Fsh lh estradiol hormonlarim normal mi pkos ihtimali ??

birakrepkadini

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2023
50
18
21
Merhaba kizlar yeni üyeyim. Bi kaç ay önce adet düzensizliğim nedeniyle doktora gittim Diane 35 kullandım ve bugün adetimin 3. Günüydü kan verdim hormon değerlerim şu şekilde;;
Lh 6.2
Fsh 6.1
Progesteron 0.2
Estradiol e2 30
Prolaktin 14
Tsh 1.08
Lütfen bilenler değerlerimin nasıl olduğunu yazabilir mi ? Geçen kan verdiğimde adet doneminde değildim lh 13 FSH 4 çıkmıştı şimdi ikisi birbirine yakın çıktı. Aralarında çok fark olması pkos tanısı koyuyor diye biliyorum yardımcı olur musunuz

Merhaba kizlar yeni üyeyim. Bi kaç ay önce adet düzensizliğim nedeniyle doktora gittim Diane 35 kullandım ve bugün adetimin 3. Günüydü kan verdim hormon değerlerim şu şekilde;;
Lh 6.2
Fsh 6.1
Progesteron 0.2
Estradiol e2 30
Prolaktin 14
Tsh 1.08
Lütfen bilenler değerlerimin nasıl olduğunu yazabilir mi ? Geçen kan verdiğimde adet doneminde değildim lh 13 FSH 4 çıkmıştı şimdi ikisi birbirine yakın çıktı. Aralarında çok fark olması pkos tanısı koyuyor diye biliyorum yardımcı olur musunuz
Hemen hemen benim de sonuçlarim aynı bu pkos a mı işaret

Pkosu geçtim , annem 33 yaşında menopoza girdi çok korkuyorum erken menopozdan korkuyorum daha 20 yaşındayım şuan evli değilim . Erken menopoz ihtimalim var mı diye korkuyorum adetlerim düzensizlesmeye başladı :KK43:(

Pkosu geçtim , annem 33 yaşında menopoza girdi çok korkuyorum erken menopozdan korkuyorum daha 20 yaşındayım şuan evli değilim . Erken menopoz ihtimalim var mı diye korkuyorum adetlerim düzensizlesmeye başladı :KK43:(
Ultrasonda pkos göründü mü? Hormon değerleri her ay değişebilir? Menopoz bu dğerlerle değilde yumrtalık rezerviyle anlasılıyor galiba. Amh testi oluyor o da.. baktrdnz mı ona

Lh 6.2
Fsh 6.1
Progesteron 0.2
Estradiol e2 30
Prolaktin 14
Tsh 1.08
Fsh/lh oranı 2 den fazla olursa pcos dan söz edilebilir yani sizin hepsi normal. Kendi değerlerimi göz önünde bulundurarak söylüyorum 🙏🏼 hepsi yerli yerinde. Sadece esrtadiol hakkında bilgim yok.

Yani bu sonuçlar çok normal fsh ve ama yüksek olursa menepozdan bahsedilebilir benm fsh 14 cikti doktor aşılama ile bile hamile kalman zor dedi yumurtlarimn zayıf ve yetersiz olduğunu söyledi ama ben bu ay yumurtlama gördüm teste kür falan yaptım imarimki düşmüştür hormonum

Ultrasonda pkos göründü mü? Hormon değerleri her ay değişebilir? Menopoz bu dğerlerle değilde yumrtalık rezerviyle anlasılıyor galiba. Amh testi oluyor o da.. baktrdnz mı ona
Doktor ultrasonla bakma gereği duymadı amh testi de istemedi. Ben de ondan korktum ama FSH değerinin çok yüksek olması da menopozu gösteriyor bildiğim kadarıyla. Bugün sonuçlar için tekrar gidicem sadece alttan mi muayene ediyolar yoksa normal de yapiyolar mi biliyor musunuz

Yani bu sonuçlar çok normal fsh ve ama yüksek olursa menepozdan bahsedilebilir benm fsh 14 cikti doktor aşılama ile bile hamile kalman zor dedi yumurtlarimn zayıf ve yetersiz olduğunu söyledi ama ben bu ay yumurtlama gördüm teste kür falan yaptım imarimki düşmüştür hormonum
Teşekkür ederim. Yorum için umarım sizin de düşmüştür

Doktor ultrasonla bakma gereği duymadı amh testi de istemedi. Ben de ondan korktum ama FSH değerinin çok yüksek olması da menopozu gösteriyor bildiğim kadarıyla. Bugün sonuçlar için tekrar gidicem sadece alttan mi muayene ediyolar yoksa normal de yapiyolar mi biliyor musunuz
Bakireyseniz karından muayne ediyolar. İdrara sıkısık olun muayene öncesi.

Fsh/lh oranı 2 den fazla olursa pcos dan söz edilebilir yani sizin hepsi normal. Kendi değerlerimi göz önünde bulundurarak söylüyorum 🙏🏼 hepsi yerli yerinde. Sadece esrtadiol hakkında bilgim yok.
Teşekkürler biraz rahatladım adet döneminde değilken lh fsh nin 3 katı çıkmıştı ama . Adetin 3. Günü verdim aynı çıktılar.

Kilo sorunum yok hatta zayıfım 49 kiloyum. Sivilce arada çıkıyor tüylenme sorunum baya var
Erkek tipi kıllanmadan bahsediyorum? Yüzde cenede,göğüste var mı?
Bende pcosluyum ama menopoz korkunuz olmasın pcos olsanız bile.. bu tarz seylerde genetik yatkınlık öenmlidir tabi annenizde var diye korkmussunuzda ama anneniz o dönem bi kayıp yada travma yasadıysa ondan bile erken menopoz yaşamıs olabilir

Annemin strese bağlı erken menopoz var zor bı hayat yaşamış. Amanemde ve teyzelerimde vs yok. Killanma Yüzde çenede yok ama göğüs ucumda ve gobegimde baya var erkek tipi yani simsiyah çıkıyor. Ama kilo problemim yok hatta kilo alamıyorum. Bide lh fsh oranı da normal çıktı sanırım pkosa göre. Adet duzensizliklerim 1 2 ay olmuştu sadece ama ben killanmadan falan da suphelenedigim için hormon testi verdim

Doktorun ultrasonla bakmamasıda anormal. Lh/fsh adet dönemndeyken verilince yorum yapılabilir bi değer ki zaten oranı gayet normal.. adet düzensizliğide normal bence 20 yasındaısınız daha.. pcos zaten gececek bisey değil sadece belirtilere göre tedavi olursunuz. Tüylenme için lazer vs.. adet düzensizliğin için düzenli yürüyüşün faydasını görürsün.. pcoslarda yumurtalklar baskılandıgı içinde adet düzensizlkleri oluyormus ve yürüyüs o baskıyı azaltırmıs.. ben faydasını görmüştüm.. hiç korkma yani zayıfsan zaten gerisini her türlü halledersin hormonlarında normal.. gebelik düşünmediğn için prolaktine falanda takılmana grek yok diye düşünür muhtemelen doktorda.. ama tabi en dgru yönlendrmeyi iyi bi doktor yapabilir

Teşekkür ederim içim rahatladı pkos çok kafama takılmıyor da erken menopoz beni korkutmaya başladı böyle düzensizlikler olunca bide annemin 33 yaşında girdiği aklıma gelince ister istemez korkuyorum birsuru hastalığın başı menopoz.

Doktor az önce drospera adında bir ilaç verdi hormonların normal dedi ama bu ilacı verdi anlayamadım. Kullanmam gerekiyor mu bunu kesin olarak

X