Garip bir sorum olacak arkadaslar

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
40.666
133.227
Arkadaslar sadece bir soru sormak istiyorum, benim icin fikirleriniz onemli.
Simdi olaydaki kisileri soyle anlatayim acik net olmasi adina
Evlisiniz adiniz x olsun,iki tane de kadin kuzeniniz var. İsimleri y ve z olsun. Aralarinda sizin ve esinizin dedikodusunu yapiyorlar. (Dedikoduya asla karsi degilim bu arada :KK66: )
Sonra y gelip durduk yerde annenize diyor ki “z olsa xin kocasiyla asla evlenmezdi ahdhjakdjdkak”
Aynen boyle
Umarim acik olmustur konu
Ne dusunursunuz bu durumda?

Bu arada dip not: z ile x uzun yillardir konusmuyor, z bekar. Y de yasini basini almis meslek sahibi disaridan normal gorunen,yeni bosanmis ve iliskisi olan bir kadin.

ben böyle bir şeyi takmazdım sanırım

Olabilir. Benim beğendiğim eşim kuzenime itici gelebilir ya da onun beğenip eş diye seçtiği benim tarzım bir adam olmayabilir.

O yüzden çok üstünde durmazdım.

Buradaki tek saçmalık gelip anneme bunu söylemesi olurdu.
Belli ki pek nerede nasıl konuşacağını bilmeyen bir tip

Kiskanc akraba, nerede görsem taniyorum artik.

Ben olsam “dogru düsünmüs cünkü x’in kocasi ona bakmaz, ona bakacak kadar düsük olsa x onunla evlenmezdi” derdim.

Bir de lütfen bu terbiyesizi “benim kocamda gözü var, artik orda burda bile dillendiriyor” diye aile, es dost icinde yayin. Haddini bilsin terbiyesiz.

Bu tür kan emicileri ben cok iyi biliyorum, sessiz kaldikca aziyorlar.

Evlisiniz adiniz x olsun,iki tane de kadin kuzeniniz var. İsimleri y ve z olsun. Aralarinda sizin ve esinizin dedikodusunu yapiyorlar. (Dedikoduya asla karsi degilim bu arada :KK66: )
Sonra y gelip durduk yerde annenize diyor ki “z olsa xin kocasiyla asla evlenmezdi ahdhjakdjdkak”
Aynen boyle

Bu arada dip not: z ile x uzun yillardir konusmuyor, z bekar. Y de yasini basini almis meslek sahibi disaridan normal gorunen,yeni bosanmis ve iliskisi olan bir kadin.
İyi de kocanızi böyle kendisine yakıştırma yapmak neyin çabası hayatındaki insanlarla kıyas yapsın evlilik modelini.

Aynen boyle

hadsiz insanlar işte. mesafeyi korusunlar

Sokakta binlerce var oyle adam. Ceksin birini alsin yani. O kadar alay edilecek bir seyi de yok zavalli kocamin :KK66: tamam iskoliktir,acimasizdir,hayati paradir belki ama ailesine olan hurmeti ve saygisi inanilmazdir.
alay etse ister mi ayol
tamamen kıskançlık burdan bile hissediliyor
üstelik ben kocası brad modunda gezenlerden değilim ama bu konu çok net

Soylemek zorunda kaldi diyelim. Kendi telefonu bozuk oldugundan bir suredir esimin eski is telefonunu kullaniyor annem. Onda da ses kayit vardi,her konusmayi kaydediyormus,tesadufen dinledim. Anneme ne bu deyince de inkar etmedi haliyle. Bu kacinci soylemeleri dedi. Kizdim ben de neden susuyorsun sen dedim
Anladim.
Akraba iste atsan atilmiyor satsan satilmiyor.

Soylemek zorunda kaldi diyelim. Kendi telefonu bozuk oldugundan bir suredir esimin eski is telefonunu kullaniyor annem. Onda da ses kayit vardi,her konusmayi kaydediyormus,tesadufen dinledim. Anneme ne bu deyince de inkar etmedi haliyle. Bu kacinci soylemeleri dedi. Kizdim ben de neden susuyorsun sen dedim
Kuzu annen kuzenler bir daha böyle bir laf ederlerse gülerek ; "kızımın kocası ile evlenmek istememenize sevindim ama kimin kocası ile evlenmeyi tercih edersiniz söyleyin de aile içinde ona göre tedbir alalım?!" desin.

peki neden evlenmezmiş

boyları kiloları falan mı, manzara demiş ya

yani eşin statüsel olarak eksikliği olmayan bir adam

yani ne bileyim birisi ile asla evlenmem dersem bir huyu vardır bildiğim ve onun için derim, dış görünüşüne önem verme çağlarımız geçmedi mi

ha bence annen de değişik genelde teyzeler susturur yeğenleri ne he deyip geçiyor

zaten X evlendi, o kaptı dese dahi olurdu yani
Herhalde kaba saba buluyor esimi. Kendileri de cok kibar insanlar degildir oysa. Hirsiz ugursuz olmadigi icin mi diye kavga cikarmak istedi bir yanim, ama yapmadim tabiki 😂
Znin babasinin suclarini biliyoruz, oraya buraya para yedirip kurtulabildi hapisten falan. (Avukatligini y yapti, o yuzden gobekten bagli bunlar. Sebeke gibi kafani karistirdim dimi,)

Su devirde kadin ticareti,uyusturucu ticareti yapip sonra da “benim namusumu serefimi memleketten sorun” diye sacmalar. Aziz Nesin hayatta olsa kitabini yazardi bunlarin. Trajikomik.
Bir de insan niye kuzeninin kocasıyla evlenip evlenmeme ihtimalini düşünür ki? Çok saçma değil mi?
Sen nerdesin yav ne zamandir bakiniyorum 😔ozlettin kendini.

Kuzu annen kuzenler bir daha böyle bir laf ederlerse gülerek ; "kızımın kocası ile evlenmek istememenize sevindim ama kimin kocası ile evlenmeyi tercih edersiniz söyleyin de aile içinde ona göre tedbir alalım?!" desin.
Cok mantikli yalniz 😂♥️
Bendeki de sans iste. Babamin tarafiyla hic gorusmuyorum. Orada da ayri davalar vardi. Miras konularinda hakkimi yemeleri falan. Annemin tarafi boyle, yillardir sacmasapan yasiyorum,kime anlatsan inanmazlar

Bana bu muhabbetin bi alt metni var gibi geldi, yoksa ne alaka Y niye Z adına konuşuyor, niye "ben olsam evlenmezdim" demedi de Z olsa evlenmezdi dedi? Ha önemli mi bana göre değil? Z zaten fasafisoymuş, Y de konuşmanın alt metnine göre fasafisolaşanlardan olabilirmiş. Ama ben olsam direk arar soradım niye böyle bir cümle kurmuş diye? Annenin yerinde olsam zaten o cümleye diyecek çok fazla şeyim olurdu o ayrı konu :KK66:
Alt metin o kadar uzun ki. Ben 37 yasindayim, bana karsi kotu niyet beslemeleri rahat bir 15 yil olmustur. Ailemi salak yerine koymalari ise 34 yillik bir gecmise sahip.

Onu ne ilgilendiriyor?
X’in kocasıyla evlenmeyecek olan kuzen niye kendini o ihtimalin içinde görüyor?

Bu kuzenlerin ikisinden de uzak durmanız gerekiyor bence. Belli ki sınırları da yok hadlerini de bilmiyorlar.
Biri zaten hayatimda yoktu 10 yildir. Digerini de sildim. Ama son sozu soyleyemedim ya,icimde kaldi. Laflar dogrudan bana soylenmis olsa daha kolaydi isim,anneme soylenmis olmasi sebebiyle cevap veremedim. Bunun icin uzgunum.

ben böyle bir şeyi takmazdım sanırım

Olabilir. Benim beğendiğim eşim kuzenime itici gelebilir ya da onun beğenip eş diye seçtiği benim tarzım bir adam olmayabilir.

O yüzden çok üstünde durmazdım.

Buradaki tek saçmalık gelip anneme bunu söylemesi olurdu.
Belli ki pek nerede nasıl konuşacağını bilmeyen bir tip
Vallahi sizin sakinliginiz takdire sayan. Ben de takmamayi isterdim ne yalan soyleyeyim. ♥️
cok tesekkur ederim

Aynen boyle

Y ve z ye deger vermeyin olsun bitsin

İki karşılıklı komşumuz vardı ikisi de hemşire ve yaşını geçmişti. Biri hastaneden hademe ile evlendi öteki kudurdu yok hademe alınır mı şudur budur. Kendi aradan zaman geçti öğretmen buldu bunu dolandırdı boşandı öteki hâlâ evli. O boş konuşanlar büyük konusuyorlar. Bizde bir laf vardır örrük seni de görrük

X