez, 9 dakika kalça hareketleri + 1. gün 50 squat :)

Haftada 1 veya 2 kez Jilian Level 1 yapıp yapmamak konusunda kararsız kaldım. o kadar hamlamışım ki tüm vucudum ağrıya boynum tutuluyor hep En Büyük KK

Ve artık yeter diyoruum, yiyip yiyip kilo almasamda spor olmadan asla diye yola çıkıyorum seninle! :KK50:

Merhaba hoşgeldin:KK50:. Bugün 3. günüm ve bahsettiğin ağrı sebebiyle nineler gibi yürüyorum. Daha önce de 2 aylık bir squat temposuna girmiş ve 3. günden sonra hiçbir ağrı kalmadığını fark etmiştim. :KK76: Geçen sene her sabah 1 saat tempolu - koşarak yürüyorduk o da benim regl ağrılarıma çok iyi gelmişti.

Tibetin yaşam hareketlerini çok merak ettim. Video-resim paylaşabilir misin?

Yiyip yiyip kilo alacaksın spora devam ettiğin sürece hem de göbek vs gibi yerlerinde yağlanma olmadan. Tekrar hoşgeldin.

X