Gebelik ikiz olabilir mi?

Mutlusonsuz12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2019
286
61
30
Kızlar meraba herkese.. kısaca ben size durumu ozetleyimm.
Adetime tam 8 gün varken evde kaset test yaptım ve silik şekilde pozitif çıktı. Daha sonra adetime 6 gün kala ise kan verdim sonuç 90 çıktı. Ara ara kan vermeye devam etmeye başladım ve şuan adetim geceli üçüncü gün sabahina sonuç 2216....
Dün de doktora gittim karından ultrasonla baktı değer 1800 civarı iken bakmış oldu yani ve kese görüyorum ufaktan belli dedi. Benim size sormak istediğim ise şu..
Sizce adete 6 gün kala 90 çıkması ile başladı adet 3 gün geçince 2216 olması ve 4+4 iken ufakta olsa karından kese görünmesi. Sizce de adet uç gün geçince 2216 değer cokmu ? 4+4 te karından kese görünmesi normal mi? Sizce ikiz olabilir mi?

İkiz olsaydı iki tane kese görünürdü, hayırlı olsun
Bir tane kese gordu ama daha yeni oluşmuş var yok gibi çok minik dedi. İlerleyen günler de iki kese görme ihtimali olabilir mi? Bu değerler beni suphelendirdi çünkü. Sonuç altındaki referanlara göre de benim sonucum 6 hafta gösteriyor ama ben 4+4 teyim oyuzden suphelendim

Ve doktor kesenin bu olabileceğini söyledi olabilir mi sizce ben anlayamadım hiç

Eklentiler

• IMG_20230227_203208.jpg
    IMG_20230227_203208.jpg
    80,5 KB · Görüntüleme: 138
Yani haftasina göre kan değerim iki hafta büyük çıkıyor. Mesele 4-5 hafta arası 50-750 yazıyor ama benim şuan 4+4 ve sonuç 5000
Benim ikiz çocuklarım (çift yumurta)var ve onlara hamile olduğumu 5 gün önce erken gebelik testiyle bile öğrenemedim.Negatifti test yani.

İkisinin de kesesini aynı anda mi gordu doktor? Ve kaç haftalıkken gördün keseyi
Ben gebeliği evde 6 gün gecikme sonrası öğrendim ama doktora 7.haftadan evvel gitmem ben.Gittiğimde direk 2 kese ve bebekler gözüktü o şekilde öğrendim.

Kızlar şuan 4+4 doktor tam anlayamadım ama minik bı kese var gibi dedi. Sizce işaretledigim yer olabilir mi

Eklentiler

• IMG_20230227_203208.jpg
    IMG_20230227_203208.jpg
    80,5 KB · Görüntüleme: 94
Kızlar yokmu bir fikri olan
Olabilir gulum ama daha kucuk 7. 8. Belli olur benim gttigim ozel hastaneydi ve cihaz yeniydi 6.4 gordu vajinal baktik bu arada vnku doktor iki sey goruyorm ya kan birikintisi ve bebek yada ikiz dedi vajinal bakinca kalp sesini ve bebek olduklarini anladik ailede varmi dedi evet dedim kardeslerimde tek yumurta ikizi ve benimde tek yumurta ikizi hayirlisi bakalim

Olabilir gulum ama daha kucuk 7. 8. Belli olur benim gttigim ozel hastaneydi ve cihaz yeniydi 6.4 gordu vajinal baktik bu arada vnku doktor iki sey goruyorm ya kan birikintisi ve bebek yada ikiz dedi vajinal bakinca kalp sesini ve bebek olduklarini anladik ailede varmi dedi evet dedim kardeslerimde tek yumurta ikizi ve benimde tek yumurta ikizi hayirlisi bakalim
Canım doktor üstteki noktaya kese dedi. Eve gelince resme baktım üstteki nokta keseyse alttaki nokta da aynı kese gibi görünüyor dedim kendi kendime olabilir mi sizce resim ekleyim detaylı.

Eklentiler

• IMG_20230301_005330.jpg
    IMG_20230301_005330.jpg
    81,6 KB · Görüntüleme: 150
Kızlar merhaba benimde cumartesi günü beta 1919 su 4+5 de gittim yani vajinadan kese gördü çok minik dedi sonra kaç haftalık hocam diyince 20 günlük dedi 20 günlükken beta bu kadar yükselir mi ve kese gözükür mu 🥴

Eklentiler

• IMG_20230304_132503.jpg
    IMG_20230304_132503.jpg
    81,9 KB · Görüntüleme: 94
Kese boyutun 3-4 hafta ile uyumlu canm. Çünkü bende 5+0 da gittiğimde kese boyutu 10.8mm idi. İlk beta HCG adetine kaç gün kala yaptirdin ve kaç çıktı ilk sonuc

Canım doktor üstteki noktaya kese dedi. Eve gelince resme baktım üstteki nokta keseyse alttaki nokta da aynı kese gibi görünüyor dedim kendi kendime olabilir mi sizce resim ekleyim detaylı.
Canım ilk zaman kese erkenden noktacik görünür ama 20 günlük bir kese boyutu 7.7 cm olmaz. son adet tarihine göre kaç haftalık? Yani 7.7 cm bir kese demek aşağı yukarı 4-4 buçuk haftalık demek bence

C
Kızlar merhaba benimde cumartesi günü beta 1919 su 4+5 de gittim yani vajinadan kese gördü çok minik dedi sonra kaç haftalık hocam diyince 20 günlük dedi 20 günlükken beta bu kadar yükselir mi ve kese gözükür mu 🥴
Canım ayrıca 20 günlük olabilmesi için adetine 10 gün kala kese görünmesi lazım bu da neredeyse imkansız. Bence doktor yumurtlamaya göre 20 günlük demiştir. Yumurtlamaya göre 20 günlük olunca da ortalama 4 ile 5 haftanın arasında oluyor tam.

Canım ilk zaman kese erkenden noktacik görünür ama 20 günlük bir kese boyutu 7.7 cm olmaz. son adet tarihine göre kaç haftalık? Yani 7.7 cm bir kese demek aşağı yukarı 4-4 buçuk haftalık demek bence
Ya ilkten öyle dedi zaten doktor sonra 20 günlük diyince bende bir şaşırdım 😂😂 yorgunluktandir diye düşündüm 20 günlükken kese gözükmez diye düşündüm

C

Canım ayrıca 20 günlük olabilmesi için adetine 10 gün kala kese görünmesi lazım bu da neredeyse imkansız. Bence doktor yumurtlamaya göre 20 günlük demiştir. Yumurtlamaya göre 20 günlük olunca da ortalama 4 ile 5 haftanın arasında oluyor tam.
Canım ben aşılama ile hamile kaldım ayın 13 ünde aşılama yaptırdım 26 sında ilk kanda 191 çıktı 3 gün sonra 293 çıktı korkuttu doktor beni beta az çıkmış dedi sonra cumartesi günü 1919 çıkınca ikizde olabilir dedi ocağın 31 inde regl olmuştum cumartesi günü alttan baktı kese gozuktu ilk 4 4 buçuk haftalık dedi sonra 20 günlük diyince bende bir afalladim😑

X