Gaz için önerirmisiniz

Gul Pera

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2023
7
0
37
Merhaba kızım 40 günlük ve gazi çok var damla kullanıyorum ama fayda etmedi bir tanıdığım yarım çay bardagi su yarım çay kaşığı kimyon yarım çay kaşığından biraz fazla şeker kaynatıp çocuğa damla damla gunde 3 kere verin dedi ama içim rahat etmedi sizlerden yapan varmı

Asla boyle.bir şey yapmayın doktora sormadan. Sut veriyorsaniz siz kimyon koyun yiyeceklerinizi ama doktora sormadan biri demisle başlayan cümleler kötü oluyor sonra. Kiraz cekirdegi kemeri var kontrolü şekilde onu da sorup kullanblrsnz.

Merhaba kızım 40 günlük ve gazi çok var damla kullanıyorum ama fayda etmedi bir tanıdığım yarım çay bardagi su yarım çay kaşığı kimyon yarım çay kaşığından biraz fazla şeker kaynatıp çocuğa damla damla gunde 3 kere verin dedi ama içim rahat etmedi sizlerden yapan varmı
Ben küçük oğluma yaptım ama kaynatma gilan değil kimyonu ılık su ile karıştırdım 1 çay kaşığı verdim.Normalde asla yapmam böyle kocakarı tarifi ama gazını kesti hemen.Sana öneremem yine de,sen yine de doktoruna danış canım.

Asla boyle.bir şey yapmayın doktora sormadan. Sut veriyorsaniz siz kimyon koyun yiyeceklerinizi ama doktora sormadan biri demisle başlayan cümleler kötü oluyor sonra. Kiraz cekirdegi kemeri var kontrolü şekilde onu da sorup kullanblrsnz.
Dünden beri ara ara kusuyor yatirinca şimdi kafasının altına yastık koydum hafif yüksek olsun rahatlar kusmaz diye

Dünden beri ara ara kusuyor yatirinca şimdi kafasının altına yastık koydum hafif yüksek olsun rahatlar kusmaz diye
Kafasının altına yastık şeklinde değil yatağın altına bir şey koyup o şekilde yükseltin yatağı.

Her ağladığında meme vermeyin. Ben saatli emziriyordum. Mesela 2 saatte bir 20dk gibi. Bu sure icinde aktif emmesi icin çenesini parmagimla ovarak memede uyumasini engelliyordum. Aksi halde hazimsizlik yasayan bir cocuga sürekli besin yüklemiş oluyoruz.
Saglik ocaginin verdiği d vitamini gaz yapiyor. Ocead d3 alin.
Kimyonlu bebek çayları var, doktorunuza danisarak kullanabilirsiniz. Cocuga direkt kimyon suyu vermeyin. Yetiskin olarak benim bile midemi bulandiriyordu.
Piyasada birden fazla gaz damlasi var. Biz deneye deneye bulmustuk. Biogaia ise yaradi. Sizde yine doktorunuza danisarak farkli markalari deneyebilirsiniz

Gazlı bebekse zamanla azalacak benim bebegiminde gazı coktu karni cok sertti hatta . Gaz damlasi kullandik 2 sefer marka degistirdim hatta ama gercekten millet zamanla gecer dedi oylede oldu . Kizim hareketlenince buyuyunce kendi gazini cikarmayi basardigindan sindirim sistemi gelistiginden sukur ki daha iyiyiz. Gun gectikce de daha iyi olacak insallah. Kusmasi icinde reflu yatagini kullanabilirsin ben dogdugundan bu yana reflu yataginda yatiriyorum memnunum .

Ay en zor zamanlardasiniz. Ilk 3 ay cidden zor. Ozellikle 40ından sonra gaz iyice artıyor. Kimyon ben vermedim ama kullanan cok kisi var. Kimyon verseniz bile seker vermeyin.

Kimyonu bilmiyorum ama şeker bebeğe verilir mi böbrekleri daha gelişmedi. Yetişkinler için bile şekeri bırakın diyorlar ki daha yeni doğmuş bir bebek o. lütfen bir tanıdıkların tavsiyeleriyle hareket etmeyin doktora danışın.

Beslenmeniz nasil. Karbonhidrati fazla almak bebekte gaz,kusma sorunlarına sebep olabilir. Birde beslenmenizi düzeltmeyi deneyin

X