Garip bir sorum olacak arkadaslar

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
40.666
133.227
Arkadaslar sadece bir soru sormak istiyorum, benim icin fikirleriniz onemli.
Simdi olaydaki kisileri soyle anlatayim acik net olmasi adina
Evlisiniz adiniz x olsun,iki tane de kadin kuzeniniz var. İsimleri y ve z olsun. Aralarinda sizin ve esinizin dedikodusunu yapiyorlar. (Dedikoduya asla karsi degilim bu arada :KK66: )
Sonra y gelip durduk yerde annenize diyor ki “z olsa xin kocasiyla asla evlenmezdi ahdhjakdjdkak”
Aynen boyle
Umarim acik olmustur konu
Ne dusunursunuz bu durumda?

Bu arada dip not: z ile x uzun yillardir konusmuyor, z bekar. Y de yasini basini almis meslek sahibi disaridan normal gorunen,yeni bosanmis ve iliskisi olan bir kadin.

Bence z tam olarak böyle soylemedi ama y abartarak aktardı.
Bir de soylerken nasil guluyor. “Dusunsene teyze z olsaydi asla darkin kocasiyla evlenmezdi,bir dusunsene manzarayi sence evlenir mi ahahahajhsjakdja”
Seklinde :KK66:
Ben bunu ses kaydindan dinledim,annemin telefonunda vardi. Esimin eski is telefonunu kullaniyor annem gecici bir sureligine. O sekilde ogrendim. Annem de tasdikledi elbette,bu kacinci soyleyisi kimbilir dedi hatta. Ne susuyorsun sen de dedim kizdim. Sonra pisman oldum

Bir de soylerken nasil guluyor. “Dusunsene teyze z olsaydi asla darkin kocasiyla evlenmezdi,bir dusunsene manzarayi sence evlenir mi ahahahajhsjakdja”
Ben bunu ses kaydindan dinledim,annemin telefonunda vardi. Esimin eski is telefonunu kullaniyor annem gecici bir sureligine. O sekilde ogrendim. Annem de tasdikledi elbette,bu kacinci soyleyisi kimbilir dedi hatta. Ne susuyorsun sen de dedim kizdim. Sonra pisman oldum

oha cidden bu şekilde mi söyledi
ben mesajı ilk okuduğumda anlamamışım
annenizde de hata ama
eşiniz hakkında nasıl böyle konuşabiliyorlar ki ne ayıp
siz evlendiniz de nasıl bir manzara var acaba
anne sen de ağzının payını veremedin mi diye sorsaydınız

Evlisiniz adiniz x olsun,iki tane de kadin kuzeniniz var. İsimleri y ve z olsun. Aralarinda sizin ve esinizin dedikodusunu yapiyorlar. (Dedikoduya asla karsi degilim bu arada :KK66: )
Sonra y gelip durduk yerde annenize diyor ki “z olsa xin kocasiyla asla evlenmezdi ahdhjakdjdkak”
Aynen boyle

Bu arada dip not: z ile x uzun yillardir konusmuyor, z bekar. Y de yasini basini almis meslek sahibi disaridan normal gorunen,yeni bosanmis ve iliskisi olan bir kadin.
Denklemi kurar y ve z yi etkisiz eleman kılardım.:KK14:

peki neden evlenmezmiş

boyları kiloları falan mı, manzara demiş ya

yani eşin statüsel olarak eksikliği olmayan bir adam

yani ne bileyim birisi ile asla evlenmem dersem bir huyu vardır bildiğim ve onun için derim, dış görünüşüne önem verme çağlarımız geçmedi mi

ha bence annen de değişik genelde teyzeler susturur yeğenleri ne he deyip geçiyor

zaten X evlendi, o kaptı dese dahi olurdu yani

Kıskançlıktır bence o ya. Ben kıskançlık kokusu aldım buradan.

Bir de insan niye kuzeninin kocasıyla evlenip evlenmeme ihtimalini düşünür ki? Çok saçma değil mi?

Aynen boyle

Bana bu muhabbetin bi alt metni var gibi geldi, yoksa ne alaka Y niye Z adına konuşuyor, niye "ben olsam evlenmezdim" demedi de Z olsa evlenmezdi dedi? Ha önemli mi bana göre değil? Z zaten fasafisoymuş, Y de konuşmanın alt metnine göre fasafisolaşanlardan olabilirmiş. Ama ben olsam direk arar soradım niye böyle bir cümle kurmuş diye? Annenin yerinde olsam zaten o cümleye diyecek çok fazla şeyim olurdu o ayrı konu :KK66:

Bu problemde X i yalnız bırakıp Y yi karşıya atmamız Z ye de değer vermeyip yerine sıfır koymamız bizi çözüme ulaştıracaktır.
Cok tatlisiniz 🌸
Bir x olarak senelerdir yalnizim ben zaten. Y ve znin cok hos akrabalik iliskileri var. kardesten oteler. Tabi bunda karsilikli menfaatlerinin de etkisi var.
ben mesajı ilk okuduğumda anlamamışım
annenizde de hata ama
eşiniz hakkında nasıl böyle konuşabiliyorlar ki ne ayıp
siz evlendiniz de nasıl bir manzara var acaba
anne sen de ağzının payını veremedin mi diye sorsaydınız
Esim normal siradan bir yurdum erkegi. Bazen kaba saba. Meslek sahibi,kendi isini yapan her gun sokakta gorebileceginiz turlerden bir adam. Yakisikli degil,tum dunyasi is calismak ve cekirdek ailesi.
Annem kendisine soylenen laflara bile (kocan seni terk etti demisler kadina,halbuki oyle bir sey olmadi,annem babamdan ayrilmak istemisti gecmiste) sesini cikarmamis, buna hic cikarmaz.

Oyle degisik niyetleri var ki,babam annemi gercekten terk etmis olsa ellerinde cekirdek memnun ola ola izleyecekler demek ki.

Cok tatlisiniz 🌸
Bir x olarak senelerdir yalnizim ben zaten. Y ve znin cok hos akrabalik iliskileri var. kardesten oteler. Tabi bunda karsilikli menfaatlerinin de etkisi var.

Esim normal siradan bir yurdum erkegi. Bazen kaba saba. Meslek sahibi,kendi isini yapan her gun sokakta gorebileceginiz turlerden bir adam. Yakisikli degil,tum dunyasi is calismak ve cekirdek ailesi.
Annem kendisine soylenen laflara bile (kocan seni terk etti demisler kadina,halbuki oyle bir sey olmadi,annem babamdan ayrilmak istemisti gecmiste) sesini cikarmamis, buna hic cikarmaz.

Oyle degisik niyetleri var ki,babam annemi gercekten terk etmis olsa ellerinde cekirdek memnun ola ola izleyecekler demek ki.
Ben X i korumak maksatlı yalnız bırakmayı tercih ettim yani yakınında öyle tipler olacağına kaliteli bir yalnızlığı olsun 😊 Y ise karşıya attım ki uzak olsun X e her zaman çünkü oturup şunun kocasıyla ben evlenir miydim bunun kocasıyla ben yakışır mıydım diye düşünmez normal bir insan. Z ise değer vermezdim ki gelip anneme dahi olsa benim eşimle ilgili böyle saçma fikirleri aktarmasın onu dinlemek zorunda bile kalmasin annem. Yani genel olarak basit insanların basit muhabbetine maruz kalmışsınız, eşinizle mutluluklar dilerim🤗🌸

Eee senin kuzenlerin kıskanmasın ne yapsın, elin biri bulamadığı yerde sen iki tane adamı nikah masasına oturtmuşsun.😁😁😁. Kalite tek başına meslekle eğitimle olmuyor arkadaşım, koca bulmayı, evli olmayı marifet ve başarı sayan sığ zihniyetin, aciz kıskançlıkları bunlar. Bu vatandaşlarda seni kıskanmış, bunun muhabbetini çevirmiş, sonrada kocanı kötüleyip, kendilerini avutmakta bulmuşlar çareyi , sonrada seninde canın sıkılsın diye annene anlatmışlar işte. Boşver kafanı taktığına değmez.
Dimi herkes bir kere evlenemiyor😂guzel bakis acisi. Saka bir yana keske bir kere evlensen de tam istediğin gibi olsa. Kader.

En son 6 ay kadar once ynin annesine ziyarete gittik, kendisi ailenin en buyugu oldugu icin. Yapilanlar soylenmez,sofraya bahane de asla bulunmaz ama herkese yetecek kadar yemek goturdum,zahmet olmasin diye. Kalip kalacagim sadece 1 geceydi, o da belki yani gunubirlik de donebilirdim. Gittigimde market alisverisine kadar yaptim,cayindan sabununa kadar. Cunku teyzem cok harcamaz parasini,ogluna ve kizina verir. Benim de yanimda esim var,damat sonucta,el adami ayiplar belki,tonla yemek goturdum de bir cay koymadilar onume der diye 2 kilo cay aldim hic unutmam. Y de guzelce yedi icti bizimle beraber. Madem kotuyuz,neden yiyorsun getirdigimi,neden beni eve kabul ediyorsun? Keske deseydi ki musait degilim/gorusmek istemiyorum/gelmeyin vs. bu sekilde kotu niyet oluyor cunku.
Seni kıskanıyor kendi evde kalmış diye
Duymak istediğin bu
Lafımı söyledim gidiyorum
Yaaa 😂asla oyle dusunen bir insan degilim. Ama yazi dilim belki size bunu hissettirmistir olabilir. Benimle yasit gencecik kiz,niye evde kalsin ki? Isteyen herkesin evlenebildigi su devirde hele. Zengin ana babasi var,evde yatabilecek kadar cok mal varliklari var (bir kismi annemden calinanlarla yapilmis olsa da) benden iyi durumda her turlu. Ki ben zaten bir insana “evde kalmis”damgasi vurmayacak kadar akli basinda bir kadinim.
Tövbeler olsun valla
Böyle yetiştirildiyse çok da şaşırmamak lazım o zaman bu haline
Senin yerinde olsam tam aklı başında biriymiş gibi de değerlendirmezdim onları

Çok yüksek ihtimal aslında seni kıskanıyorlar
Ondan kocanı gömmeye çalışmışlar
Aynen boyle yetistirildiler. Disaridan gorsen imrenirsin. Ah dersin ne hos aile. Ama icleri boyle maalesef.
Keske kiskanilacak kadar olsaydim da bosa gitmeseydi bari🤗
Şimdi Y+10Z=X olduğu için zaten Z, X in kocasi ile evlenemezdi. Boş laf.
Z kimin kocasıyla evlenirim evlenmem düşüneceğine, bekar adamlara baksın.
Ayrıca burada Z =0 olduğundan çok şey etmeyin.
😂
😆ne hossun cordelia yine her zamanki gibi
klasik kıskanç kuzen

diğer kuzenin söylediği lafı taşımış

yani bekar kuzen "ömür boyu bekar da kalsam X in kocası ile evlenmem" demiş bana muhabbet uygunsa söylenecek bir cümle gibi geldi

ben de eşimin ablasının kocası hakkında benzer bir cümle kurmuştum zamanında ama kime, sadece eşime

olaydaki sıkıntılı, lafı taşıyan kuzen

bunu neden gelip annene söylemiş, annen vermiştir cevabını zaten

bu arada X kocasının da onunla evlenmek isteyeceğini sanmam

ha benim kuzen ilişkim vs olmadığı için hiç aklıma gelmez buna takılmak zira kuzenleri düğünden düğüne görürüm zaten
Annem cevap da veremez. Ayni y kuzen “seni kocam terk etti” diye annemle dalga gecen bir kisi. Ona cevap vermeyen annem buna da cevap vermez. Suclu annem kesinlikle. Sunlari senelerce sisirdi siz soyle iyisiniz boyle mukemmelsiniz diye.

Aslinda haklisin,konu znin kocami begenmemesinden cok ynin dalga gecmesi.
En iyisini sen yapiyorsun,kardes zaten yok bende,kuzen de olmamasi bir sey degistirmiyor artik.
X'i yalnız bırakmak için y'yi karşı tarafa atarım.
Sonra her iki tarafı z'ye bölerim.
Beynim yandı darkmore darkmore :KK70:
😆😆forever
X hep yalniz zaten ya. Boyleleriyle kalabalik olmaktansa diyerekten

z bayıla bayıla evlenirdi gibi duruyor burdan
ne alaka evlenilip evlenilmeyeceği konuşulmuş
malum kedi ciğere pis der bazen
Sokakta binlerce var oyle adam. Ceksin birini alsin yani. O kadar alay edilecek bir seyi de yok zavalli kocamin :KK66: tamam iskoliktir,acimasizdir,hayati paradir belki ama ailesine olan hurmeti ve saygisi inanilmazdir.

Ben X i korumak maksatlı yalnız bırakmayı tercih ettim yani yakınında öyle tipler olacağına kaliteli bir yalnızlığı olsun 😊 Y ise karşıya attım ki uzak olsun X e her zaman çünkü oturup şunun kocasıyla ben evlenir miydim bunun kocasıyla ben yakışır mıydım diye düşünmez normal bir insan. Z ise değer vermezdim ki gelip anneme dahi olsa benim eşimle ilgili böyle saçma fikirleri aktarmasın onu dinlemek zorunda bile kalmasin annem. Yani genel olarak basit insanların basit muhabbetine maruz kalmışsınız, eşinizle mutluluklar dilerim🤗🌸
Cok tesekkur ederim,moral oldunuz bana. Amin,hepimize Allah sevdikleriyle mutlu saglikli omurler versin insallah🙏♥️

Aynen boyle yetistirildiler. Disaridan gorsen imrenirsin. Ah dersin ne hos aile. Ama icleri boyle maalesef.
Keske kiskanilacak kadar olsaydim da bosa gitmeseydi bari🤗
Kıskanılmak için çok uç ekstra özelliklere ihtiyaç yok ki
Ne bileyim bi huyunu, güleryüzünü veya evdeki bi süs eşyanı bile kıskanır insan kıskanmak istedikçe
Sen neyin yok sanıyorsan aslında onlarda olmayan bir şeylerin varmış demek ki
Yoksa hayatta böyle bi muhabbet geçmez kimsenin aklından

Kaç yıllık kadınım hiçbi kuzenimin kocasıyla evlenir miydim diye geçirmedim aklımdan
Allah geçirtmesin de gerçi

Anneniz size niye soylemis ki bunu? Hadi kuzenler mal cikti o asikar ama anne faktorude degisik.
Soylemek zorunda kaldi diyelim. Kendi telefonu bozuk oldugundan bir suredir esimin eski is telefonunu kullaniyor annem. Onda da ses kayit vardi,her konusmayi kaydediyormus,tesadufen dinledim. Anneme ne bu deyince de inkar etmedi haliyle. Bu kacinci soylemeleri dedi. Kizdim ben de neden susuyorsun sen dedim

Y'ye deseydiniz ki zaten x'in kocası da x dururken Z'yi beğenip evlenmezdi 🤣🤣
Son zamanlarda gorusemedik hic y ile. Araya baska ailevi konular girdi,ynin annesi anneme borclu senelerdir. Parayi odememek icin küslük cikarmaya calistilar. Basarili da oldular. Hem paranin uzerine yatmis oldular hem de artik bizimle konusmak zorunda kalmazlar

X