Gebeliğe Hazırlanırken Vücudun Tepkileri

Yagmurleyla123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2024
2
1
33
Merhabalar. 33 yaşındayım. Yaklaşık 6 ay önce 8.haftada bir düşük yaşadım. Kan değerleri normal, herhangi bir sağlık sorunu görünmüyor. Fakat son üç aydır gebelik gerçekleşmedi. Düzenli regl olmama rağmen, ovulasyon testi ile hareket etmeme rağmen. Vücudumda şöyle farklılıklar olmaya başladı. Bir ay adetim 10 gün gecikti ama test negatifti. Bir seferinde göğüslerim hiç şişmedi ama kasık ağrılarım günlerce sürdü ve sonunda regl oldum. Bir seferinde de bütün vücudum gebelikteki gibi şişti, ödem yaptı, göğüslerim her zamankinden farklı şekilde büyüdü, kasıklarım regl den 1 hafta önce ağrımaya başladı. Sonra bütün belirtiler kayboldu. Göğüslerim indi. Test negatif çıktı. Kasık ağrılarım drvam ediyor. Ama bu değişimler hiç olmazdı. Yeni yeni durumlar ve belirtiler yaşıyorum bir süredir. Doktor herhangi bir kist vb durum da görmedi. Hamile kal gel dedi. Ama sonuç pozitif de olmuyor. Ovulasyon testi pozitif idi. Sadece tek gün pozitif çıktı ertesi gün negatif oldu.
Aranızda bugüne kadar her seferinde farklı semptomlar yaşayanlar var mıdır? Sebebi ne olabilir bunun? Rutin bir döngüm varken, bunca yıl sonra vücuduma neler oluyor hiç bilmiyorum. Her ay farklı bir his ve belirti yaşıyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Merhabalar. 33 yaşındayım. Yaklaşık 6 ay önce 8.haftada bir düşük yaşadım. Kan değerleri normal, herhangi bir sağlık sorunu görünmüyor. Fakat son üç aydır gebelik gerçekleşmedi. Düzenli regl olmama rağmen, ovulasyon testi ile hareket etmeme rağmen. Vücudumda şöyle farklılıklar olmaya başladı. Bir ay adetim 10 gün gecikti ama test negatifti. Bir seferinde göğüslerim hiç şişmedi ama kasık ağrılarım günlerce sürdü ve sonunda regl oldum. Bir seferinde de bütün vücudum gebelikteki gibi şişti, ödem yaptı, göğüslerim her zamankinden farklı şekilde büyüdü, kasıklarım regl den 1 hafta önce ağrımaya başladı. Sonra bütün belirtiler kayboldu. Göğüslerim indi. Test negatif çıktı. Kasık ağrılarım drvam ediyor. Ama bu değişimler hiç olmazdı. Yeni yeni durumlar ve belirtiler yaşıyorum bir süredir. Doktor herhangi bir kist vb durum da görmedi. Hamile kal gel dedi. Ama sonuç pozitif de olmuyor. Ovulasyon testi pozitif idi. Sadece tek gün pozitif çıktı ertesi gün negatif oldu.
Aranızda bugüne kadar her seferinde farklı semptomlar yaşayanlar var mıdır? Sebebi ne olabilir bunun? Rutin bir döngüm varken, bunca yıl sonra vücuduma neler oluyor hiç bilmiyorum. Her ay farklı bir his ve belirti yaşıyorum. Şimdiden teşekkür ederim
Gebelik düşündüğün için farklı yaşıyorsun döngülerini. Zaten gebelik belirtileri de regli belirtileri gibi. çok düşünmeden oluruna bırak o zaman oluyor. Bir de zaman geçtikçe vücudumuz değişiyor daha farklı hissediyoruz belli bir periyotda olan regli Düzeni bile değişiyor kadın olmak çok zor vallahi. Stres yapma oluruna bırak 🙏 umarım her şey dilediğin gibi olur

Merhaba bende sizinle benzer durumlari yaşadım birkaç ay değil hemde tam 3 yil. Normal döngüm öyle sacma sapam hal aldi ki. Muhtemelen psikolojiktir. Tuhaf tuhaf ağrılar şişlikler bulantilar gebelerden cok belirti yaşadım artik psikolojim bozulmuştu ne oluyor bana diye. Kendimi cok dinliyordum her tarafima ayri odaklanmistim her sabah kirpiklerimi bile kontrol ediyordum. Ama şu aralar umudumu kestim gebelik düşünmüyorum hic döngüm öyle düzene girdi ne gecikmem oluyor ne erken oluyorum ne de baska belirti

Bu tarz değişimlerin normal olması bir nebze içimi rahatlattı. Çocuk istemeye çok geç başladım biraz da onun paniği var sanırım. Rahatlamaya çalışayım. Beslenmeye dikkat edeyim. Bakalım nasıl gelişecek. Çok teşekkür ederim 🙏

Bu tarz değişimlerin normal olması bir nebze içimi rahatlattı. Çocuk istemeye çok geç başladım biraz da onun paniği var sanırım. Rahatlamaya çalışayım. Beslenmeye dikkat edeyim. Bakalım nasıl gelişecek. Çok teşekkür ederim 🙏
Merhaba ben de maalesef 35 yaşıma kadar tembellik yaptım .bu süreçlerin bu kadar zor olduğunu bilmiyordum 35 e gelince hadi çocuk dedim ozaman da miyomlarim olduğunu öğrendim .onlar gitti şimdi de maalesef olumlu sonuç alamıyorum.kocakarı gibi herkese evlenince hemen çocuk yap demeye başladım .insan başına gelince başkalarının da aynı şeyleri yasamasından korkuyor .umuyorum hepimiz güzel sonuçlar alacağız biraz umutla beklemek gerekiyor 🙏 umarım en kısa sürede sağlıkla kucağınıza alırsınız

Bende 30 yasindayim. İstiyorum ama kendiliğinden olmadı, tedavi sürecini erteleyip duruyorum. Kendime dikkat etmedim su yaşa bedensel olarak. Hazır hissedemiyorum bı turlu bu süreçlere... 4 senelik evliyim 2 yıldır olmadı. Aynen bende çevremdeki herkese geciktirmeyin düşünün diyorum geç olmadan...

X