Galesiz insanla evlilik

Buradakiler enayi geline alıştıkları için sen biraz cingöz geldin ama aldırma
Bir kuruşunu bile yedirme çoluk çocukla ortada kalan kadın oluyor
Gerekirse boşa

Çok kötü ifade etmişsin kendini yarım yamalak, imla yok, noktalama işareti yok. Sürekli cevaplarla belli oluyor. Ama şu kadarını soyleyim eğer sen deli gibi çalışıp eve yetişmeye çalışıyorsan eşin de annesinin lüksüne harcıyorsunuz deli gibi çalışma.

bu platformda da boşan güruhu var yeminle ... her konuya hemen boşan ... sanırım bu güruh her sorunda tek çözüm kaçmak olarak düşünüyor... evliliğin kişisel mutluluktan bağımsız bir şey olduğunu düşünüyorum .. tabi kişisel mutluluğunuzu travmatik bir şekilde engellemedeği sürece hayatta herkesin sorunu olduğunu düşünmek lazım ... sorun varsa çözüm de Allahtandır.. size tavsiyem süreci iyi yönetecek donanıma kavuşun... kendinizi stres yönetimi konusunda ve iletişim konusunda geliştirin..
Sizin konunuzda ortalığı karıştıran sizsiniz. Deseydiniz ki ben boşanmak istemiyorum. Ok. Ama yok öyledi, yok böyleydi. Yok bosanamiyorum. Bosanamiyorum yazarsanız şirket avukatı ile görüşüp herkes de der niye bosanamiyorsun. Burda isteyip de çok travmatik surecle bosanan var. Lütfen kendinizi net ifade edin. Sonunda dediniz ben boşanmak istemiyorum diye. Simdi sitedeki kadınlar mı sorunlu oldu?

Ben hala 8 yaşındaki çocuğa bakmak için anası babası varken niye bir de kayın aileler zorunlu oluyor onu anlamadım. Yüzbinlerle aile çocukları kreşe başlayınca hem çalışıyor hem bakıyor. Bunun etüt merkezi var tam gün okulu var yarım gün bakıcı seçeneği var. Çocuksuz halimle ben bile biliyorum bu kadarını. Çocuğunuzun özel bir durumu yoksa niye işleri bu kadar karıştırıyorsunuz ki ya çalışmam ya da ailem bizde kalır huzur kalmaz filan. Önce burayı çözün kayınvalidenize edilen yardımı bu meselede bir nevi şantaj mazereti gibi kullanmayın. Sonuçta ruhsal olarak kendinizi yorarsınız kendinize edersiniz

Ben sizi haklı buldum. Kayınvalidenize verilen paralardan dolayı eşiniz banka borçlarını ödeyemez duruma gelmiş ve siz bu sebeple yıllarca tatil yapmadan çalışmak ve çocuğunuzu annenize baktırmak zorunda kalmışsınız ancak anneniz artık sağlığını kaybetmiş ve çocuğa bakacak durumda değil. Kayınvalideniz para istemeye devam ediyor ama çocuğun beni ilgilendirmez diyor. Kayınvalideniz elindeki miktarla geçinmeye çalışsın sizde ona vereceğiniz parayı kreşe yada bakıcıya verin. Kayınvalideniz çok bencil davranıyor, destek görmek istiyorsa destek göstermeli.
Bende böyle anladım.
Konu sahibinin görümcesi ve kaynanası rahatlarından gram fedakarlık göstermezken, kadının kaç yıldır izinsiz çalışması ha bire borç ödemesi onu yıpratmış.
Kaynananın yardım edilecek bir durumu yok gayet kendi evinde oturan çift maaşlı bir kadın

Konu içeriğinden bağımsız, başlığa istinaden;

Gale ne anlama gelir?

Gale Ne Demek? Gale Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Anadolu'nun çeşitli yörelerinde sık sık kullanılan gale kelimesi, manda yavrusu demektir. Bu kelime mecazen, en ciddi konuları bile tiye alan, kaygısız ve kalender anlamına gelir.

Pek çok kimse bilmiyormuş ben çok kullanırdım :KK70:

Ben hala 8 yaşındaki çocuğa bakmak için anası babası varken niye bir de kayın aileler zorunlu oluyor onu anlamadım. Yüzbinlerle aile çocukları kreşe başlayınca hem çalışıyor hem bakıyor. Bunun etüt merkezi var tam gün okulu var yarım gün bakıcı seçeneği var. Çocuksuz halimle ben bile biliyorum bu kadarını. Çocuğunuzun özel bir durumu yoksa niye işleri bu kadar karıştırıyorsunuz ki ya çalışmam ya da ailem bizde kalır huzur kalmaz filan. Önce burayı çözün kayınvalidenize edilen yardımı bu meselede bir nevi şantaj mazereti gibi kullanmayın. Sonuçta ruhsal olarak kendinizi yorarsınız kendinize edersiniz

Kayınvalide de belli bir yaşa geldiği halde çocuklarından maddi destek alıyor. Tek maaşlar 1 ev bile geçinemezken tek maaşla 2 ev nasıl geçinsin? İster istemez bu anlamda herkes destek olmalı birbirine.

Yorumlarda niye çalışma hayatı konusunda sidik yarıştırılmış konu sahibiyle anlamadım...
Enflasyon uçmadan önce kredi çekebilip almışlar demek ki ne aldılarsa.
Kayınvalidenize yapılan yardım ne ölçüde onu anlamadım hani beş yüz lira cep harçlığı vermek de yardımdır veya atıyorum her ay beş bin lira kirasını ödemek de.
Kimse çocuğunuza bakmak zorunda değil elbette ama kayınvalideniz görümcenizin çocuğuna bakıyorsa giderlerinin çoğunu görümceniz karşılamalı diye düşünüyorum. Onun dışında tabi ufak tefek yardım edilir.
Bence yapılan yardımın boyutu önemli burda.

Ablacım,gamsız yazmak isterken galesiz mi oldu yanlışlıkla ?
Eğer gayet bilerek yazdiysan bu galesiz ne demek acep
Galesiz demek vurdumduymaz, rahat,kafaya birşeyi takmayan, günü birlik yaşayan, dünya yıkılsa umrunda olmayan demek Antalya ve çevre illerde çok kullanılır

Yorumlara şok oldum . Ben hem çocuğuma hem kayınvalideme bakmak zorunda mıyım adam madem böyle yükleri var evlenmeseymiş çocuk yapmasaymış bir maaşla kaç ev geçindirecek başka kafının hakkına girmek oluyor bu

X