Aşılama Gebe kalamıyorum!!

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Mrsdr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
7
11
29
Merhabalar.Birgün hamile kalırsam benim gibi küçük bir umut ışığı arayanlara yazmak için söz vermiştim.Ben 5 senelik evliyim ve şuan hamileyim allahın izniyle 1 hafta sonra doğumum var 😊 ama 4 sene boyunca hamile kalma sürecim zordu kısaca anlatayım.Evliliğimin ilk gününden başlayarak doğum kontrol kullandım bilinçsizce 1 sene kadar sonra çocuk istemeye başladık ve doktora muane olmaya gittim hap kullandığım için o bana 1 sene içinde anca olur hemen olmasını bekleme moralini bozma dedi.Sonra biz denemelere bailadık 1 sene olsu geçti derken baya bi vakit geçti.Adetlerm çok düzensiz olduğu için her ay hamilemiyim diye test yapıyordım.1-2 ay adet olmadığım dahi oluyordu.En son doktora gitmeye karar verdik ni sorun var diye bana bütün yapılabilicek testler yapıldı hormon testi,rahim filmi vs hiç birinde sıkıntı çıkmadı sonra çatlatma iğnesi denedim 2 kere ilkinde kist yaptı zaten 2.sindede genelik oluşmadı.Bu arada doğal yöntemlerde deniyorum soğan kürleri vs.Daha sonra eşime sperm testi yaptırdık ve ondada hiç bir sıkıntı çıkmadı ama zaman bu testlerin peşinde koşarken hayli geçmişti.Daha sonra aşılama yöntemini denemeye karar verdim.%15 gebelik şansı dedi doktor ondanda hiç ümitli değildim ve aşılamam da yapıldı.Heyecanla bekledik ama bi terslik hissettim aynı çatlatma iğnesindeki kistin ağrısını hissetmeye başladım çok şiddetli.Ve beklerken bir baktım ki adet oldum artık tamamen doğal yöntemle çocuğum olmuyacağını anladım.Doktora gitmedim o ay ve eşimle bi aşılama daha denemek yerine vakit kaybetmeden direk tüp bebek yaptıralım dedik.Bu arada yaşım şuan 25 eşimde 32.
Şifacı gibi birini bulduk onada bi ilaç yaptırıcaktım adet olduğunda git kan tahlili yaptır bana sonuç yolla dedi zaten artık tüp bebeğede karar verdik diye çokta sallamıyordum. Bir gün bi baktım çok az bi pembemsi kan gelmiş oh dedim hemen tahlil yaptırayımda adamda bana doğal bi ilaç yapsın onuda deniyeyim. A bi baktım ertesi gün ne gelen var ne giden adet oldum sanıyordum ama pedim temizdi.Evde herzaman fazladan testim vardı bi seferde birsürü alıyordum ama artık test pek yapmadığım için son bi adet uzun zamandır dolapta duruyordu.Ay dedim olur mu olur bi yapayım dedim ama o kadar negatif görmeye alıştım ki çift çizgi imkansız gibi geliyordu.Bir yaptım ki pozitif ☺️Ben vesilesini aşılama olarak görüyorum çünkü aşılamadan 2 ay sonra kendiliğimden hamile kaldım.Belkide o basınçla kanallarımı açtı yada öyle birşey.Yani demem o ki bi hastalığınız yoksa eğer çokta moralinizi bozmayın belkide benim en büyük hatam o oldu.Depresyona girmiştim artık anne olamıyorum diye.Ve asla duayı bırakmayın arkadaşlar hamileliğimden çok az bi süre önce artık sabah akşam ağlıyordum rabbime dua ederken.Çaresizim yardım et allahım diye.Rabbimiz şüphesiz çok merhametli inşallah sizlere de merhamet etsin sağlıkla sıhhatle bebekleriniz olsun.Biraz uzun oldu kusura bakmayın hakkınızıda helal edin hayırlı ramazanlar ☺️☺️

Merhabalar.Birgün hamile kalırsam benim gibi küçük bir umut ışığı arayanlara yazmak için söz vermiştim.Ben 5 senelik evliyim ve şuan hamileyim allahın izniyle 1 hafta sonra doğumum var 😊 ama 4 sene boyunca hamile kalma sürecim zordu kısaca anlatayım.Evliliğimin ilk gününden başlayarak doğum kontrol kullandım bilinçsizce 1 sene kadar sonra çocuk istemeye başladık ve doktora muane olmaya gittim hap kullandığım için o bana 1 sene içinde anca olur hemen olmasını bekleme moralini bozma dedi.Sonra biz denemelere bailadık 1 sene olsu geçti derken baya bi vakit geçti.Adetlerm çok düzensiz olduğu için her ay hamilemiyim diye test yapıyordım.1-2 ay adet olmadığım dahi oluyordu.En son doktora gitmeye karar verdik ni sorun var diye bana bütün yapılabilicek testler yapıldı hormon testi,rahim filmi vs hiç birinde sıkıntı çıkmadı sonra çatlatma iğnesi denedim 2 kere ilkinde kist yaptı zaten 2.sindede genelik oluşmadı.Bu arada doğal yöntemlerde deniyorum soğan kürleri vs.Daha sonra eşime sperm testi yaptırdık ve ondada hiç bir sıkıntı çıkmadı ama zaman bu testlerin peşinde koşarken hayli geçmişti.Daha sonra aşılama yöntemini denemeye karar verdim.%15 gebelik şansı dedi doktor ondanda hiç ümitli değildim ve aşılamam da yapıldı.Heyecanla bekledik ama bi terslik hissettim aynı çatlatma iğnesindeki kistin ağrısını hissetmeye başladım çok şiddetli.Ve beklerken bir baktım ki adet oldum artık tamamen doğal yöntemle çocuğum olmuyacağını anladım.Doktora gitmedim o ay ve eşimle bi aşılama daha denemek yerine vakit kaybetmeden direk tüp bebek yaptıralım dedik.Bu arada yaşım şuan 25 eşimde 32.
Şifacı gibi birini bulduk onada bi ilaç yaptırıcaktım adet olduğunda git kan tahlili yaptır bana sonuç yolla dedi zaten artık tüp bebeğede karar verdik diye çokta sallamıyordum. Bir gün bi baktım çok az bi pembemsi kan gelmiş oh dedim hemen tahlil yaptırayımda adamda bana doğal bi ilaç yapsın onuda deniyeyim. A bi baktım ertesi gün ne gelen var ne giden adet oldum sanıyordum ama pedim temizdi.Evde herzaman fazladan testim vardı bi seferde birsürü alıyordum ama artık test pek yapmadığım için son bi adet uzun zamandır dolapta duruyordu.Ay dedim olur mu olur bi yapayım dedim ama o kadar negatif görmeye alıştım ki çift çizgi imkansız gibi geliyordu.Bir yaptım ki pozitif ☺Ben vesilesini aşılama olarak görüyorum çünkü aşılamadan 2 ay sonra kendiliğimden hamile kaldım.Belkide o basınçla kanallarımı açtı yada öyle birşey.Yani demem o ki bi hastalığınız yoksa eğer çokta moralinizi bozmayın belkide benim en büyük hatam o oldu.Depresyona girmiştim artık anne olamıyorum diye.Ve asla duayı bırakmayın arkadaşlar hamileliğimden çok az bi süre önce artık sabah akşam ağlıyordum rabbime dua ederken.Çaresizim yardım et allahım diye.Rabbimiz şüphesiz çok merhametli inşallah sizlere de merhamet etsin sağlıkla sıhhatle bebekleriniz olsun.Biraz uzun oldu kusura bakmayın hakkınızıda helal edin hayırlı ramazanlar ☺☺
Maşallah sağlıcakla kucağına al canım 🤗

X