FRAKSİYONEL LAZER YAPTIRANLAR ?

Merhaba.bende bir hafta önce franksiyonel lazer yaptırdım.şu an yüzümdeki yanık lekeleri döküldü fakat hala yüzüm kızarık.Lekelerde açılma oldu fakat hala akne ve güneş lekelerim duruyor. 3 hafta sonra 2 seansım var inşalah faydasını görürüm.:KK66:
Merhaba yüzünüzdeki yanık lekeleri geçti mi ?

Merhabalar ben aranıza yeni katıldım maalesef bende altın iğne istedim fakat banada fraksiyonel lazer yapmışlar aynı şey mi bilmiyorum bugün 3. günüm yüzüm iğne delikleriyle dolu ve çok acıyorlar doktor çok bastırarak yaptı daha derine inmesi için ama geceleri uyuyamıyorum yüzüm uyuşuyor karıncalanıyor. ne yapacağımı bilmiyorum yaptıran var mı iğne izleri geçmiyor yazmış bazı arkadaslar geçtimi kaç ayda geçti merak ediyorum yüzümde hiç bir şey yoktu bir kaç leke ve dikiş izi iyi geleceğini söylediler ve yaptırdım inananın çok pişmanım yüzüm delik deşik dışarı çıkamıyorum insanların yüzüne bakamıyorum o kadar kötü. başından geçen varsa lütfen bilgilendirsin benide.

Merhabalar ben aranıza yeni katıldım maalesef bende altın iğne istedim fakat banada fraksiyonel lazer yapmışlar aynı şey mi bilmiyorum bugün 3. günüm yüzüm iğne delikleriyle dolu ve çok acıyorlar doktor çok bastırarak yaptı daha derine inmesi için ama geceleri uyuyamıyorum yüzüm uyuşuyor karıncalanıyor. ne yapacağımı bilmiyorum yaptıran var mı iğne izleri geçmiyor yazmış bazı arkadaslar geçtimi kaç ayda geçti merak ediyorum yüzümde hiç bir şey yoktu bir kaç leke ve dikiş izi iyi geleceğini söylediler ve yaptırdım inananın çok pişmanım yüzüm delik deşik dışarı çıkamıyorum insanların yüzüne bakamıyorum o kadar kötü. başından geçen varsa lütfen bilgilendirsin benide.
Zeynep merhaba. Altın iğne ve fraksiyonel lazer ayrı uygulamalar. Doktorlar genelde radyofrekanslı altıniğne uygulayıp üzerine non-ablatif fraksiyonel lazer uyguluyorlar. Non-ablatif olması yüzü soymadan alt tabakıyı uyararak etki etmesini sağlıyor. Daha önce yaptırmadıysan ve sana bu uygulama hakkında bilgi verilmediyse bu kadar şaşırman çok normal. Ama korkma 3. Gün çok erken ve yüzün uygulamadan sonra en kötü göründüğü gün. 7. Gün sonunda yüzünde hiçbir şey kalmayacak. Ben de daha önce 3 kere yaptırdım. Kabuklar döküldükten sonra 10 gün kadar bir pembelik veya kırmızılık görmen normal. Hepsi geçecek. Ancak anlamadığım şey sana bu konuda bilgi verilmemesi. Çünkü sonrasında ciddi bakım isteyen bir uygulama fraksiyonel lazer uygulaması. Kabuklar dökülene dek yüzünü birinci günden itibaren günde birkaç yıkaman ve sık nemlendirmen lazım. Üstelik güneş kremi kullanman da çok önemli. Umarım işlemi bir doktor yapmıştır sana 🙏 bence doktorundan daha fazla bilgi almalısın. Başka sorun olursa yaz lütfen.

Zeynep merhaba. Altın iğne ve fraksiyonel lazer ayrı uygulamalar. Doktorlar genelde radyofrekanslı altıniğne uygulayıp üzerine non-ablatif fraksiyonel lazer uyguluyorlar. Non-ablatif olması yüzü soymadan alt tabakıyı uyararak etki etmesini sağlıyor. Daha önce yaptırmadıysan ve sana bu uygulama hakkında bilgi verilmediyse bu kadar şaşırman çok normal. Ama korkma 3. Gün çok erken ve yüzün uygulamadan sonra en kötü göründüğü gün. 7. Gün sonunda yüzünde hiçbir şey kalmayacak. Ben de daha önce 3 kere yaptırdım. Kabuklar döküldükten sonra 10 gün kadar bir pembelik veya kırmızılık görmen normal. Hepsi geçecek. Ancak anlamadığım şey sana bu konuda bilgi verilmemesi. Çünkü sonrasında ciddi bakım isteyen bir uygulama fraksiyonel lazer uygulaması. Kabuklar dökülene dek yüzünü birinci günden itibaren günde birkaç yıkaman ve sık nemlendirmen lazım. Üstelik güneş kremi kullanman da çok önemli. Umarım işlemi bir doktor yapmıştır sana 🙏 bence doktorundan daha fazla bilgi almalısın. Başka sorun olursa yaz lütfen.
Fraksiyonel lazerle işlem yaptiranlari gordum gercekten sonuclari mukemmel bende yaptiricam aylardir ama bi turlu hastaliktan kismet olmadi.ama mutlaka dogum lekelerim icin gidicem yaptiranlari gormesem bu kadar lararli olmazdim Ama doktora yaptiricam tabiki baskasina guvenemem.Yaptiripta pisman olani duymadim cok sukur ama iyi arastirin lutfen doktoru da kullandigi makinayida önemli olan bunlar zaten

@silowoman merhaba ben de maalesef kendi salaklığıödan dolayı çatladım. 2. Hamileliğimin son 3 hafta kala tam çözümü olmadığını bildiğim ve görüntüsünden nefret ettiğim halde, hatta obsesif olduğum halde bir kal geldi ve biten kremimi almadım 10 gün hiç krem kullanmadım ve karnım da çok büyüktü maalesef karın altında çatlaklarım oluştu. O kdr moralim bozuk Kİ 2 aydır hergün ağlıyorum 😔 ama ne fayda 🤷‍♀️ Keşke tam geçirecek bir yöntem bulunsa 🙏 neyse araştırdğım kadarıyla fraksiyonel lazer ile prp veya mezaterapi kombin çlenince daha etkili oluyormuş fakat leke ile ilgili çok yorum okudum. Yaptırıp memnun kalan bir yer önerebilecek biri var mı? Lütfen yardım🙏 Süre geçmeden yenikten yaptırmak istiyorum

merhaba ben altın iğne fraksiyonel lazer ve mezoterapi yaptırıyorum akne izlerim için kasım ayında başladım 3.seans yaptırdım. cildim sıkılaştı ve çukurlarım yüzeye yaklaştı 2 seans daha yaptıracam. iyileşme süreci 101 gün özellikle ilk 3 gün yüzünüz çok kötü görünüyor ve dışarı çıkmamanızı terlememenizi tavsiye ediyorum.yapılan işlemlar sonrası izler kalıcı değil çok iyi nemlendirmeniz gerekiyor. bu hafta 4. seansım için gidecem. biraz acılı bir uygulama bu arada. hametan kullanırsanız daha çabuk iyileşiyor yüzünüz bebek gibi bir cildiniz oluyor 10 gün sonra.

merhaba bende altıniğne ,feaksiyonel lazer ve mezoterapi yaptırıyorum. şubat 19 da 4. seansımı yaptırdım. ben sivilcelerimden kalan çukurlarım için bu işlemleri yaptırdım. ilk yaptırdığımda yüzüm 10 günde kendine geldi. ilk 5 gün insan içine çıkamaz duruma geldim. yuzunde maske mi? var diye soruyorlardı arkadaşlarım ve hiç dışarı çıkmadım. yüzünüz sertleşiyor. dr bana vermiş olduğu apisac kremi kullandım. ilk 24 saat banyo yapmadım ve yuzumu yıkamadım. 2. senasda yüzüm 3 günde kendine geldi iğne izleri ise 15 günde geçti ve hatta yanak kısmında morarma oldu o da 15 günde geçti. ama arkadaşlar bunlar olan şeyler eğer doktorunuza güveniyorsanız tabi. ben şu an çok memnun ve mutluyum yüzümdeki izler neredeyse yok oldu. birde çok aşırı geniş gözeneklerim vardı onlar küçüldü. Birde yapılan işlemden 2 saat sonra ağrı sızı olmuyor. size tavsiyem kesınlıkle güzellik merkezlerinde yaptırmayın çok tehlikeli bir işlem. ben ilk önce güzellik merkezinde yaptıracaktım işlemi kimin yaptığını sordum ilk dr olduğunu soyledi sonrada size hemşiremiz yapacak dedi ve vazgeçtim.

X