Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondten de renk seimi

Loiseauxrouge

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
3.526
891
Cildinize fondöten sürerken hangi renkleri kullanıyorsunuz?Cilt tonunuzdan açık mı ,koyu mu yoksa cilt rengiyle aynı mı?süprizzzzz

beni ten rengim pembe beyaz,teniniz cok acıksa pembelik varsa bej tonlu fondotenlerden kaçının içinde pembelik olan fondotenlerden tercih edin derim.ben genelde kışın ten rengimle aynı,yazın ise daha koyu tonlu tercih ediyorum aksi takdirde kışın o sert ışıgında maske gibi duruyoryerimseniben

Bana kalırsa cilt tonundan 1 veya 2 ton açık fondöten son derece güzel duruyor eğer cilt tonunuzda sarı ton hakimse içinde pembelik olmayan bir fondöten daha iyi duruyor,ama muhakkak açık ton olmalı.Bazen beyaz ten üzerine bronz olacağım diye koyu ton kullananlar oluyor bu da maske gibi duruyor,açık renkler her zaman aydınlık duruyor.Eğer renk seçimini satıcı kızlara bırakırsanız size en koyu renkleri tavsiye ediyorlar asla bildiğimden şaşmam,gelin makyajımı bile kimseye bırakmamıştım

evet katılıyorum cilt renginden 1,2renk açık fondoten daha güzel duyuyor çok pürüssüz görünüyor cilt hemde belli de olmuyor çok dogal duruyor

evet bencede 1 veya 2ton açık fondoten kullanılmalı. benim cildim çok açık olunca zaten en açık tonu kullanıyorum diğer tonlar hemen kızartıyor.

kesinikle doğru canım.1 2 ton açık olmalı.
satıcı kızlardan açık ton isteyince hemen ruh gibi olursunuz diyolar ama hiç de öyle değil.
ben de kimseye bırakmam.kendime yakışanı biliyorum çünkü

her zaman cildinizden 1 ton açık renkler kullanın fondötende ve pudrada çünkü kullandığınız ton cilt renginizden koyu olursa boyun kısmınız daha açık olacak ve sırıtacaktır. normalde de dikkat ederseniz boyun kısmınız yüz renginizin 1 ton açığıdır bunu dengelemek amaçlı 1 ton açık renkler kullanmanızı tavsiye ederim.

tatlım fondoten ciltle kesinlikle aynı renkte olmalı ve nemli sünger kullanılmalı,fondotende amacın yüzündeki kusurları kapatmak olsun,eğer renk vermek istersen bunu bronz pudrayla yapmalısın açıktan koyuya yani

bende pek sik fondeten kullanmasamda,kullandigim zaman acik ton fondeten kullaniyorum yani 1 ton acik,daha acigi ruh gibi oluyo dogal olmuyo,1 ton koyusuda aynen oyle maske gibi oluyo arkadaslar.

bazi kizlar var makyaj yapmasini bilmiyolar guzellesmek icin kendilerini berbat ediyolar,onlari görünce utaniyorum,resmen bogazdan yukarisi maske gibi ve cok berbat görunuyo,birde ben satici kizlarin bilmislik yapip senin istedigin seyleri vermeyip,yok su iyi sizin icin falan diye karismalarina sinir oluyorm,karisma kardesim sen ben her zaman kullandigin malzemeyi alicam alla alla,bak sinirlendim haaaaaaaaaaa...

cildi lekeli olan arkadaşlar için söylemek istediğim bişi var. açık renk fondoten ve pudralar ciltteki lekeleri gizlemez... cildin tonundan açık renk pudra veya fondoten kullanmak belirsiz lekeleri bile mor gösterir. en uygun olanı, yanağın boyuna yakın olan yerinde denemektir.

X