Garip bir boşanma hikayesi aptal kafam

Yorum yazan herkese çok teşekkür ederim.
Bu yolun dönüşü yok. Başıma ne geldiyse akrabalarımı dinlendiğim ve çevremi dinlediğim için geldi. Kendim ettim kendim buldum. Hakkımda istediğinizi düşünebilirsiniz. Hak vermiyor değilim. Baba, Annede evlendikten sonraya kadar mış. Eski eşim, Oğlunu alacağını söyledi. Ne kadar vermem desemde, Maddi, manevi, potansiyel ve yaşam kalitesi olarak bulunduğum ortamdan iyi olduğu için alacağını biliyorum.
Büyüklerin söylediği gibi, Evlendikten sonra kocan olacak adam sana mecbur, baban değil. Evlendikten sonra ne anne nede baba kalmıyormuş..
Eğitimin, işin maaşın olunca kimseye eyvallahın olmuyor. Koca diye delirmişliğin sonu bu oluyor.

Ben hala anlamadım. Siz niye boşandınız ? Şiddet mi gördünüz ilgisizlik mi oldu adamı mı sevemediniz ?

Ben hala anlamadım. Siz niye boşandınız ? Şiddet mi gördünüz ilgisizlik mi oldu adamı mı sevemediniz ?
Yapamadım evlilik bana göre değil. Çok zor evlilik, çocuk bakmak, büyütmek, yetiştirmek,
Ev işleri, Eşimin istekleri, Sürekli birşeylere sahip olabilmek için çabalayıp mesai kalması. Çok çalıştığı için ilgisiz bırakması,
Bunlar en büyük etkenler.

Ben anlamıyorum kimse evlenirken, çocuk doğururken zamanımın, enerjimin büyük kısmı çocuk bakımına gidecek kendime ayıracak 20 dakikam olmayacak demiyor mu ?
Hadi sen demedin ailende mi demedi?
Kocan olacak kişide mi demedi?
O adamada acımıyorum kendinden 10 yaş küçük ,aklı bir karış havada kızla evlenirken o da hiç düşünmemiş.
Olan çocuklara olmuş yine

Son düzenleme:
Yapamadım evlilik bana göre değil. Çok zor evlilik, çocuk bakmak, büyütmek, yetiştirmek,
Ev işleri, Eşimin istekleri, Sürekli birşeylere sahip olabilmek için çabalayıp mesai kalması. Çok çalıştığı için ilgisiz bırakması,
Evet zor.
Çok zor. Çocuk bakmak ev işi cart curt o yüzden ikinci çocuğu yapmayacağım. Net kesin kararım. Siz de yapmasaydınız? Biri yaptın baktın gördün zor olmuyor yapmasaydın diğerinin de günahına girmeseydin.

Ben anlamıyorum kimse evlenirken, çocuk doğururken zamanımın, enerjimin büyük kısmı çocuk bakımına gidecek kendime ayıracak 20 dakikam olmayacak demiyor mu ?
Hadi sen demedin ailende mi demedi?
Kocan olacak kişide mi demedi?
O aşamada acımıyorum kendinden 10 yaş küçük ,aklı bir karış havada kızla evlenirken o da hiç düşünmemiş?
Olan çocuklara olmuş yine
Eşimin zerre umrunda değil, sen istedin sen bitirdin deyip kapattı. Çevresi, maddi gücü, işi olan , sürekli ticaretle uğraşan biri olduğu için kimseye eyvallahı yok. Ailesinden herkes aynı şeyi söylüyor, sen istedin sen bitirdin diye

Evet ama bunları bilmek için illaha yaşamaya gerek yok ki ablacım. Mesela 2 çocuk demek senin ömrünün neredeyse bitmesi demek. Az çalışıp çok kazanan bir eşin yoksa maalesef durum bu. Öyle iken bile zor ama senin geleceğin durum az çok belliymiş. Aile evinden kurtulmak için mi evlenmiştin ? Neden korunmadın. Yani sana kızmayalım diyorum ama yaptığın iş olmamiş. Tüm yorumlarını okumadım yazdiysan kusura bakma bu detayları.

Eşimin zerre umrunda değil, sen istedin sen bitirdin deyip kapattı. Çevresi, maddi gücü, işi olan , sürekli ticaretle uğraşan biri olduğu için kimseye eyvallahı yok. Ailesinden herkes aynı şeyi söylüyor, sen istedin sen bitirdin diye
Dediğim gibi ben o adama hak veriyor falan değilim
En baştan yaşı ne kadar küçük o kadar iyi zihniyetinden belli nasıl biri oldugu
Keşke korunsaydiniz
Kendinizi toplayıp,bir iş bulup alın çocukları yanınıza yada en azından barismayi deneyin.
Yazık günah yavrucaklara

Ailemde aynı şeyi
Evet ama bunları bilmek için illaha yaşamaya gerek yok ki ablacım. Mesela 2 çocuk demek senin ömrünün neredeyse bitmesi demek. Az çalışıp çok kazanan bir eşin yoksa maalesef durum bu. Öyle iken bile zor ama senin geleceğin durum az çok belliymiş. Aile evinden kurtulmak için mi evlenmiştin ? Neden korunmadın. Yani sana kızmayalım diyorum ama yaptığın iş olmamiş. Tüm yorumlarını okumadım yazdiysan kusura bakma bu detayları.
Ne deseniz haklısınız çok pişmanım okadar pişmanım ki anlatamam. Sabahlara kadar ağlayıp duruyorum. En çokta zoruma giden şey, Ailesinin sen olmasan başkası var deyip arayışa girmeleri. Sen yapamazsan yapacak başkası bulunur demeleri çok zoruma gitti.
Hiçbir şekilde telefonlara bakmıyor. En son bekar biriyle görüştüğünü duydum dünyam başıma tekrar yıkıldı. Bu kadar çabuk olması gerekmiyordu..

Ailemde aynı şeyi

Ne deseniz haklısınız çok pişmanım okadar pişmanım ki anlatamam. Sabahlara kadar ağlayıp duruyorum. En çokta zoruma giden şey, Ailesinin sen olmasan başkası var deyip arayışa girmeleri. Sen yapamazsan yapacak başkası bulunur demeleri çok zoruma gitti.
Hiçbir şekilde telefonlara bakmıyor. En son bekar biriyle görüştüğünü duydum dünyam başıma tekrar yıkıldı. Bu kadar çabuk olması gerekmiyordu..
Ne bekliyosunuz ki? Sizin yasınızı mı tutacaktı? tamamen şımarıklıktan boşanmışsınız oğlunuzuda verir başka kocaya gidersiniz 2 tanede ona yaparsınız çocuk oldu bitti.

Benim anlamadigim bunu diyen insanlar hic mi konusmadilar senle ne oluyor kizim ? Ne yapiyorsun ? Diye.Hic mi buyukler araya girmedi? Nasihatler edilmedi anlamadim ki? Bu kadar cabuk vazgectilerse senden bir sekilde sende de sorunlar vardi. Ama uzucu olan su ki hayatin en onemli gercegi ile karsilasrin? Kimse mukemmel degil, herkesin yeri dolar. Maalesef oyle..

Kendim nafaka almıyorum. Sâdece oğlumuza gönderiyor aylık 2000 TL. Kızım 3 yaşını geçti. Oğlum ise 14 aylık. Tazminat talebinde bulunmak istedim. Lakin konuyu açar açmaz son paran olur diye tehdit etti. Eli uzun ve O potansiyele sahip biri olduğunu bildiğim için tazminat ve nafakadan vazgeçtim.. Kızımın velayetini alacak ve bakacak durumum yok. Çalışmıyorum çünkü oğluma bakmak zorundayım. Haliyle babamın eline bakıyorum. 😣😣
Neyin tazminatını isteyecektiniz acaba ?

Tabi ki hayır, burda herkes kıza yüklenmiş ama 3 senede iki çocuk, lohusa kafası, yani o yaşta kaldırması ne kadar zor. 30 yaşında 19 yaşındaki kıza görücü gidiyorsa neyle karşılaşacağımı bilmesi gerekiyordu. Kızı eve kapatıp keyfine bakmış.bu kızın sevgiye ilgiye ihtiyacı varmış, iki çocuğa değil. Hadi yaptı, bakımında yardımcı olması, gezdirmesi, sosyal hayata karıştırması gerekirdi. 14 aylık bebeğine 2000 tl göndermesinden nasıl bir karakterde olduğu belli adamın. Evde kedi besleseniz bu zamanda daha fazla gideri var. Kadını cezalandırmakla falan alakası yok bunun. Adamın tam bir hanzo olmasıyla alakası var. Kendisine kariyer yapması gereken yaşta bir kızla evleniyorsa onun geleceğini düşünmek zorunda adam. Benim düşüncem tabi. Herkes kıza yüklenmiş ama adamın haksızlığa uğradığını düşünmüyorum. Olan çocuklara olmuş.
Sonsuz kez katılıyorum.
Adam resmen bana lise önü takılan 30 yaşındaki tipler gibi geldi.
Tamam kadın yüzde 90 hatalı ama adamda yüzde 10 bile pay yok mu?
Babaninda çocuk yaparken bu kadın benim çocuklara bakabilecek mi ,anlasabiliyor muyuz diye sorması gerekmez mi?
Adam ve ailesi baştan fecaat
Şimdiden üvey anne derdine dusmuslerdir onlar
Çocuklara için üzgünüm anne bir yerde baba diğer tarafta
Kimse kendinden başkasını düşünmüyor.

Adam masum değil ama evlenmek için görücü gelmiş. Sınav koçu falan mı olacaktı kıza? Kız kendi evlenmeseymiş.

Haklısınız olan çocuklara olmuş. Babaanne aklı başında biridir umarım, kız çocuğuna güzel bakıyordur.

Umarım konu sahibi işe girip kendi hayatını kurar ve velayet davası açıp çocuklarını alır. O çocukların anneye ihtiyaçları var.
Sınav koçu değil de iyi bir eş olabilirmiş. Lohusalık 2 yıldır, ruh hali de karışıktır. Herkes aynı iradeyi göstermeyebilir.

Akıl yürütmesinin ne olduğunu biliyorum. Ama bahsi hiç geçmeyen bir konuda akıl yürütmesinden böyle senaryo yazmanız sizce mantıklı mı?

Kadın kısıtlanıyor olsa, konu sahibi yazar diye düşünüyorum. Konu sahibi, eşiniz sizi kısıtlıyor muydu? Ben çalışacağım, okuyacağım veya gezeceğim, dışarı çıkacağım dediğinizde kısıtlıyor muydu? Zannetmiyorum çünkü konu sahibi çocuklardan başını kaldıramamış muhtemelen, geleceğe dair bir plan bile yapamamıştır. Bunalmış veya lohusa depresyonu olabilir belki de. Yapılması gereken belki bir terapi veya tedavi, hava değişimi vs.

Benim demek istediğim 23 yaşındada olsa; bir kadın evlenmeyi biliyor, çocuk sahibi olmayı biliyor ve boşanmayı istiyorsa, neticede de boşanabiliyorsa ben kısıtlandığını düşünmüyorum. Bahsi geçmeyen bir konuda, konu sahibine dair saydığınız (hiç bahsedilmeyen) ihtimaller; bana onu haklı çıkarmaya çalıyorsunuz gibi geldi. Çocukları düşünüp üzüldüğüm için biraz sinirlendim kusura bakmayın.
hanımefendi, kısıtlıyordur, eve kapatıyordur vs diyen ben değilim ki :KK70: ben 3. kere diyorum öyle bir mesajı yok hiç diye.
onu diyen benim cevap verdiğim mesaj, ben değilim.

benim tek dediğim hani kadın 3 yılda 2 bebek yapmış, şehir farkı da var, k.valide görümce filan onlarla takılır, çocuk büyütür diye düşündü adam muhtemelen, konu sahibi kendisi bile k.validem görümcem iyi dediğine -böyle düşündü de aferin çok iyi etti demiyorum bu arada. ama bi süre dişini sıkıp çocuk büyütmek için biraz da evde olması lazım(dı, yapamamış ve boşanmış zaten) adam kısıtlamasa bile...

Yorum yazan herkese çok teşekkür ederim.
Bu yolun dönüşü yok. Başıma ne geldiyse akrabalarımı dinlendiğim ve çevremi dinlediğim için geldi. Kendim ettim kendim buldum. Hakkımda istediğinizi düşünebilirsiniz. Hak vermiyor değilim. Baba, Annede evlendikten sonraya kadar mış. Eski eşim, Oğlunu alacağını söyledi. Ne kadar vermem desemde, Maddi, manevi, potansiyel ve yaşam kalitesi olarak bulunduğum ortamdan iyi olduğu için alacağını biliyorum.
Büyüklerin söylediği gibi, Evlendikten sonra kocan olacak adam sana mecbur, baban değil. Evlendikten sonra ne anne nede baba kalmıyormuş..
Çocukların velayetini eşime bırakmak istiyorum dedin ama eşin oğlun küçük oldugu için sende kalsın dedi , aslında sen ikisininde babada kalmasını istiyordun. Peki maddi yönden kisitliyormuydu seni

Bakmasinin zor olduğunu ikincide mi anladın? İlki kolaydı demek kocan da birini vermiş sana işte, bence onu da ver adama belli ki çok da önemli değil senin için nasılsa en kısa sürede başka birini bulup iki üç tane daha yapacaksın
Not: iki çocuğun da velayeti babadaymiş zaten şükür, umarım en kısa sürede oğlani da alır sen de yoluna bakarsin

Sınav koçu değil de iyi bir eş olabilirmiş. Lohusalık 2 yıldır, ruh hali de karışıktır. Herkes aynı iradeyi göstermeyebilir.
Adam iyi bir eş değil zaten. Bence olmayacağının da sinyallerini vermiştir öncesinde. Evlendiğimiz insanı kendimiz seçiyoruz, öyle değil mi? Önümüze gelenle evlenip ama iyi bir eş olabilirdi diyelim hepimiz. Hadi evlendik çocuk oldu, baktık zorlanıyoruz... Amaan neyse ben de döngüye girdim papağan gibi tekrar edip duruyorum.

Demek istediğim,evet herkes aynı iradede olamayabilir, olan olmuş. Ama her anne güçlü bir iradeye sahiptir. Bizim kızdığımız nokta bu. Çocuklarını dağıtacak bir eylemin nihayeti olan iradeyi gösterebiliyorsa (ansızın boşanarak) şimdi de güçlü olmak ve bir şeyler yapmak zorunda.

Konu sahibi arkadaşımız, oğlunu ihmal etme lütfen. Aklını başına al, olan olmuş. Barışma ihtimali yoksa, ki bir arkadaş çok güzel yazmış, barışmak için elinden geleni yap. Ama ihtimal yoksa da ağlayacağına ne iş yapabileceğine bak. Annen bakar oğluna, en azından yavaştan kazancın olur. Belki ilerde toparlarsın, ayrı eve çıkarsın. Çocuklarını dava açıp alırsın.

Onlar her zaman böyle küçük kalmayacak. Büyüyecekler, okula gidecekler, kendi fikirleri olacak. Sana kucak dolusu sarılıp anneciğim demeleri tüm yaşadıklarını unutturacak.

Bir şeyi merak ediyorum eski kocan sana kötü davranıyor muydu. Kötü derken dövme sövme değil. Yani ev işleri çocuk bakmak olmasa evde keyfin nasıldı yani.

X