Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondoten hakkında

ghajini

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2015
12
0
31
Kızlar yüzüme sayısız fondoten denedim gözeneklerim var.Ama hiçbiri oturmadı yüzüme.Ya sıvanmış gibi görüntü ya gözeneklere dolmuş fondoten görünümü ya da pul pul görüntü.Halbuki nemlendirmesi yapıyorum ama yok.Neden olabilir?

Kızlar yüzüme sayısız fondoten denedim gözeneklerim var.Ama hiçbiri oturmadı yüzüme.Ya sıvanmış gibi görüntü ya gözeneklere dolmuş fondoten görünümü ya da pul pul görüntü.Halbuki nemlendirmesi yapıyorum ama yok.Neden olabilir?
hangi fondötenleri denedin mesela?

Belki altına uygun bir baz kullanman gerekiyordur canım...

Önce nemlendirici sonra makyaj altı bazı(primer) kullanırsan fondoten gözeneklere dolmaz ve daha ipeksi bir görüntü oluşur.

Önce nemlendirici sonra makyaj altı bazı(primer) kullanırsan fondoten gözeneklere dolmaz ve daha ipeksi bir görüntü oluşur.
Makyaj altı bazı önerebilirmisin canım? Hangi markanınki iyidir ?

makyaj alt bazından tam sonuç almak istiyorsanız drug store markaları hiç önermem.. high end markaları tercih edin. gerçi ben kullanmıyorum bile. birtek far bazı kullanıyorum.

Cargo HD Picture Perfect Pore Refining Primer kullanıyorum eğer fondoten süreceksem. Maalesef ürün Türkiye'de bulunmuyor.

Nars Pore Refining Primer'da Cargo'ya benziyor yapı olarak eğer istersen Nars'a bakabilirsin.

Bu arada ben bunları yazdım ama makyaj bazlarınında çeşitleri vardır. Amaç gözenek kapatmak mı, yağlanmayı geciktirmek mi yoksa kusurları gizlemek mi, aydınlık ve nemli bir cilt mi? Ona göre seçmek gerek.

X