Fransız sevgilimden evlenme teklifi aldım, mutluyum ama bir konu var..

Ben de kendini Türk kültürüne ait hissedemeyen bir insanım. Dilciyim, onun da etkisi büyüktür. İçine kapanık bir insanım ve hayatı büyük oranda yabancı yazarların kitaplarından ve yabancı dizilerden öğrendim. Bu yüzden insanlarla iletişim sorunu sık yaşarım. Hiçbir zaman kendimi Türk erkeğiyle göremedim. Avustralyalı sevgilim de oldu. Şu anki, 7 senedir birlikte olduğum sevgilim, Türk. Ancak o da dilci. Dolayısıyla o da farklı kültürlere çok maruz kalarak büyümüş bir insan ve ben onunla iletişim sorunu yaşamıyorum. Asla stereotipik bir Türk erkeği değil.
Kuzum dilci ne denir ?

Konu : Gormemisin çocuğu olmus tutmuş pipisini koparmış özetle..
İki lafın biri ABD ötekisi New York.
Sevgili zaten ithal..
Yani durum gerçekçi bile değil bana sorarsanız.
Sırf Çaka satmak,hava atmak adına açılmış bir başlık sanki..
İlk kez bir başlık bu kadar itici geldi bana..
Yani disardan yabancı biriyle evlenilebilir.
Olayi bu derece abartıp ballandirmak ise reklam bana kalırsa..
Belki de ben yanlış düşünüyorum.
Aynı fikirdeyim, Fransa’da sanırım doktorasını yapmış bir hukukçu İçin fazla basit bir konu, zira Avrupa’da yetişip birde kariyer yapıp böyle saçma bir konu açmak …. Bilemiyceem

Ay benim kocam Fransız, yeteri kadar yogunlasiyorum ben Fransızlara 😐ama çıkıp da Avrupa'li erkek çok sukela, Türk erkeği tukaka demiyorum, nasi bı genellemedir bu? Araplar çok süper İngilizce konuşuyormuş, konuşsun abicim, sevmediğim bı kültür Arap kültürü, İngilizcesi iyiyse iyi, ben Turkiye' de yaratılan yeni demografik yapıdan hoslanmiyorum bı kere.

Jean Pierre mi yoksa :halay:alırım bir dal:bicak:

Yani bizim memlekete gelenler acaip bir kabile zaten, onları herhangi bir kültür kapsamında değerlendirmek mümkün değil. Adamlar normal medeni insan değil ki. Bir an önce sepet havası gerek onlara milletin başına bela oldular resmen.

Onun dışında ben de Arap kültürü sevmem, hatta Arap da sevmem ama bu tanıştığım Araplar bir şekilde kendilerini sevdirdiler namussuzlar :deli:

Jean Pierre mi yoksa :halay:alırım bir dal:bicak:

Yani bizim memlekete gelenler acaip bir kabile zaten, onları herhangi bir kültür kapsamında değerlendirmek mümkün değil. Adamlar normal medeni insan değil ki. Bir an önce sepete havası gerek onlara milletin başına bela oldular resmen
Valla Türkiye'ye dönme durumumuz var, çocuğum için korkuyorum yani okuduğum, duyduğum haberler yüzünden. Halimize bak.

Valla Türkiye'ye dönme durumumuz var, çocuğum için korkuyorum yani okuduğum, duyduğum haberler yüzünden. Halimize bak.

Valla İstanbulsa sokakta yürümeye korkun her taraf o tiplerle dolu. En son arkadaşım gitmiş Istanbula' dedi ki rezalet ötesi alışverişin bile keyfi yok herkes çantasını kolunun altına kıstırmış geziyor çalınmasın diye ... Her köşe başında bu vahşiler, taciz mi edecek, çantanı mı çalacak saldıracak mı belli değil. Neyse umarım bir an önce aklı başında bir yönetici seçilir de sepet havası çalar

Ammada saçmalamıssınız , yok Araplar şöyle yok Türkler böyle . Yahu her milletin iyisi ve kötüsü var. Valla ben kendi adıma söylüyorum burda Yabancı özellikle Arap doktorlar olmasaydı sağlık sistemi çökerdi . Adamlarda dil yok ama isvecli doktorlardan daha tecrübeliler 😂

Selam hanımlar, hatırlarsınız buraya açtığım konular olmuştu Fransız Paul ile ilgili. İlişkiye dönmeyen flörtten bahsetmiştim karşılaşmamızdan bahsetmiştim. O günden beri adeta filmlerden fırlayan kareler gibi yollarımız tekrar kesişti ve bu sefer su gibi aktı herşey, sevgili olduk ve ben bir anda tutkulu bir aşka yelken açmış buldum kendimi.. İşler ilerledi ve geçen hafta evlenme teklifi etti bana, mutluyum çok.

Hatırlarsınız 15 yıl boyunca sevgilim olmadığını, kariyer yaptığımı ve doktoralı bir hukukçu olduğumu söylemiştim. Ara sıra üzülürdüm sevgilimin olmayışına aşksızlığa meğer boşuna üzülmüşüm meğer herşeyin zamanı varmış herşey en doğru zamanını beklermiş ve iyi ki de sevgilim olmamış gerçekten ilişkilerde yıpranmamışım ve canım aşkım çıktı karşıma. Herşey hayal dahi etmediğim kadar güzel gidiyor. Ama bu güzel tabloda beni düşündüren bir konu var ne yapacağımı bilemiyorum. Paul'un çalıştığı şirket onu yeni ofiste görevlendirecekmiş ve o ofis de ABD'de, New York'ta. Evlenirsek New York'a taşınmak zorunda kalacağız yani. Ailemden akrabalarımdan, sevdiklerimden uzak olacağım ve bir de çok uzak kaç saatlik yol, ha deyince gidemezsin. Ve tabi kariyerim sözkonusu. Ben hukukçu olarak iş bulabilir miyim oralarda? Paul illa da çalışmak zorunda değilsin, kazancım gayet yeterli diyor ama ben bir erkeğin eline asla bakamam. Ayrıca salt para meselesi de değil evde tüm gün oturamam ben, çalışmayı kariyerimin olmasını üretmeyi seviyorum. Düşün düşün çıkamadım işin içinden. Ve burda New York'ta yaşayan hukuk mezunu var mı bana yol gösterebilecek acaba?
Başlığı okuyup Fransız mı kaldın diye kendimce espri yapmıştım Fransız kalan benmişim😂 Hukukçuyum ama il sınırları içinde 😂

Öyle bir şey yok gerçekten, insanlar en az 2 yıl beraber yaşıyor sonra evlilik lafı çıkıyor. Hele ki Fransızlar hiç🙄konu biraz sürrealist geldi. Adam 6 ay önce konu sahibesi yatmaya yanaşmayınca çıkıp giden kafadaydı ciddi ilişki istemiyordu ne ara evlenme kafasına geldi😐

Hele ki sen çalışma ben bakarım modunun olduğunu da hiç zannetmiyorum. Sen daha iyi bilirsin.

Hele ki sen çalışma ben bakarım modunun olduğunu da hiç zannetmiyorum. Sen daha iyi bilirsin.

Öyle bir şey pek yok genel olarak da, varsa bile bu adam değildir. hani çalışmazsna çalışma evde dur istersen durumu genelde çocuktan sonra oluyor oluyorsa. Ama onun dışında gel oraya gidelim ben sana bakarım diyen kazak erkek:) yok yani çıkmaz Batı Avrupadan zor :deli:

Ben önceki konuyu okudum adam konu sahibesine yem atmış gel bilmem nerdeki kasabaya gidelim diye. KOnu sahibesi de tabi ki olmaz demiş. BU kızdan ekmek çıkmayacağını anlayan adam başka avlara yönelmiş, aramamış sormamış. Sonra bir kez konu sahibesi yazıp buluşalım demiş, onda da adam 3 gün sonra cevap yazmış uyuyakaldım işte yeaaaaaaa demiş gayet lakayt bir biçimde. Bu adam hiç evlilik insanı falan değil, ilişki istemiyor takılmak istiyor. Konu sahibesinin burda yarattığı aşkından ölüyorum yeter ki gel , dünyanın öbür ucuna gidelim ben sana bakarım imajıyla asla örtüşmüyor bu adam, adam flörtöz ve dertsiz , serbest bir insan. Neyse umarım ben yanılıyorumdur

Ben sana bakarım gel diyen tek erkek tanıyorum o da ex nişanlım olan hıyartoydu. Onu da bana değil 5 para etmez iskeletor bir ablaya söylemişti :bicak: Sonra iskeletor buna tekmeyi atıp paralara konmuş idolümsün iskeletor gel bul beni:deli:

Selam hanımlar, hatırlarsınız buraya açtığım konular olmuştu Fransız Paul ile ilgili. İlişkiye dönmeyen flörtten bahsetmiştim karşılaşmamızdan bahsetmiştim. O günden beri adeta filmlerden fırlayan kareler gibi yollarımız tekrar kesişti ve bu sefer su gibi aktı herşey, sevgili olduk ve ben bir anda tutkulu bir aşka yelken açmış buldum kendimi.. İşler ilerledi ve geçen hafta evlenme teklifi etti bana, mutluyum çok.

Hatırlarsınız 15 yıl boyunca sevgilim olmadığını, kariyer yaptığımı ve doktoralı bir hukukçu olduğumu söylemiştim. Ara sıra üzülürdüm sevgilimin olmayışına aşksızlığa meğer boşuna üzülmüşüm meğer herşeyin zamanı varmış herşey en doğru zamanını beklermiş ve iyi ki de sevgilim olmamış gerçekten ilişkilerde yıpranmamışım ve canım aşkım çıktı karşıma. Herşey hayal dahi etmediğim kadar güzel gidiyor. Ama bu güzel tabloda beni düşündüren bir konu var ne yapacağımı bilemiyorum. Paul'un çalıştığı şirket onu yeni ofiste görevlendirecekmiş ve o ofis de ABD'de, New York'ta. Evlenirsek New York'a taşınmak zorunda kalacağız yani. Ailemden akrabalarımdan, sevdiklerimden uzak olacağım ve bir de çok uzak kaç saatlik yol, ha deyince gidemezsin. Ve tabi kariyerim sözkonusu. Ben hukukçu olarak iş bulabilir miyim oralarda? Paul illa da çalışmak zorunda değilsin, kazancım gayet yeterli diyor ama ben bir erkeğin eline asla bakamam. Ayrıca salt para meselesi de değil evde tüm gün oturamam ben, çalışmayı kariyerimin olmasını üretmeyi seviyorum. Düşün düşün çıkamadım işin içinden. Ve burda New York'ta yaşayan hukuk mezunu var mı bana yol gösterebilecek acaba?
ahhhh sınırsız vize basvurum paul giller :)))) nerdesi gell bul beni hahahahah

X