Gebelik kesesi

aysnn34

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
75
20
31
Hanımlar merhaba. Öncelikle çok uğraş sonunda 2 yılın sonunda hamile olduğumu öğrendim. Doktorun demesiyle 2 günde bir kanda beta hcg baktırdım. Son adet tarihim: 14 aralık. Betamda düzenli artışlar mevcut, iki gün arayla (386, 807, 1045) fakat ikidir vajinal ultrasonda keseyi göremedi doktorum. Bu arada gittiğim devlet hastanesi. Bana kesinlikle dış gebelik olduğundan bahsetti. Hiçbir ağrım sızım yok. Lekelenme tarzımda yok. Çok korkuyorum sizce ne yapmalıyım?

807den 1045e yeterince artmamış maalesef 😕
Hadi ya. Doktorum o konu hakkında birşey söylemedi. Yarın tekrar acile gelip kan vermemi söyledi. Yarında kese gözükmezse dış gebelik işlemleri başlatacağını söyledi 😔 ama bence benimki geç döllenmedir ondan olabilir mi kesenin gözükmemesi?

Hadi ya. Doktorum o konu hakkında birşey söylemedi. Yarın tekrar acile gelip kan vermemi söyledi. Yarında kese gözükmezse dış gebelik işlemleri başlatacağını söyledi 😔 ama bence benimki geç döllenmedir ondan olabilir mi kesenin gözükmemesi?
Hayır maalesef. Değer daha az olur geç döllenme olsa ama düzenli artar. Burda ciddi bir problem var. 😔

Merhabalar, ben araniza yeni katıldım bi sorum olucaktı size. Son regl tarihim 18 aralık 18 ocakta evde test yaptım 2.çizgi çok silik çıktı, 22 ocakta test yaptırdım beta hcg 1060 çıktı ertesi doktora gittim kese yeni oluşuyo çok küçük vajinal baksam daha net görürüm en fazla 3 haftalık dedi hiçbişey anlamadım acaba geç döllenmemidir

Merhabalar, ben araniza yeni katıldım bi sorum olucaktı size. Son regl tarihim 18 aralık 18 ocakta evde test yaptım 2.çizgi çok silik çıktı, 22 ocakta test yaptırdım beta hcg 1060 çıktı ertesi doktora gittim kese yeni oluşuyo çok küçük vajinal baksam daha net görürüm en fazla 3 haftalık dedi hiçbişey anlamadım acaba geç döllenmemidir
Merhaba; öncelikle tebrik ederim inşallah sağ salim kucağınıza alırsınız. Doktor söylemedi mi onu size ? Keseyi gördükten sonra söylüyorlar normalde?

Merhaba; öncelikle tebrik ederim inşallah sağ salim kucağınıza alırsınız. Doktor söylemedi mi onu size ? Keseyi gördükten sonra söylüyorlar normalde?
Çok teşekkür ederim amin hepimiz sağ salim kucağımıza alırız inşallah, keseyi gördü yanlız daha yeni oluşuyo vajinal muayene yapsam daha net görürüm ama bi kaç gün bekleyelim tekrar gel bakalım dedi, Ben sordum hocam kaç haftalıktır diye 3 haftalık gibi 3,4 gün sonra gel bakalım dedi o kadar yani geç döllenme demedi

Evet dün gittim. Betam 1045 ten 2000 lere çıkması gerekiyordu fakat aniden 300 lere düştü. Kimyasal gebelik dendi. Salı günü tekrar kan vereceğim 😔
Anladım canım, geçmiş olsun 🙏moralini bozma inşallah. Kimyasal dan sonra hemen hamile kalan çok kadın var, en kısa zamanda bebeğin seninle olur inşallah ♥️🙏

X