Fsh lh estradiol hormonlarim normal mi pkos ihtimali ??

Evet doğum kontrol hapı
Senin adet düzensizliğin nasıl ki? Hani kullanmamayı tercih edebilir misin? Yoksa mecbur musun? Doktorla konustun mu bunu? Mesela ben yıllar önce 6 ay kullandm.. şuanda adetim düzensiz ama şöyle düzensiz.. genelde 37. Gün falan adet olurum ama günü hcbi zaman net değildir. Bu ay 2 hafta boyunca yogun adet kanaması yasadım ve kesilmiyordu.. aşırı sivilce sorunu yasıyorum.. cildiye,kadın doğum, endokronolojiye gittim ve suan yapılacak tek şeyin dogum kontrol hapı kullanmak oldugunu söylediler.. aa kullanmıcam deme şansım yok benm.. Yani o haplar yan etkileri oldugu için ve sigara kullananlarda pıhtılasma sorunu olabildiği için çekiniyorum cünkü sigarada kullanıyorum..

Mecbur değilim ama bi kaç ay düzensizlik yaşadığım için bi 3 ay kullanmam gerektiğini söyledi çok ağrılı geçiyo biraz sivilce ve kıllanma sorununu da ortadan kaldırdığı için kullanmam gerektigini düşünüyor doktor büyük ihtimalle. Hormonlarim normal oysa ki ama dediğim gibi kıllanma sorunu akne sorunu vs var. Bi kaç ay da kullan falan dedi. Ben de çok gerek göremedim aşırı zorunluluk yok ama şuan kararsız kaldım... Doğru düzgün bir aciklama da yapmadı ki ultrasonla bile bakmadı :KK43: yan etkilerinden korkuyorum işte zaten depresif biriyim

Mecbur değilim ama bi kaç ay düzensizlik yaşadığım için bi 3 ay kullanmam gerektiğini söyledi çok ağrılı geçiyo biraz sivilce ve kıllanma sorununu da ortadan kaldırdığı için kullanmam gerektigini düşünüyor doktor büyük ihtimalle. Hormonlarim normal oysa ki ama dediğim gibi kıllanma sorunu akne sorunu vs var. Bi kaç ay da kullan falan dedi. Ben de çok gerek göremedim aşırı zorunluluk yok ama şuan kararsız kaldım... Doğru düzgün bir aciklama da yapmadı ki ultrasonla bile bakmadı :KK43: yan etkilerinden korkuyorum işte zaten depresif biriyim
Devlet hastanesine mi gittin

Düzenszlk boyutu ne acklarmısn? Mesela 2 ayda bir mi oluyosun? Aylarca olmuyomusun??

Olcay ayında olmuştum ondan sonra daha bu ay oldum mesela. Bunun öncesinde de bi düzensizlik yoktu sadece aşırı kıllanma sorunum var gogusumde falan kıl çıkıyor kistik sivilcelerim çıkıyor ve adetlerim aşırı ağrılı geçiyor . Düzensizlik ilk defa yaşadım o da ocakta oldum bundan önce adet

29 ocakta olmuştum aşırı agriliydi birsuru ağrı kesici vs içtim o sırada dedem vefat etmişti sonrasında olmadım adet belki de stres kaynakliydi olmamam . Daha yeni oldum bu ay. Ve 3. Gün hormon testi verdim. Sivilce ve kıllanma sorunum belirgindi pkostan şüphelendim ama hormonlarim pkosa dair bir belirti vermiyor ama yine de doğum kontrol hapı kullanmak zorundayım çünkü hap yazıp yolladı çok garip gerçekten.

Bi baksaydı keske ultrasonda.. d.kontorl hapları sivilceye iyi geliyormus bende özellkle bunun için kullanmaktan baska sansm yokgbi..
kıllanmada söyle bsey oluyo gec cıkıyo ama yok etmiyo lazere vs gidersen o dönemde faydada görebilirsin.. ben mesela 3 sene hiç gitmedim lazere smdi yüzümde tekrar basladı tüylenme ama hormon iğneleri kullanmıstım o tetikledi.. ama vücudumda cıkmadı tekrar en son cok azalmıstı öylede kaldı ince ve seyrek seklde.. tek bi kere adet düzenin şaştı diye değilde sivilce ve tüylenme için kullanacagını düşün o ilacı.. sigara içiyosan içme .. hareketsz gün geçirme mümkünse ve bol su iç tabi.. her ilacın yan etkisi cok fazla biz göreceğimz faydalara odaklanalım😇

Haklısınız sigara arada bir iciyordum artık içmem zaten. Tüy problemim o kadar fazla ki simsiyah ve hemen çıkıyor yani ağda kullanıyorum anında çıkıyor. Hormonsal olduğunu düşündüm ben de. Bakalım kullanip gorucez yan etkilerini veya olumlu yönlerini :)

Verdiği doğum kontrol haplarını kesinlikle kullanmalısın cilt problemlerini cözecek ve adet olacaksın vucut rahatlayacak. Pcosta kullanimini her seyi normal bir kadının kullanması gibi düşünme tıpta kar/zarar vardır, evet yan etkileri var sıkıntı yaparsa baska marka denersin. Evli misin bekar mısın bilmiyorum ama hayıt cayi icersen gunde bir fincan erkek tipi kıllanma ve pcos sendromunu baskılar. Tam tedavisi yok bu yüzden pcos ile yasamayı ögrenmek kontrol altında tutmak gerekiyor. Erken menepozdanda korkma eskiden kesildim diyolardı bitiyodu kadınlar. Şuanki teknolojide ilaclarla menapoz erteleniyor artık ertelenemeyecek bi durum varsada yumurta toplama işlemi yaptiriyolar bebek isteyenler.

Ben adetten önce verdiğimde LH 13 FSH 4 çıkmıştı . Ama adet olunca ikisi de 6 çıktı. Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar biraz geç gördüm kusura bakmayın

Doktora gittiğimde ilk başta mm follikül kistler mevcut göründü sonra kendi doktoruma gittiğimde ise bisey yok polikistik görünüyor yumurtalıkların sorun teşkil etmez dedi ve gönderdi adetimin 2.gunu hormon testleri yaptırdım şu şekilde ;
Lh: 3.02
Fsh: 7
Estradiol: 149
Tsh: 2.37
Serbest t 4: 0,954 ng/dl
Prolaktin: 9.86
Normal mi nasıl test sonuçlarım lütfen yardım edin hamile kalmam da bi engel teşkil ediyor mu bu değerler

Merhaba kızlar. Tam 1 senedir gebe kalmaya çalışıyorum. Geçen gün kan verdim reglin 2. Günü fsh 5,47 lh 4,32 prolaktin 13 amh 2.74 tsh 2.30 ve estradiol 15 çıktı. Estradiol çok düşük nasıl yükselteceğimi bilmiyorum yumurtalıkların yavaş çalışıyor aşılama yapalım dedi doktor fakat ben değerlerimin normal gebeliğe elverişli olduğunu düşünüyorum bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi ? Estradiol yükseltmek için veya yumurtaları biraz hızlı geliştirmek için ayriyeten hormon değerlerim normal mı gebelik için fikrinize ihtiyacım var.

X