Fobileriniz nelerdir, bunun için ne gibi önlemler alıyorsunuz?

ben de panik atak krizim nerde gelicek korkusu var...böcek korkusu var...ağzıma burnuma girerse ne yaparım...boğulma korkusu var....karanlıkta ve sessiz ortamda yatamama korkusu var.yangın,asansörde kalma daha ne sayıyım hepsi var bunlar hep vardı zaten bide panik atak hastası oldum 3 yıldırda bu yüzden dahada arttı.korkularımın üstüne giderek aşmaya çalışıyorum..sizde deneyin.

yabancı bulduğum kalabalık yerlerden rahazsız olurum..kendimi ifade etmekten korkarım,hemen çıkıp gitmek isterim...

benim fobimde cok tuhaf aslinda sonradan edindim bunu dokuz yasindayken bir yakinimiz bir baska kadinin basindan gecen bir olayi anlatmisti yanimda bende dinledim tabi kadin odanin kapisi acikmis gece bilinmeyen yaratiklar mi girmis ne cok sacma ama tabi dokuz yasinda bi cocuk yetiskin bir yakinin agzindan dinleyince etkileniyo tabi bende cok etkilenmistim aradan on sene gecti ben o anlatilana inanlmadigim halde geceleri yatarken asla odamin kapisini acik birakamam bir iki kez annem acik birakmisti ben uyurken uyandim ve tek yaptigim sey bagirarak annemi cagirmak oldu yani yatagimdan bile cikamiyorum iste bu bide bir ricam kucuk cocuklarin yaninda hurafe hikayeleri anlatmayalim gercekten omru boyunca etkileniyo insan

benim kızımda yalnızlıktan çok korkuyo bazen iyice abarttığını düşünüyorumne yapmalıyım

Kızlar ben doğumdan çokkkkkkk korkuyorum.... Sürekli doğum hikayeleri okuyup duruyorum. Alında biliyorum ki nasıl erkeklerin askerlik macerası bitmezse bayanların da doğum maceraları da bitmez.. Ama işte anlatamıyorum kendime.:CüvCüv:

ben,m sosyal fobim var:KK43:birebir ilişkilerimde çok rahatım ama topluluk önünde sıkıntı çekiyorum.Acaba İzmir'de sosyal fobiyle ilgili terapi ve tedavi yapan bir merkez varmı?

Doğum fobim var inanılmaz derecede korkuyorum ve bunun önüne nasıl geçilir bilmiyorum-tatlicadiarzu-geçemeyeceğim galiba elbet bir gün başıma gelecek ama kızlar böyle aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor kasılıyorum yaaakafamçokkarıştı

Doğum fobim var inanılmaz derecede korkuyorum ve bunun önüne nasıl geçilir bilmiyorum-tatlicadiarzu-geçemeyeceğim galiba elbet bir gün başıma gelecek ama kızlar böyle aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor kasılıyorum yaaakafamçokkarıştı

Ay biz bu doğum korkusunu nasıl aşacağızzzz... Korkanın yalnız ben olmadığımı görünce daha da korkuyorum:1shok:

Korkmam =İnanılmaz derece korkak bir kızım .Bu halimi hiç sevmiyorum...İnce fikirliyim=Biri bana bir şey desin çok içerlerim onu...Nazlıyım=Çekilmeyecek derecede...Bu fobilerimi hiç ama hiç sevmiyorum.İnşallah kurtulurum....

böcek türlerinden , karınca, örümcek vs. den acayip derecede korkuyorum, yaklaşamam bile..bazen de karanlıktan , ama gözüm alışınca geçiyor.

igne fobim var. igne fobisi olanlar yenmek icin tavsiyelerini yazabilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
yalnızlıktan çok korkuyorum akşama kadar hiç bir sorunum yok ama ne zaman ki akşam oluyor yatma vakti geliyo hele de evde tamamen yalnızsam mümkün değil uyuyamıyorum televizyonu açık bırakıyorum, bir kaç ışığı açık bırakıyorum öyle yatıyorum ama gece boyunca defalarca uyanıyorum ya da hiç uyumayıp gün ağarana kadar bekliyorum

yüksekten.ama öyle uçaktan filan değil.uçağa binebiliyorum.bir tarafı uçurum gibi yerler varya işte benim fobim tam orası.ne alaka demeyin benimkide bu işte.
birde kızım,ona en ufak zarar gelecek diye çok korkuyorum.

Son düzenleme:
bnde herşeyden korkarım ve bu beni çok sinir edio depremden aşırı derecede korkuorum en ufak bi sallantıda basıorum çığlığı eğer yanlızsam balkona kaçıorum sanki dewam etse atlıcam o derece balkonda ne warsa artık ki en tehlikeli yer
her çeşit böcekten korkarım ewimi basıolar sürekli bikaç hafta önce çiyan bile çıktı iğrençç
karanlıktan korkarım gecelri yanlız asla kalamam tv açık uyurum eşim warken bile
birde ruhsal şeylerden korkuorum sanki yanlızken sürekli biri beni izliomuş gibi gelio en ufak kıpırtıda kalbim küt küt atmaya başlıo falan zaten yanlız kalamamamın sebebide o büyük ihtimal
şimdilik bunlar geldi aklıma daha wardırda aklıma gelmio :KK43:(

kalp krizi gecirmekten korkuyorum .ne alaka demeyin bende bilmiyorum ama bazen okadar kendimi dinliyorumki psikolojik olarak nefes falan alamıyorum .ayrıca börtü böcekten korkuyorum .ve de yakınlarımı kaybetmekten inanılmaz korkuyorum ...

asansöre binemiyırum ,çok dar ,küçük yrelrde duramıyorumm .....bahsedince bile basıyorlar...

Alt ve üst geçitler benim fobim asla yanımda biri olmadan geçemiyorum Hastaneye giderken pekte işlemeyen bir üst geçit var nefret ediyorum stresten nefes alamıyorum

benimde karanlık korkum var delikafadulden yenmek için çok çabaladım bi ara yendim hatta ama şimdi yine başldı napcam bilmiyorum :çok üzgünüm:

X