Jinekoloji Gebe kalmak isteyene dkh verilir mi?

septilya

Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2022
30
9
28
selam herkese. gebelik geçirmiş arkadaşlarıma bir sorum olacak yardımlarınız için teşekkürler.

1,5 yıllık evliyim.
Polikistikoverliyim.
Doktorda hormon testi yaptırdım estradiol 29
LH 5.51 ve TSH 1,8 çıktı.
Doktorum yazz ismindeki doğum kontrol hapını kullanmamı öneriyor. Ama ben gebe kalmak istiyorum ve hap kullanmak beni psikolojik olarak tüketiyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Hap kullanmadan incir veya soğan kürüyle bu sorunu halleden var mıdır yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Adet olmadan önce ceviz badem fındık fıstık çörek otu bal macunu yap adedinden 3 gün önce yemeye başla sürekli ye yumurtalarinin sağlıklı şekilde catladigini göreceksin 14. Gün çatlama olacaktır inşallah

Adet olmadan önce ceviz badem fındık fıstık çörek otu bal macunu yap adedinden 3 gün önce yemeye başla sürekli ye yumurtalarinin sağlıklı şekilde catladigini göreceksin 14. Gün çatlama olacaktır inşallah
Ceviz badem fındık fıstık ayrıca mı yeniyor?
Çörek otu ve balı mı karıştırıyoruz sadece?
Çok teşekkürler inşallah işe yarar🙏🏻

Arkadaşlar bu konuyla ilgili aynı durumu yaşayıp doktoru hamile kalmak istemesine rağmen doğum kontrol hapı veren var mı?

Bende pcosluyum. 2 senelik evliyim ve gebelik istiyorm. Ama doktorum bana kadın doğum hapı hiç vermedi. Adet söktürücü, verdi. Ben adetimin 15.günü progestana başlıyorum gebeliğe de engeli değil hatta faydası oluyormus. Ya da duphostan kullanabilirsin dedi.

ben de gebelik çalışmaları içinde bir pkosluyum. bana 3 ay diane 35 verdi doktorum aynı süre içerisinde folik ve prolaktinim yüksek olduğu için dostinex de verdi. önce hormonları düzenleyelim sonra gebelik için başlarız dedi. 3 ayım bitti rahim ve hormonlar iyi diye femara başladık. işte şimdi 2 haftaya sonuç bekliyorum hayırlısıyla .

edit: femara üzeri çatlatma iğnesi de vermedi mesela bana doktor. herkesin hormon değerlerine göre ayrı değerlendirmesi oluyor.

Arkadaşlar bu durumu yaşayan başka biri yok mu
Bende yaşadım aynı durumu, doktorum bana da doğum kontrol hapı verdi ancak gebelik istediğimi söyleyince progestan verdi hem adeti düzenler hemde gebeliği kolaylaştırır diye. Bebeğin tutunmasını saglarmis çünkü. Adetimin 12.gunu progestana başlıyorum ve gününde adet oluyorum ben.

X