Gebeliğe Hazırlık Gebeliğe Hazırlanırken Psikolojisi Yıprananlar Buyrun Gelin

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ah ben işte bir tane çocuğum olmasına rağmen psikolojim bozuldu. Benle birlikte isteyenlerin şu anda bebeklerinin konusu geçtiğinde ya da sosyal medyada resimlerini gördüğümde kötü hissediyorum 4 yıl oldu ikinci için uğraşıyoruz bir türlü olmadı. Dün gece adetim de geldiği için şu anki psikolojim tahmin edersiniz ki cok kötü. Hayırlısı olsun diyorum yine de ama içim de burkulmuyor değil. Bir de başkasına bahsetme konusunda çok haklısınız. Ben çok pişmanım hatta vazgeçtim diyorum soranlara. İkinci olduğu halde neden bu kadar kötü hissediyorum onu da bilmiyorum. Eşim benim kadar takmıyor o yüzden kimse de beni anlamıyor inşallah burda da yargılayanlar çıkmaz. Bir tane varmış ne üzülüyorsun diyenler oluyor. Bunu ben de biliyorum ama bu benim isteğimin önüne geçemiyor malesef
Seni çok iyi anlıyorum, kimse neden üzüldüğümüzü yargılayamaz, kişinin arzusudur bu.

Dr a gittin mi 4 yıldır sıkıntı ne? Hormon değerlerine bakıldı mı?

ben geçen 1,5 sene öncesine kadar istemiyordum hazır hissetmiyordum. ama tanımadıgım tipler bile öyle baskı yapmaya başladı ki. pcos yüzünden bel bölgem çok yağl(ı tabi yemeyide sevidigm için :ıslık: ) özellikle yazın çok belli oluyordu karnım ama hamile gööbegiolmadıgı ayırt edilecek şekilde sarkık yağlı karın işte. bunu bile ayırt edemeyen market çırağı kız doğum ne zmn abla demişti değilim dedigim halde hala imalarda bulunmuştu. daha 17yasında bi kız cocugu bile toplum baskısına dahil oluyosa nasıl takmayıp üzülmeyelim ki. aradan aylar geçti hala hamile kalamadım bu süreçtede konu komşu akraba arkadaş ve hatta erkek poatronum...herkesin benim sağlığımdan öncet ek merak ettigi cocuk varmı ee ne zaman yapcaksınız... annem dahil o kadar bunalttılar ki huyum olmamasına rağmen bu bende yaraya dönüştü resmen

X