Fransız sevgilimden evlenme teklifi aldım, mutluyum ama bir konu var..

Bu tamamen kişinin kendisiyle ilgili bir problem...ailenize aşırı bagliysaniz sizi oralar mutsuz eder gurbet zordur çünkü ..ama aşkınız galip geliyiorsa arkanızda bırakacaklarınızi ikinci plana atarsınız...zaten mesleğiniz altın bileziği iz kolunuzda...bırakmiyorsunuz aslında onu ...işler ters gitse bile bir şekilde hayatınızı yeniden kurarsınız ..ayrıca şunu da demeden geçemeyeceğim Türkiye'de yaşamak bence artık çok çok zor...mutlu insan bile kalmadı ülkemizde ..aşkın peşinden gitmeye değer mi derseniz aşk her zaman kapıyı çalmaz...eğer gerçek aşksa tabi

Yurtdışına alışığım aslında öğrenci değişim programı, staj programı, master, dil kursu vs. derken çok yaşadım yurtdışında ama hepsi geçici süre içindi. Şimdi de yurtdışındayım ama Avrupa'dayım ve ailemi özlediğimde uçağa atlıyorum çok sürmüyor. ABD çok uzak olduğu için ürkütüyor biraz. Aşk gerçek tabi onun aşkından eminim kendi aşkımdan da. Ama kafamda soru işaretler var ve istiyorum ki hiç boşanmayayım ömür boyunca mutlu evliliğim sürsün, asla yıpranmasın istiyorum.

Aa bu, bir yabancı ile ilişkiye dönmeyen flört olayı çok ilgimi çekti. Bende de var da böyle bişey 💆‍♀️ geri nasıl ilişkiye döndü sizde bu? Merak ettim. Du bi önceki konularınıza bakıyım, geri gelcem

Benimde benzer bir durum var malesef pek yapılabilirliği yok gibi yurtdışında 3-4 yıl uğraşmak gerekiyormuş.gidecekseniz başka bir iş planı yapın derim.

Benim esim de Ispanyol tanismamiz ile beraber yasamaya baslamamiz arasi bir, evlenmemiz arasi alti ay var :) Ama calisma ben sana bakarim demeye beni tanidigi icin cesaret edemez, ne munasebet, bu iliskide esitiz biri bakilmasi gereken digeri bakacak olan kisi konumunda olamaz bizde.

Bana ömür boyunca evde otur demedi tabi ki de. Kaygılanmamamı istedi illa iş stresi çekme, rahat ol zaten benim iyi kazançlı işim var, kariyerini inşa edene kadar rahat ol demek istedi. Bir de ben 35 yaşındayım o da 36 yaşında, çocuk düşüncemiz de var belki direk bir işe girmektense çocuk sahibi olma yolunda ilerleriz. Hepsi birer düşünce şu an.

Avrupa erkeklerini tanıdığım kadarıyla böyle erken evlilik teklifi etmeleri hele ki sen çalışma ben sana bakarım demeleri anca filmlerde rastlanabilecek bir durum hatta 60-80 li yılların filmleri 😂
Benim var böyle hemen evlenelim kafasında biri bende ilk başta şaşırdım arada istisna çıkıyor sanırım😂

Tabi ki inanıyorum. Tam hayallerimdeki gibi biri. Güzel yürekli, vicdanlı ve merhametli, yakışıklı, iyi bir kariyeri var. "Kadın tüm ev işlerini yapmalı, evi çekip çevirmeli" kafasında değil. Ben yemek yapmam hiç dedim anlayışla karşıladı. Çoğu ev işini kendi yapıyor. Bir köpeği bir de kedisi var bebek gibi bakıyor onlara, çocuğu olunca nasıl şefkat göstereceğini tahmin edemiyorum.. Bir kere kimsesiz çocuklar merkezine gittik hediye vermeye orda o çocuklara sevgisini de gördüm. Evlenirsek çok mutlu olacağımıza inanıyorum.
Bunlar güzel. Fakat bunca zaman aklı nerdeydi? Neden kesik kesik iletisim kurdunuz bu adamla? Çünkü sizinle sürekli evde buluşmak istediğinizde sizde kabul etmiyordunuz böyle gidince oda uzaklaşmıştı. Birazda ondan kopmaya çalışıyordunuz. Bu adam nasıl birden evlenme teklifine geldi?
Neden inanmadınız?
İnanılacak gibi değil. Kızın tekliflerini geri çeviriyordu.

Sağlıklı degil ama , tanımadan evlenip pişmanlık yaşamaktansa içinize sine sine tanıyın derim.
Bizim 4 yıl oldu zaten ama 2.yılda daha evlenelim moduna girmişti ben sıcak bakmıyorum evliliğe şuan ama ilişkimiz gayet iyi bana bıraktı kararı.ne kadar tanırsan tanı evdeki halini bilemezsin beraber yaşamayada herkes sıcak bakmıyor kültür meselesi birde şöyle bir durum var hukukçu arkadaş işini gözden çıkarması lazım orada tekrar bu işi yapmak için baya bir uğraşmakta gerekiyor yani adamın durumu iyi çocuk düşünüyorlarsa hemen çalış moduna girmemesi lazım zaten adamın çünkü kadının elinden gelen birşey değil.ben böyle olacağını bilsem başka bölüm okurdum kafam rahat olurdu ama işte nasip.

Birbirinizi ne kadar tanıyorsunuz ya da sevgi güven var mı sonuçta çok uzak bir yer oraya gidip mutsuz olursanız dediğiniz gibi pat diye gelemezsiniz, zor bir karar ailenizi bırakmak ama bence yaşam şartlarına vs bakıcak olursak ve orada bir şeyler yapabilirseniz çok iyi olur sizin için ilerde de çocuk için eğitim yönünden falan. Aileniz ne diyor bir de onu da merak ettim?

Birbirinizi ne kadar tanıyorsunuz ya da sevgi güven var mı sonuçta çok uzak bir yer oraya gidip mutsuz olursanız dediğiniz gibi pat diye gelemezsiniz, zor bir karar ailenizi bırakmak ama bence yaşam şartlarına vs bakıcak olursak ve orada bir şeyler yapabilirseniz çok iyi olur sizin için ilerde de çocuk için eğitim yönünden falan. Aileniz ne diyor bir de onu da merak ettim?

Ailem kararı bana bıraktı, ne karar verirsen destekleriz diyor.

naptınız ilişkiyi parkta mı evliliğe evirdiniz?

Keyfimi bu mesajlar bozamaz. Çok mutluyum, seviyorum ve seviliyorum :) Ve hayır, Paris'te evlenmeyi düşünüyoruz bu arada güzel bir düğün yapacağız İstanbul'da da düğün yapacağız, iki düğünde de bir güzel eğlenmeyi planlıyoruz :KK66:

Keyfimi bu mesajlar bozamaz. Çok mutluyum, seviyorum ve seviliyorum :) Ve hayır, Paris'te evlenmeyi düşünüyoruz bu arada güzel bir düğün yağacağız İstanbul'da da düğün yapacağız, iki düğünde de eğleneceğiz :KK66:
Gerçekten kimsenin mutluluğunuzu sabote etmesine izin vermeyin , gönlünüzce yaşayın .
Bir ömür mutlu olmanız dileğiyle

Keyfimi bu mesajlar bozamaz. Çok mutluyum, seviyorum ve seviliyorum :) Ve hayır, Paris'te evlenmeyi düşünüyoruz bu arada güzel bir düğün yağacağız İstanbul'da da düğün yapacağız, iki düğünde de eğleneceğiz :KK66:

keyfinizi bozmayın zaten niye bozasınız.
merak ettim sadece.
paul evci siz parkçı.
nasıl oldu bu iş?

Ablacım bilmiyorum konun gerçek mi ama gerçekse ortada çok çok acaip bir durum var. Adam bipolar ya da sahtekar olabilir. Ya sen uçuyorsun ya adam uçuyor, emin değilim. Sen bu adamın arkadaşlarıyla tanıştın mı, işyerine gittin mi? Ailesiyle tanıştın mı?

Ablacım bilmiyorum konun gerçek mi ama gerçekse ortada çok çok acaip bir durum var. Adam bipolar ya da sahtekar olabilir. Ya sen uçuyorsun ya adam uçuyor, emin değilim. Sen bu adamın arkadaşlarıyla tanıştın mı, işyerine gittin mi? Ailesiyle tanıştın mı?
Evlenince oda olur insallah 😁

X