Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gastrit ve mide iltihabı problemi yaşayanlar...deneyimlerinizi paylaşın lütfen...

doktordan çok korkuyorum açıkcası haklısın gastrt olmayabilir doktora gitmedende öğrenemem sodayıda çok sevıyorum teşekkür edermmm canımm yazdığın için

çok geçmiş olsun...gastrit büyük ihtimalle korkma ya da ülser ama bunun ağrısına hiç dayanamazsın...gastrit çarpıntıda yapar hemde nasıl bi kere benim başıma çok şiddetli geldi dedim heralde tansiyonum filan yükseldi nasıl bir çarpıntı midemde gözüm karardı resmen ama nedeni öncesinde ben yemeği abarttım tabi farkındayımda...biraz yemeği fazla kaçırdıysan özellikle o zaman oluyor...

ben de de gastrit var henüz 18 yasındayım ama aşırı stres saolsun
ve hiçbisey yiyemiorm ne yesem cıkarıyorum 1 yıldır böyle inanılmaz bulantım var
endoskopi yaptırdım midede iltihap ve gastrit dedi doktor ama antibiotik vermedi

geçmiş olsun..nasıl bir tedavi uyguladı peki antibiyotiksiz o nalet mikrobu öldürmeden geçmez ki iltihap...???????????

Simdi ne durumdasınız aynı ağrılar bende de var

gastrit gerçekten sıkıntılı bir durum bilmem faydası olur mu ama genelde kudret narı zeytinyağı tüketin diyorlar.. Defne Duru diye bir yazarın gastrit tedavisi ile ilgili bir kitabı var ancak ücretsiz olanını bulamadım hatta mesaj attım konu hakkında kudret narının geçici bir çözüm olduğunu söylüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kudretnarını ve kantaron yağını ben kullanamadım.midemde ekşime yapmıştı.bu yağlar midede ülser varsa kesin faydalı ama gastrit içinde bulunduğun duruma göre artan bir sorun.stres yediklerin içtiklerin vs. Ben mide rahatsızlığımı orta boy taze patates suyu sabahları aç karnına içerek 21 gün uyguladım.1 hafta kadarda aynı anda 1 diş sarımsak ezip,patates suyuyla birlikte çiğnemeden yuttum.Kahvaltıyı 25dk sonra ediyorsunuz.Ben çok çektim helicobakteri piluri mikrobundan.o kadar antibiyotik kullandım ki bana mısın demedi antibiyotiklerin yan etkilerinden daha kötü oldum.Allah şifa versin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Kola içmeseydin, gastrit olup yediklerine dikkat etmeyenler metaplazi oluyor Allah korusun mide kanserine doğru gidiyor. Ciddiye alıp gastrit için zararlı yiyecekleri hayatımızdan tamamen çıkarmak lazım.

Eski konu ama gören olursa yazar belki.Ben de geçen hafta endeskopi oldum.Antral gastrit çıktı.Bir de küçük kanama odakları görülmüş.Çok yoğun kalp çarpıntısı yapıyor bende.Birsey yiyemiyorum istahsızlık da var.Sigarada kullanıyorum ama sanırım bırakcam.Endeskopide biyopsi yapılmadı helico bakteri mikrobunu doktor endeskopi sırasında görüp anlayabiliyormu ki.Antibiyotik falan kullanmıyorum.Bi gastrit tedavi edici ilaç bir de rennie şurup.Tavsiyelerinize ihtiyacım var.Bu dertten muzdarip olan arkadaşlar,hastalığı geçenler yardım ederseniz çok sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…