Doğuma Hazırlık Galiba yavaş yavaş doğum başlıyor...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

maviisever

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2018
763
202
Kızlar siz doğumunuzun başladığını nasıl anladınız ve o süreç nasıl geçti neler yaptınız?

Benim saat 5:30-6:00 gibi karnıma ara ara sancılar girmeye başladı biraz rahatsız edici türden yatış pozisyonumu değiştirince geçiyordu ama sonradan tekrar başlıyordu bazen kısa bazen uzun sürüyordu 8:30 kadar böyle devam etti arada bebeğin hareketlerinide hissediyordum ama şu an sancım kesildi arada geliyor saniyelik ve geçiyor ne yapacağımıda bilmiyorum erkenden hastaneye gitmek istemiyorum... sizler nasıldınız neler yaptınız? Ben neler yapabilirim belki geçer diye uzanmıştım ama o da mantıklı gelmiyor ev biraz soğudu derecesini açıcam ev ısınınca ılık bir duş alırım belki iyi gelir... sizce bunlar doğum başlangıcının habercisi mi? Birde sabah tuvalete girdiğimde beyaz akıntı vardı etrafıda geniş bir şekilde ıslaktı su sızıntısı mı onu bilemedim işte birde suyumda tam sınırdaydı doktoru arıcaktım hastaneyi ama bebek hareket ediyor sancımda yok gibi bir şey o yüzden aramadım...

Riske Atmayıp Hastaneye mi Gitseniz Acaba ? :kahve:

Bu Arada Allah Bir Avazda Kurtarsın İnşallah :KK39:
Düşündüm ama hastaneye gidecek kadar bir şeyim yok bebek hareketlerine dikkat ediyorum sancılarımıda sayıyorum ama şu an bayadır pek sancım yok zaten dün kontrole de gitmiştim peş peşe gitmekte garibime gidiyor evhamlıymışım gibi olur diye

Düşündüm ama hastaneye gidecek kadar bir şeyim yok bebek hareketlerine dikkat ediyorum sancılarımıda sayıyorum ama şu an bayadır pek sancım yok zaten dün kontrole de gitmiştim peş peşe gitmekte garibime gidiyor evhamlıymışım gibi olur diye

Benim iki Oğlum da Sezeryan Olduğu İçin Normal Doğum Sancılarını Bilmiyorum.
Ama Kendimi Biliyorum. Her İhtimali, Trafiği, Yaşanılacak Herhangi Bir Olumsuzluğu vs Göze Alıp Mutlaka Giderdim.
Varsın Evhamlı Desinler. İnsan Hayatın da Kaç kere Doğum Yapıyor ? Şimdi Değilse Ne Zaman Evhamlı Olunur ? :KK14:

Çamaşırının içine ped yerine penye bir şey koy onun ıslanma durumunu ve miktarını takip etmen daha kokay olur, sıcak duş al hatta küvetse sıcak su doldurup oturabilirsin yarım saat kadar, hareketleri takip etmeye devam et, enerji verecek şeyler ye ebeler bana tatlı yememi söylemişti. Sancı aralıklarına ve gelen sıvı miktarına göre hastaneye gitmeye sen karar ver.

İstersen sağlık ocağındaki ebeni ara ondan fikir al, istersen hastaneye git nstye gir açılman 1 2cmse eve dönmene engel olacaklarını sanmıyorum

Doğum sancısı bir süreç gibi belinden girip karnına yayılır vajinada biter ya da tam tersi olur vajinadan başlar karnından geçer ve belinde biter. Tam adet sancısı gibi değildir, farklı olduğunu anlarsın, karnına bıçak saplandı hissi veren ağrılar genellikle gaz sancısıdır

Ben zaten hastanede yatıyodum. Doğumumu başlatmak için ilaç vermişlerdi alttan ama işe yaramamıştı derken gece 2.30 da sancım biraz arttı ve sizin gibi beyaz parça parça akıntı vardı tuvaletimi yaptığımda. Sonrada hafif kanamam oldu biraz daha şiddetlendi. Hemşireye haber verdim açılmam varmı bakacakken suyum geldi. Bende evde suyum gelse nasıl anlarım ya tuvaletimi yaparken gelirse anlamazsam diye endişeleniyodum ama öyle olmuyo. Bayağı sen ayaktayken yada yatarken kendi kendine suyu akıp geliyo elinde olmuyo. Neyse doğum başladı doğumhaneye indim yatırdılar. Sancı geliyodu 10 sn şiddetli vuruyodu 5 dk duruyodu böyle böyle ilerliyo şiddetleniyo. Ve geçmiyo artık. Sen diyosun ya başka tarafa yatınca geçiyo ne yaparsan yap geçmiyo. Yinede ihmal etme doktora git hemen. Rabbim bi avazda kurtarsın

Bende sezeryan oldum ikisindede. Ama gercek normal dogum sancisi gecmez diye biliyorum gittikce siddetlenir. Rabbim biz avazda kurtarsin insallah🌺

Ben zaten hastanede yatıyodum. Doğumumu başlatmak için ilaç vermişlerdi alttan ama işe yaramamıştı derken gece 2.30 da sancım biraz arttı ve sizin gibi beyaz parça parça akıntı vardı tuvaletimi yaptığımda. Sonrada hafif kanamam oldu biraz daha şiddetlendi. Hemşireye haber verdim açılmam varmı bakacakken suyum geldi. Bende evde suyum gelse nasıl anlarım ya tuvaletimi yaparken gelirse anlamazsam diye endişeleniyodum ama öyle olmuyo. Bayağı sen ayaktayken yada yatarken kendi kendine suyu akıp geliyo elinde olmuyo. Neyse doğum başladı doğumhaneye indim yatırdılar. Sancı geliyodu 10 sn şiddetli vuruyodu 5 dk duruyodu böyle böyle ilerliyo şiddetleniyo. Ve geçmiyo artık. Sen diyosun ya başka tarafa yatınca geçiyo ne yaparsan yap geçmiyo. Yinede ihmal etme doktora git hemen. Rabbim bi avazda kurtarsın
Öncelikle geçmiş olsun ve sağlıkla büyütün yavrunuzu🥰 doktorumu aradım sancım on dakika da bir gelir ve bir dakika sürerse o zaman gel dedi şu an ara ara sancım vuruyor adet ağırısı gibi karnımın alt kısmında canımıda biraz yakıyor ama kısa sürüyor

Bende sezeryan oldum ikisindede. Ama gercek normal dogum sancisi gecmez diye biliyorum gittikce siddetlenir. Rabbim biz avazda kurtarsin insallah🌺
Amin inşallah😞 doktorumu aradım 10 dakikada bir gelmesi gerekiyormuş ve 1 dakika sürmesi geliyormuş öyle olursa gel dedi olmadı yarın kontrole gel açılmana bakarız dedi hayırlısı artık

X