gaviscon surup!!!!

gunbatimi123

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2017
946
414
34
kizlar 9haftalik hamileyim midemden duramiyorum artik hicbisey yiyemiyorum bu ilac bi zarar verirmi kullanan varmi

Doktorun yazmadığı, kullan demediği hiç bir ilacı kullanma. Her gebelik aynı değildir.

Antiasitler cok masum ilaclar degil bence hazimsizlik icin limonlu su mide yanmasi icinde 1 yudum sut icebilirsin
Mide yanmasi yapan gidayi bul
Bana hamurisi muz bulgur yapardi
Bulanti icin zencefilli sut elma ayva yiyebilirsin ben mecbur bulanti ilaci kullandim cocuklar perisan oldu cunku

benim ilk hamileligim bisey yiyemiyorumki maden suyu iciyorum hergun oda zararlimi acaba emin degilim
Yok canim faydali aksine bol mineral
1 tane icebilirsin
Ama yanma icin bir yudum sut ic
Ben yanima 1 bardak alirdim yandikca bir yudum icerdim
sutunu gunluk al hemde kalsiyum olur

Çevremde çoğu hamile kadın hamileliği boyunca gaviscon kullandı. Zaten gaviscon'un esasen hamileler için üretilmiş bir şurup olduğunu duymuştum. Mide şikayetlerimi kendi doktoruma söylediğimde bana da gaviscon verdi. Bir kaç sefer kullandım. İhtiyaç duyarsam yine kullanırım. Doktorunuza danışarak kullanın.

Canım limonlu soda birde zencefilli yoğurt dene yeşil elma zencefil yoğurt (süzme daha güzel oluyor) mide bulantısına iyi geliyor. Naneli şekeri dene ama bu baya naneli olanları onlarda bastırıyor. Gaviscon kullanılıyor ama ben tercih etmiyorum çünkü hep olacak bu. Minoset bile en masumuyken sanırım burda okudum 28 gün kullanımı çocukta 3 yaş sonrasında gelişim sorunu yaratıyormuş. Bence doğal yolla dene bende yeşil elma ve zencefil işe yarıyor belki işe yarar sende de yanması içinde leblebi iyi geliyor ama süekli atıştırman lazım işte :KK43:

yanmalar biraz azaldi bulantilar ve tat yok devam bakalim sabredelim . 13.haftada testleri yaptircaz .bende troid problemide var suan tsh 3 e dustu

Midem öyle bir yanıyor ki bugün saatlerce yerimde duramadım. Hiçbirşey yiyemedim.Aklıma araştırmak geldi ve 2 yudum süt için demişler belli başlı sitelerde ve forumda denedim işe yaradı.

Bence ilaca gerek kalmadan yoğurt süt iyi gelebiliyor inşallah sağlıcakla atlatalım şu aylarıda..

Midem öyle bir yanıyor ki bugün saatlerce yerimde duramadım. Hiçbirşey yiyemedim.Aklıma araştırmak geldi ve 2 yudum süt için demişler belli başlı sitelerde ve forumda denedim işe yaradı.

Bence ilaca gerek kalmadan yoğurt süt iyi gelebiliyor inşallah sağlıcakla atlatalım şu aylarıda..
8 ve 9. hafta yogun yanmalar oluyo bende sutle bastirmaya calismistim soda iciyorum arada yudum yudum

Bende aşırı derecede reflü var ve inatla ilaç kullanmıyordum. Doktor gaviscon verdi bana, hadi dedim bu seferlik kullanayım. Ve bi kaşık aldım. Sonra yarım saat sonra dünyam dönmeye başladı. Meğerse gaviscon beni zehirlemiş. Allah kurtardı. Bir daha ilaç falan tövbe. Ki gebelikten önce de kullandım ben gaviscon. O zaman hiçbir şey yapmamıştı.
Gebelik çok farklı bir olay. Dikkatli olun derim.

Canim benim antral gastriim var o suruptsn kullaniyodum ama doktora sordum kullanabilirsin bi sıkıntı olmaz zaten hamilelerin kullandigi secili ilaçlardan dedi ama ben yinede kullanmak istemiyorum naneli seker deneyebilirsin o beni cok rahatlatiyo yanmasini filan zararida yok 😊

X