Gebeliğe Hazırlık Gebe Kalmak İsteyen Arkadaşlar Buraya

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Düzenli mi adetlerin canım

Canım merhaba ben de henüz 3 aylık evliyim ama çocuk çok istiyorum :) ilk iki ayim enfeksiyon kum dökme vs ile geçti bu ay kendime gelebildim . Bı de evlendikten hemen SONRA doktora gidip kontrol oldum doktor bana poliksitik var dedi sonra başka bı doktora göründüm hayır poliksitik yok yumurtaliklarin gayet iyi durumda enfeksiyon var sadece dedi ve tedavi oldum çok şükür. Bu ay ovulasyon testi kullandim ve günleri değerlendirdik yumurtlamamin üzerinden bir hafta geçti hiç belirtim yok ara ara gebelik testi yaptım birkaç saat sonra silik çıktı yaptığım hepsinde. Ama dedgim gbi bikac saat sonra.. bilemiyorum oldu mu döllenme tuttu mu :/

Sabır canım bir haftada anca yerleşiyor bebek sonrasında hormon salgılanıyor bunu hiç düşünmemeye çalış canım adet gününü bekle olur inşaallah hem daha taze gelinsin bugünlerinin bol bol tadını çıkart eşinle gez dolaş herşeyi yaşa o arada da korunma Rabbimin izniyle hamile kalırsın inşaallah çünkü bir problemin yok

İnşallah canım çok teşekkür ederim :) rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.. olumlu sonuç olursa yazacağım

Aynı şeyleri bende yaşadım yedi ay önce boş gebelik yaşadım ve kürtaj oldum bu ay da kimyasal gebelik yaşadım her iki gebelikte de progestron hormonun düşüktü bende önce doktora gidip tekrar öyle denemek istiyorum Peki sen ara verdin mi düşükten sonra kaç ay sonra denedin

İlk düşükten sonra iki ay ara verdim canım kimyasaldan sonra ara vermedim çünkü böyle gebelik geçirenlerin daha çabuk oluyor diye duymuştum

Arkadaşlar merhaba. Döngümün 32. Günündeyim ve en uzun 36 gün sürmüştü. Ateşim 36.4 Normalde adet olucağıma yakın beyaz akıntım az olurdu ve geçerdi. Suan daha sık geliyor kremsi yapışkan bir şekilde. Ve koltuk altlarımın gögüsüme doğru olan kısmında ağrı var. Dokununca acıyor. Adet belistisi olarak göğüs ağrısı hiç yasamadim daha önce. Onun dışında adet belirtim bel ve karın ağrım yok. Ve takviye vitamin alıyorum kan ignesi vurunuyorum. Bunlar adeti geciktirirmi yani bu beyaz akıntı normalde yumurtlama döneminde olur diye duymuştum. İlaçlar yüzünden geç yumurtluyor olabilirmiyim ? Olsa bu süreç bukadar uzun sürermi ? Yoksa bunlar gebelik BELİRTİSİMİ biraz uzun oldu arkadaşlar ama bunları yaşayıp gebe olduğunu öğrenen varmı tecrübenize ihtiyacım var

Canım gebelik hemen belirti vermeyebiliyor bazı kişilerde. Bazılarında ise anlıyorlar hemen gebe olduklarını yani bende bilmiyorum İnan ama olabilir de adetin geçmeyene kadar net bir belirti veremeyebiliyor. İnşaallah vardır, içim rahat etsin diyorsan evde gebelik testi yapabilirsin onun dışında önerebileceğim pek bir şey yok canım. Sonucunu bize de yaz canım inşaallah gönlündeki olur

Senin kayıplarının sebebi neydi herhangi bi tedavi uygulandi mı bu hamileliğin de
Canım ilk gebeliğim anensefali sebebiyle biz sonlandırdık. 3 aylıktı o bebeğim nasibimizde yoktu. 1000 doğumda 1 olduğu için araştırma gereği duymadım canım. Doktorum da bu tarz doğum kusurları oluyor demişti. İkinci gebeliğimi de kan da öğrendim keseyi göremeden düştü. Tedavi olarak da klomen kullandım bir ay o ay olmadı. Sonraki ay oldu, klomen sonraki aya da etki ediyormuş. O ay kullanmamıştım. Ondan mı oldu bilmiyorum. Önceki iki gebeliğimde kendiliğinden oldu canım.

Benim de kendiliğinden oldu iki gebelik te kimyasal da kese göremedik kendiligin den düştü bende doktora gitmeyi düşünüyorum bi daha bebek düşündüğüm de

Benim de kendiliğinden oldu iki gebelik te kimyasal da kese göremedik kendiligin den düştü bende doktora gitmeyi düşünüyorum bi daha bebek düşündüğüm de
Gebelik düşündüğün zaman gitmediysen kesin git canım. Tahlil falan yaptır inşaallah yoktur ama bir şey varsa da tedavini zamanında ol canım. Önce sen git bir problem yok derse bir süre daha deneyin yok olmazsa o Zaman eşin gitsin canım inşaallah hiç bir şeye gerek kalmadan gebe kalırsın

Canım süpersin, Allah razı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…