Fsh değeri reglken kaç olmalı?

Ezgickk

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2023
566
221
Merhaba bugün tedavi için kontrole gittim reglin 2. Günü. Amh düşük. Klomen ve femara verdi. Gelişmeye bakacak 5 gün Sonra iğnelere başlarız dedi. Kan aldılar, şimdi baktım fsh benim yüksekti hep geçen ay 5 ti ama düşmüştü. Şimdi 20 olmuş e2 normal. Bu şekilde büyür mü yumurtalar. Sevinmiştim başlıyoruz diye ama şimdi üzüldüm değeri görünce. Fsh yüksekken tedaviden yanıt alınır mı başlanır mı amh düşük fsh yüksekliğinde nasıl bi yol izleri doktorunuz yardımcı olur musunuz?

Merhaba bugün tedavi için kontrole gittim reglin 2. Günü. Amh düşük. Klomen ve femara verdi. Gelişmeye bakacak 5 gün Sonra iğnelere başlarız dedi. Kan aldılar, şimdi baktım fsh benim yüksekti hep geçen ay 5 ti ama düşmüştü. Şimdi 20 olmuş e2 normal. Bu şekilde büyür mü yumurtalar. Sevinmiştim başlıyoruz diye ama şimdi üzüldüm değeri görünce. Fsh yüksekken tedaviden yanıt alınır mı başlanır mı amh düşük fsh yüksekliğinde nasıl bi yol izleri doktorunuz yardımcı olur musunuz?
Benim doktorum başlamıştı FSH cyclo progranava ilaç düşürüyor hayırlı olsun tedaviniz

merhaba canım, fsh 17 iken başlamıştım tedaviye ama bir süre, ne kadar hatırlamıyorum, cyclo kullandım ben de. Canını sıkma fsh öyle olsa da başlanıyor tedaviye. Ben başlamıştım en azından

merhaba canım, fsh 17 iken başlamıştım tedaviye ama bir süre, ne kadar hatırlamıyorum, cyclo kullandım ben de. Canını sıkma fsh öyle olsa da başlanıyor tedaviye. Ben başlamıştım en azından
Merhaba. Yaa🥺 Cyclo ben de her tedaviden önce kullandım ama düşmemiş ya ilginç.. bi yerlerde yumurta büyümesini engelliyor diye okudum da yanlıştır umarım çok teşekkür ederim

Merhabalar, biz de 5 aydır deniyoruz ancak henüz gebelik yok. Doktor ultrasonda PCO görüntüsü var diyip test istemişti. Bu ay reglinin 2. günü verdiğim hormon değerlerim FSH:10.19 - LH:7.20 - E2:65,59-PROLAKTİN:6,37 olarak çıktı. Öncelikle değerlere göre PCOS yokmuş onu öğrendik. Doktor 30 yaşında olduğum için FSH yüksekliğinin normal olabileceğini söyledi. Gebelik ihtimali düşük mü yani diye sorduğumda hayır daha yüksek FSH ile ilk aydan gebe kalan hastam da var, istersen AMH yaptır onun sonucuna göre yönlendirilir dedi. Şu anda çok kararsızım ve stres yapıyorum bu durumu. Önerisi olan varsa dinlerim :) Bu ay da soğan kürüne başladım FSH'ı yüksek görünce. Buraya da neden yazdım bilmiyorum, umarım Allah isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip eder :)

X