Galesiz insanla evlilik

antis

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2023
52
57
30
Artık tükendim bittim yoruldum... 30 yaşındayım 2 evliliğim 1 tane kızım var ilk evliliğim çocuk yaşta yapılmış cahillikti.Beni bu cahillige itende ailemdi.Esim iki kardeş ablası var bize yakın eşimin annesi babasından maaş alıyor her ay eşimle ablası da destek oluyor.Kayinvalidem benim çocuk öldü ben çocuğa bakamam filan dedi . kesinlikle bakmak zorunda değil ama onun kirasını ödemek için bile eşim tek aldığı maaşla evi idare edemez. Ve görümcem in evine gidiyor temizliği çocuğuna nasıl bakıyor. Herneyse çocuğa annem bakmaya başladı bu arada eşim annem yardım etmiyorum artık dedi.meger heray yardım ediyormuş kredi üstüne kredi çekmiş 2 yıl sonra patladı tabiki bu durum boşanmanın eşiğinden döndük.sonra ben kıyameti kopardım. 2 yıl kadar annesine istesede yardımcı olamadı. Sonra ben borçlar bitince ev Kredisi çekip ev aldım.isten ayrıldim.annem rahatsız yuruyemiyor şuan da zor yürüyor.Gel gelelim eşim bu sefer yalan soylemeyerek bana ekonominin kötü olduğunu belli bir miktar annesinin yardım istediğini söyledi ben ilk başta yok desemde sonra tamam dedim vicdan yaptım sanırım annelik hakkıdır vs diye. Uzun zamandır düşünüyorum ev alıyoruz uğraşan ben koşturan ben araba alınıyor öyle kendi ailemle aynı evde oturmak istemiyorum. Eğer çalışırsam çocuğum okula gideceği için aynı evde yaşamak zorunda kalcaz.ev 2+1 Amerikan mutfak annem bana 30 km uzaklıkta hergun gelip gidemez dolmuşla bile olmaz zaten zor yürüyor.calismazsam tek kişi çalışması olmuyor ev kredisi ihtiyaç kredileri çocuğun okulu vs.artik yoruldum bıktım usandım.evi satsam annemgilin oturduğu yerde evler buranın 3 katı bahçeli olduğu için. Ben borçları ödeyip eve yazilabilmek için sabah 7 işe gidip gece 4 gelip sabah 6 kalktigimi biliyorum.cocuguma annem o ara gelmedi evime ayda 3 gün anca geliyordu.2 güne bir onun evine görmeye gidiyordum.esimin ağzını aradım . aynı evde yaşarız diyor ya ben delirdim ve artık sana ne gerek var o zaman dedim.tartismalar filan psikolojim allak bullak ne yapcam bilmiyorum durumu olduğu gibi anlattım.Bu arada evi almama yardımcı olan emlakçı çok yakınım krediyi babama çektirmiş ti senin durumun ne olur ne olmaz diye fikirlerinizi bekliyorum

Anlatım çok yorucu ve sorun tam olarak nedir anlamadım. Eşiniz annesine yardım ediyor ama annesi size çocuk bakımı konusunda destek olmuyor ama kendi kızının çocuğu ve evi ile ilgileniyor. Eşiniz annesine destek olmak için çok fazla kredi çekip çok borçlanmış. Şu an o borçlar ne aşamada? Çok karışık anlatmışsınız bu kadarını anlayabildim.
İletişim sorunu ve birbirinden gizli para akışı sorun elbette.
Bir de galesiz ne demek?

Sorumsuz
Anlatım çok yorucu ve sorun tam olarak nedir anlamadım. Eşiniz annesine yardım ediyor ama annesi size çocuk bakımı konusunda destek olmuyor ama kendi kızının çocuğu ve evi ile ilgileniyor. Eşiniz annesine destek olmak için çok fazla kredi çekip çok borçlanmış. Şu an o borçlar ne aşamada? Çok karışık anlatmışsınız bu kadarını anlayabildim.
Bir de galesiz ne demek?
Sorumsuz yani burda dünya yansa amann öbür dünyada da yancaz boşver der

Sorumsuz

Sorumsuz yani burda dünya yansa amann öbür dünyada da yancaz boşver der
O zaman siz galeli biri olun ve çocuğunuzu alıp kendi ailenize taşının. Hem çalışırsınız hem çocuk okula başlar ve yanında ilgilenecek biri olur. Kendi anneniz.

annesi zor durumdaysa eğer evlat olarak bır erkeğin yardım etmesı annesıne gayet normal .. sizin cocugunuza bakmak zorunda degıl ki buda bana sacma gelıyor cocuk benım cocugum annem yada kayınvalıdem nıye baksın ve ben bakmıyorlar dıye nıye sıkayet edeyım. ev almıssınız araba almıssın ekonomık olarak ıyı durumdasınız bence. kusura bakmayın ama kredı cekıp ev araba alıp sonrada cok bunaldım demek komık yanı bır borcun ıcıne gırıyorsunuz mal sahıbı oluyorsanız tabıkı sıkıntısını cekıceksınız. sefasını surmek olmuyor cefasınıda cekmek lazım. evı alırken bıle babanıza kredı cektırmıssınız art nıyetli olmak degılmı bumu sız en basından esınızden mal kacırmıssınız zaten evleneyımde kocamda para versın kredıyı odeyelım bosanırsam ev benım olur mantıgı

O zaman boşanma fikrini bir düşün derim.adam annesine yediriyor sizin maaşla ev araba falan alınıyor galiba onu nasıl yaptınız bilmiyorum ama hani tek maaşla zor şimdi o yüzden diyorum.
Çok çalıştım 4.5 sene günde 16 saat ve çok hırslı çalışınca oldu

Bir de galesiz ne demek?
Sorumsuz demekmiş

X