Fransız sevgilimden evlenme teklifi aldım, mutluyum ama bir konu var..

Sanırım lisede okuduğun bölümden üniversite sınavına başvuru yapma zorunluluğu kalktı. Çünkü şimdilerde lisede sayısal okumuş öğrencilerin dil sınavına girip, tercih yapmayacakları hâlde, sıralamayı bozduğu konuşuluyor.
Evet mezun olunan alandan tercih zorunluluğu kalktı. Özellikle sözel ve dilciler araya giren diğer alanlar nedeniyle çok sıkıntı yaşıyor.

Selam hanımlar, hatırlarsınız buraya açtığım konular olmuştu Fransız Paul ile ilgili. İlişkiye dönmeyen flörtten bahsetmiştim karşılaşmamızdan bahsetmiştim. O günden beri adeta filmlerden fırlayan kareler gibi yollarımız tekrar kesişti ve bu sefer su gibi aktı herşey, sevgili olduk ve ben bir anda tutkulu bir aşka yelken açmış buldum kendimi.. İşler ilerledi ve geçen hafta evlenme teklifi etti bana, mutluyum çok.

Hatırlarsınız 15 yıl boyunca sevgilim olmadığını, kariyer yaptığımı ve doktoralı bir hukukçu olduğumu söylemiştim. Ara sıra üzülürdüm sevgilimin olmayışına aşksızlığa meğer boşuna üzülmüşüm meğer herşeyin zamanı varmış herşey en doğru zamanını beklermiş ve iyi ki de sevgilim olmamış gerçekten ilişkilerde yıpranmamışım ve canım aşkım çıktı karşıma. Herşey hayal dahi etmediğim kadar güzel gidiyor. Ama bu güzel tabloda beni düşündüren bir konu var ne yapacağımı bilemiyorum. Paul'un çalıştığı şirket onu yeni ofiste görevlendirecekmiş ve o ofis de ABD'de, New York'ta. Evlenirsek New York'a taşınmak zorunda kalacağız yani. Ailemden akrabalarımdan, sevdiklerimden uzak olacağım ve bir de çok uzak kaç saatlik yol, ha deyince gidemezsin. Ve tabi kariyerim sözkonusu. Ben hukukçu olarak iş bulabilir miyim oralarda? Paul illa da çalışmak zorunda değilsin, kazancım gayet yeterli diyor ama ben bir erkeğin eline asla bakamam. Ayrıca salt para meselesi de değil evde tüm gün oturamam ben, çalışmayı kariyerimin olmasını üretmeyi seviyorum. Düşün düşün çıkamadım işin içinden. Ve burda New York'ta yaşayan hukuk mezunu var mı bana yol gösterebilecek acaba?
fransız ayrıntısına takılanlar lmuş ama ben ayrıntıdan eski paylaşımları hatırladım ve çk mutlu oldum adınıza :) o dönem sanki ümitsiz gibiydiniz acaba sır kontrl delisi lmayı bırakıp akışa bırakmak mı kendini?? bide tarot bahsetmiştiniz ya arada kendimi görmüştüm orda sanki :) sorun neyse çözülür umarım, mutluluklar

İngilizce alan sınavına ( ydt) girip yeterli puanı alırsa seçebilir. Sayısalların ilk aşama sınavı genelde daha iyi olduğu için dilleride iti seviyedeyse avantajlı oluyorlar.
Bir bakıma iyi bir bakıma kötü olmuş bu durum.Yalniz Paul den konu nerelere saptı .Kusura bakmayın lütfen ...

Gideceğiniz eyalette ssn yani kimlik belgenizi aldıktan sonra ilgili kuruma denklik için başvuru yapmaniz gerekiyor çoğu meslek grubu için sistem bu fakat şu konu kafa karıştırıcı Amerika ve Tr de ki hukuk sistemi çok farklı kemik yapısı aynı değil . Denklik belgesi almanız bu açıdan zor olabilir. En kotu ihtimalle orda tekrar okumanız gerekebilir. Herşey hallolsa bile çalışma izni almak çok çok zor .. Bı hukuk bürosuyla anlaştığınız taktirde onlar sizin için çalışma izni alabilir fakat devlet işverene diyor ki bu çevrede bu işi yapabilecek Amerikan vatandaşı yok mu ? Gazeteye ilan verdin mi ? Eğer işveren tüm bunları yapıp çalışan bulamadiysa sizin için çalışma izni almak adına başvurabiliyor. Öyle bı sistem var ki devlet yabancıları alt segment işlerde çalışmaya itiyor calisma izni almayı zorlaştırarak. Kendi vatandaşını önemsiyor haklı olarak.

X