Gebelik boyunca kanama şikayeti olanlar

sssetset

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2020
36
8
36
Benim o kadar aşırı olmadı ama haftada bir muhakkak kanama oluyordum her hafta beklediğim bir şeydi defalarca (17 kez) doktora gittim keseyi gördük kalp atışını duyduk ama çok şükür bebek çevresinde kanama yok diye rahattım.progestan dex lutinus fitil kullandım zaten transferin başından beri kullanıyorum.bir gün hastanede yattım serumlar taktılar . Şehir dışında kendi doktoruma gelememiştim hemşire bir ilaç söylemişti hemen onu yaptırmıştım riske atmamak için . Sizi dok iyi anlıyorum .çok şükür 12.haftadan sonra hiç kanama olmadı .tabi ara ara kahverengi lekelenmem oluyor .
Ben 12.hafta doktora gitmiştim hamur işi şekerli şeyler meyve felan yeme dedi .günde zorla da olsa 3 litre su içiyorum . Onları kestikten sonra kanamam kesildi belki de yeme düzeninizi değiştirmeniz gerek .
İnşallah sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız 🤲🏻
Aaa ben çok meyve tüketiyorum sağlıklı diye 😧umarım benimde kesilir 12 den sonra suan 9+2 deyim su midemi bulandırıyor diye zorla içmeye çalışıyorum bende eskiden 3 lt içebiliyordum ama malesef artık 2 lt belki 2,5 içebiliyorum sevindim sizin adınıza bugun doktor kontrolum var bakalım neler dicekler busefer inşallah güzel haberler alırım 😊 bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🙏

Hgbrk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2021
46
7
25
Ben 11.haftadan beri kanama yaşıyorum iki kere pedi dolduracak şekilde oldu ama bı kaç kere de yoğun oldu şuan 13.haftamdayim halen kanamam var doktorlar tam olarak nedenini bilmiyor bazen böyle olabilir diyorlar... Anlamadım gitti

Nasipp61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
2.246
1.865
Aaa ben çok meyve tüketiyorum sağlıklı diye 😧umarım benimde kesilir 12 den sonra suan 9+2 deyim su midemi bulandırıyor diye zorla içmeye çalışıyorum bende eskiden 3 lt içebiliyordum ama malesef artık 2 lt belki 2,5 içebiliyorum sevindim sizin adınıza bugun doktor kontrolum var bakalım neler dicekler busefer inşallah güzel haberler alırım 😊 bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🙏
Bende öyleydim sabah akşam meyve yedim. Meğer meyvedeki şeker bebeğin şekerini yükseltirmiş ve Allah korusun gebelik zehirlenmesi bile yapabilirmiş doktor söyledi bende cok korktum onun için günde 1 mandalinayı gizli gizli yiyorum 🙊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 132 gün kaldı.

Bu hafta bebeğinizin beyni hızla büyümeye başlayacak ve bu büyüme bebeğiniz 5 yaşına gelene kadar devam edecek. Bebeğiniz dış seslerden veya hareketlerden dolayı canlılık gösterebilir. Ani yüksek sesler, yüksek sesli müzik, araba ya da çamaşır makinesi titreşimleri bebeğinizin harekete geçmesine sebep olabilir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 17-19 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 350-400 gr civarındadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sssetset

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2020
36
8
36
Ben Okan üniversitesi hastanesinden Eray beye aldım randevu. Benim de ikiz o yüzden yönlendirdi kadın doğum doktorum
Evet duymuştum eray beyi deneyiminizi yazarsanız çok memnun olurum birde medipolde gülseren hanım varmış onun içinde iyi diyorlar o
Ben 11.haftadan beri kanama yaşıyorum iki kere pedi dolduracak şekilde oldu ama bı kaç kere de yoğun oldu şuan 13.haftamdayim halen kanamam var doktorlar tam olarak nedenini bilmiyor bazen böyle olabilir diyorlar... Anlamadım gitti
aynı durum bndede var 5. Haftadan beri bugun gittim keseler düzelmeye başlamış çok şükür kanama alanıda görünmüyor bu sizin rutininiz olucak galiba dedi doktorum oyuzden korkmamalıymışım sağlıklı olsunlarda kanama lekelenmelere razıyım 😊

sssetset

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2020
36
8
36
Banada senin rutinin bu olucak galiba dedi doktorum alıştım artık 9. Haftadayım henüz güzel gelişmeler var allahtan keşke 12 de kesilse diye umut ediyorum demekki uzayabiliyor her bünye farklı ama sağlıklı olsunlarda razıyım tabi yinede ürkütücü birşey kese etrafında küçük kanama alanım vardı artık oda yok nedenini bilmiyoruz bizde 🤷‍♀️ Demekki alışmamız lazım bu duruma tabi doktor kontrolunde ilerlemek de çok önemli sağlık diliyorum siz ve bebeğiniz için umarım bizde bu endişe verici durumu atlatırız anne adayları olarak 😊

Gloria_N

Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr🤲
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
883
1.303
Geçmiş olsun 🙏 evet doktorlar neden söylemiyor söyleyemiyor bu tarz durumlarda. Benimde başıma geldi hatta 5 hafta öncesine kadar yaşadım kanama. İlaç, istirahat ve dua 🤲

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 18 gün geçti.

Gloria_N

Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr🤲
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
883
1.303
Banada senin rutinin bu olucak galiba dedi doktorum alıştım artık 9. Haftadayım henüz güzel gelişmeler var allahtan keşke 12 de kesilse diye umut ediyorum demekki uzayabiliyor her bünye farklı ama sağlıklı olsunlarda razıyım tabi yinede ürkütücü birşey kese etrafında küçük kanama alanım vardı artık oda yok nedenini bilmiyoruz bizde 🤷‍♀️ Demekki alışmamız lazım bu duruma tabi doktor kontrolunde ilerlemek de çok önemli sağlık diliyorum siz ve bebeğiniz için umarım bizde bu endişe verici durumu atlatırız anne adayları olarak 😊
Bana da doktorum 9 ay kanayan ve zamanında doğuran hastam var sende öyle olacaksın bu gidişle demişti.. Bazı hamilelerin rutini bu oluyor demek ki🤷🏼‍♀️
İçerdeki kanama alanı kapandıysa istirahat et, çünkü tekrar oluşabilir Allah korusun 🙏 benim doktor kapanmış kanama alanın derdi 3 gün sonra yine kanamayla hastanede yatardım. O yüzden istirahat edin, yemek ev işi filan yapmayın ayakta durmayın.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 18 gün geçti.

Hgbrk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2021
46
7
25
Evet canım benimde kesede kanama alanım azaldı dedi doktor ama halen geliyor ...İnşallah inşallah atlatırız

sssetset

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2020
36
8
36
Bana da doktorum 9 ay kanayan ve zamanında doğuran hastam var sende öyle olacaksın bu gidişle demişti.. Bazı hamilelerin rutini bu oluyor demek ki🤷🏼‍♀️
İçerdeki kanama alanı kapandıysa istirahat et, çünkü tekrar oluşabilir Allah korusun 🙏 benim doktor kapanmış kanama alanın derdi 3 gün sonra yine kanamayla hastanede yatardım. O yüzden istirahat edin, yemek ev işi filan yapmayın ayakta durmayın.
Yine başladı malesef kahverengi miktarı arttı :KK43:(