Fobileriniz nelerdir, bunun için ne gibi önlemler alıyorsunuz?

trafik fobim ve gök gürültüsü korkum var birde arılardan ciddi çekiniyorum ama kaçmak yerine üzerine gitmeyi tercih ediyorum

hipnoz da eski anılarında da silinme olabiliyor. bende kedi den köpekten çok korkuyorum yaklaştıklarında nefesim kesiliyor. bende çok araştırdım. hipnoz çare diyorlar ama geçmişten anılarının bazılarının silinebileceğini söylediler bana. aşmanın tek çaresi baştan başlamak. çok yavru iken bir kedi seveceksin ona alışıp biraz daha büyüğü biraz daha biüyüğü vs derken aşabilirsin. ben deneme aşamasındayım

deniz , göl herhangi bir doğal su birikintisinden çok korkarım . bide delik fobisi . internete yazarsanız delik fobisi diye görsellerde ne demek istediğimi anlayacaksınız

Çocukken izlediğim bir film yüzünden örümcek fobim oluştu.Bir gün korkularımızın üzerine gidip yüzleşmemiz gerektiğiyle ilgili bir kitap okurken duvarda bir örümcek gördüm.Normalde karıncadan küçük bir örümcek olduğum yerde çırpınmama neden olurken,bozuk 1 tl kadar olanına bir anda dokundum.Çığlığı atıp iki seksen geriye düştüm ama o günden sonra bir daha da öyle çırpınmalarım olmadı. :) Yüzleşmek önemli.Ayrıca korkularından çok rahatsız olanlara "Christophe Andre'nin "Korkunun Psikolojisi " adlı kitabını okumasını tavsiye ederim.

sizlerin aile,aşk,iş ile ilgili ve kimin haklı olduğuna karar veremediğiniz durumlarda, sorularınıza cevap bulabilmeniz amacı ile kurduk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla heyecan her şeyi bir anda mahvedebilir.

Deniz fobim var. Hala yenemedim. Denizin derin yerlerinden inanılmaz korkuyorum. kıyılarda yüzüyorum sadece. Yenmek için biraz üstüne gitmeye çalışacağım bu yaz. Kafada bitiyor sanırsam ama kolay değil fobiler kolay kolay gitmiyor.

Ben denizin derin yerlerinden korkmazdım. Geçen yaz derin yerlerde yüzerken bir amcanın bana sarmasıyla birlikte korkar oldum

Yükseklik.

2 yıl önce mi ne bir avmnin en üst katına çıkıyordum yürüyen merdivenle, iki tarafı da açıktı. Ve yürüyen merdivende de benden başka kimse yoktu.
Aşağıya bakınca yüksekliği gördüm. Zangır zangır titremeye başladım. Başım döndü.10 saniyelik yol bir asır gibi geldi

Köpek fobim var benim de. Daha doğrusu hayvan fobisi de diyebilirim. Hayvanları seviyorum aslında, arada okşayıp seviyorum da ama onların bana dokunmasına dayanamıyorum. İçim çok kötü oluyor onlar bana dokununca.

Şimşek ve gökgürültüsü
Çocuklarım da korkmasın diye bir sürü dolap çevirdim,onlar korkmuyor ben hala korkuyorum

İlaçların yan etkilerinden korkarım:)
Şehirler arası yola çıkamam panik tutar diye

Kusmak benim icin bi fobi resmen. Igne vurulma fobim de vardi ama onu yendim son zamanlarda cok igne oldum ve bu durum artik bunu cok da umursamamami sagladi :)

Başarısızlık fobim.bu yüzden iş yerinde olsun özel hayatımda olsun sürekli psikopat gibi çalışıyorum bedenim yoruldu artık. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…