Gebelik öncesi biontech aşısı olup sağlıklı doğum yapan var mı?

Rabbim sabırlar versin öncelikle, çok geçmiş olsun çok üzücü. Ben de 2 düşük yaşadım. Biri 12 diğeri 16 haftalık. 1 doz aşı vurulmuştum pandemide. Bu hiç aklıma gelmemişti. Dediğiniz gibi gebe birine veya çocuklara bakamıyordum bile. En basitinden Ablam ve görümcem doğum yapmıştı yeğenlerime bile baktığımda ağlıyordum. Rabbim yardımcı oluyor. Çok zor bi süreç. Geçtiğimiz ay genetik test verdik devlet hastanesinde 2 haftada sonuç çıktı. Kan pıhtılaşmam varmış. Coraspin ve folik asit başlandı. Tekrar gebelik oluşursa kan sulandırıcı iğne dedi doktorum. Dediğiniz gibi inanıyorum en çok canımız yanan yerden çiçekleneceğiz 🌺🌺🌺
İnşallah en kısa zamanda sağlıklı gebelik haberlerinizi paylaşıyor olursunuz 🤍

Emin olun 4 ay oldu bende bebek gördüğümde hamile bir kadın gördüğümde sizinle aynı tepkileri verebiliyorum. Geçmiyor bu acı bu hüzün ama alışıyorum sanki daha ağlamadığım gün yok emin olun. Şimdi söyle genetik testler için ailede pıhtı atan olan birisi varsa test isteniyor. Benim sağlık yönünden hiç sıkıntım yoktu. Bazen hala kabullenmekte güçlük çekiyorum emin olun. Bu trombofili genetik yani doğuştan olduğu gibi sonradan kazanılmışta olabiliyormuş. Benim ki sonradan kazanılmış. Bunu kimse bilemez işte klinik bulgulardan birine sahip olmadığımız sürece. O yüzden bakılması çok önerilmiyor bazen hiçbişey bile çıkmıyormuş. Yani bilmiyorum kaderci biri misiniz ben öyleyim. Böylece üstesinden daha kolay gelebiliyorum. Ama elimden gelen her şeyi de yapıyorum. Hemşire olmama rağmen bana da saçma gelen ve anlamlandıramadığım çok şey var. Kesin tanı için bekliyorum şuan eğer o da pozitif gelirse kedin tanı konmuş olacak sonra da tekrar gebelik sürecine girmek istiyorum zaman hiç geçmiyor bizim gibi bekleyişte olan ve belirsiz durumda olanlar için inşallah en çok canımız yanan yerden çiçekleniriz
Güzel dualarınıza amin 🙏🏻 kader noktasında, emanetini veren onu vakti dolunca aldı diyorum ama bunun bir nedene bağlanma zorunluluğunu düşünmeden edemiyorum, sebepsiz ölümü kabullenemiyorum sadece. Yine de artık sebep aramaktan, okumaktan kendimi geri çektim, testimi verip ayların geçmesini bekliyorum, diğer türlü çok karanlık geçiyordu günlerim. Siz de sezaryen mi olmuştunuz ve doktorunuz yeniden gebelik için ne kadar ara önermişti? Bana bir yıl korunmamı söyledi. Eğer yazmışsanız ve sizi tekrara düşürüyorsam üzgünüm, uzunca bir müddet buraya girip takip edemedim yanıtlarınızı. Esenlikler

6 ay olucak kuzum benimde 33 haftalıkken kaybettim..
Halen bi hamile göreyim bir bebek yada bebek arabası gözlerim dolar geçmiyor, geçmicek gibi de ta ki ne zaman sağ salim kucağımıza alırız bi nebze o zaman dinecek gibi hissediyorum..

Çok zor çok rabbim kimseye evlat acısı göstermesin.. 6 aydır ben ben değilim sanki... Mezarına gidip mezar taşını okşamak o kadar acı veriyor ki..
Meleklerimiz bizi bekliyo sabretmekten başka çaremiz yok. Allah verdi Allah Aldı....
Sımsıkı sarılmak istedim size, o kadar yakinen hissediyorum ve biliyorum ki hüznünüzü. Bu duyguların peşisıra gelen eksikliği ve belki değersizlik hissini de.. allah hanelerimizi şen kahkahalarla donatsın şenlikler versin, sizin göğsünüze de ferahlıklar versin. Bilemiyorum doğum şekliniz nasıldı, doktorunuz ne kadar bir ara önerdi yeniden gebelik için ama inşallah güzel haberlerinizi bizimle yakın zamanda paylaşıyor olursunuz. 🌸

Merhaba kardeşim, öncelikle kaybın için çok üzgünüm Allahtan sabır dilerim senin için 🙏🏻 tam da az önce bu düşüncelerle boğuşuyordum. Bundan 3 ay önce bende 6 haftalıkken kalp durması sonucu bebeğimi kaybettim. Tabii cok küçüktü kürtajla alındı ama yine insan üzülüp yıpranıyor. Hep sebep aradık, covid aşısından mı oldu acaba derken geçen hafta çok yakın bir dostumun doğumuna 30 gün kala bebeğinin kalbinin durduğunu öğrendik, o da biontech aşısı olanlardan. Suni sancı ile doğum yapıp yavrusunu kucağına alamamak ne acı.. nedir bizleri bu hale getiren bilmiyorum ama bende aşılara bağlıyorum 😔
Size de sabırlar dilerim, elbette bebek rahme düştüğü andan itibaren her kayıp çok üzücü ancak strese girmeyin, sağlıklı bir şekilde ilerlemeyeceği baştan belli olup kısa sürede sonlanmış belki de, inşallah sağlıklı gebelik haberlerinizi paylaşıyor olursunuz yakın zamanda 🌸

Sımsıkı sarılmak istedim size, o kadar yakinen hissediyorum ve biliyorum ki hüznünüzü. Bu duyguların peşisıra gelen eksikliği ve belki değersizlik hissini de.. allah hanelerimizi şen kahkahalarla donatsın şenlikler versin, sizin göğsünüze de ferahlıklar versin. Bilemiyorum doğum şekliniz nasıldı, doktorunuz ne kadar bir ara önerdi yeniden gebelik için ama inşallah güzel haberlerinizi bizimle yakın zamanda paylaşıyor olursunuz. 🌸
Ah canım benim ne yazıkki yaşayanlar anlıyo, gerisi asla anlamıyor… Artık boş teselli bile duymak canımı yakıyo.. inşallah rabbim kısa zamanda yavrumun kardeşini nasip eder 🙏

Güzel dualarınıza amin 🙏🏻 kader noktasında, emanetini veren onu vakti dolunca aldı diyorum ama bunun bir nedene bağlanma zorunluluğunu düşünmeden edemiyorum, sebepsiz ölümü kabullenemiyorum sadece. Yine de artık sebep aramaktan, okumaktan kendimi geri çektim, testimi verip ayların geçmesini bekliyorum, diğer türlü çok karanlık geçiyordu günlerim. Siz de sezaryen mi olmuştunuz ve doktorunuz yeniden gebelik için ne kadar ara önermişti? Bana bir yıl korunmamı söyledi. Eğer yazmışsanız ve sizi tekrara düşürüyorsam üzgünüm, uzunca bir müddet buraya girip takip edemedim yanıtlarınızı. Esenlikler
Yok hiç önemli değil aynı dönemlerden geçiyoruz bende birilerini de benim durumumdan var mı nasıl oldu ne zaman hamile kaldı merak ediyorum açıkçası. Genelde hekimler zaten 1 yıl diyor sezeryandan dolayı ama benim hekimim en az 6 ay bekle dedi bizim de kasım da 6 ay doluyor ben daha beklemek istemiyorum ilk gebeliğimde geç oldu rabbim be zaman nasip ederse artık. Dediğiniz gibi bi sebebe bağlanmayınca insan düşünmeden edemiyor belirliksizkte çok kötü bir durum. Evet veren Allah alan da Allah bunu hepimiz biliyoruz ama bir sebep arıyoruz tabi ki hepimiz insanız endişemiz var korkularımız var. Bakalım sonumuz yakın güzel ve hayırlı olsun. 🌸 bu sürede ayrıca hala psikolojik olarak kötü olduğum için psikolojik destekte alıyorum ben hem kendim için hemde yeni bir gebelik için hazırlanmak lazım belki başta saçma olur ama her insanın durumlara karşı bakış açısı çok farklı ben ihtiyacım olduğunu hissettim

BEN BEBEĞİMİ 37. HAFTADA AYNI DEDİĞİNİZ ŞEKİLDE KAYBETTİM. gebelik şekeri tansiyon vs gibi hiçbir sıkıntım yoktu. ben çok saglıklıydım bebek cok saglıklıydı. 2 doktora birden gidiyordum. bulunduğum ilçe kendi doktoruma uzak oldugu için. 2 gün once bütün değerlerim normal nst normalken hareket hissedememem sebebiyle acile gittim ve aynı durumu yaşadım. kendı doktorum ihtimal vermedi cihaz arızalıdır dedi hemen cagırdı. ben akşamdan sancım vardı doğum başladı diye dusunuyordum düzenli kasılmalarım vardı. sonra bebek hareketlenince yanlış alarm sandık. sabah hastaneye de doğuruyorum galiba diyerek gittik. kordon kanı anne kanı verdim plesanta temiz cıktı pıhtılaşma yok dediler. otopsi yaptırmadık. homosistein değerlerim protein s c gibi tahlillerim normal cıktı. hamile kalmadan kısa süre önce biontec olmuştum. 3. dozu önerdiler. istemedim cunku diger dozlardA koku duyumu çok etkilemişti. hayat kalitemi daha da düşürmek istemedim. birkaç doktora danıştım. ebeyle görüştüm desteklediler beni. hamileyken 3. dozu olmadım. aşılar dan olabilir mi diye sürekli doktorlar da tartışıyor maalesef kesin tanı koyulamıyor. aynı şekilde benim doktorum da pıhtı atması durumuna uzak baktı. bir dahaki sefere her ihtimale karşı kan sulandırıcıyla başlıycagız.
Protein c ve s dışında lupus antikoagülanı ve anti trombin 3 e bakıldı mı ve trombofili paneline bakıldı mı

Arkadaşım hamileliğinden önce iki doz biontech aşısı oldu, hamileliğinde de 1 doz biontech aşısı oldu. Bebeği sağlıklı dünyaya geldi. En yakın zamanda hayırlı ve sağlıklı bir gebelik diliyorum 💖
Ben de öyle. Konu sahibine sabır diliyorum. En doğru zamanda bebeğinize kavuşmamız dilerim.

Protein c ve s dışında lupus antikoagülanı ve anti trombin 3 e bakıldı mı ve trombofili paneline bakıldı mı
trombofiliyi gec okudum pardon benim trombofili testim cok gec cıktı. diğer pıhtılşma testlerim hep normal cıktı. trombofilide heterozigotluk cıktı. 1 gende. sonuclar cıktıgında hastanedki doktorlar pıhtılaşma yok demişlerdi. kendi doktorum da pıhtılaşma kaynaklı olmadıgını dusunuyor. kordon düğümüyle dogdu ama o da sebep olmayabilir dedi. kesin bi tanı koyulamıyor maalesef ama kendi aralarında aşıları bile tartıstıklarını soylemişti.

trombofiliyi gec okudum pardon benim trombofili testim cok gec cıktı. diğer pıhtılşma testlerim hep normal cıktı. trombofilide heterozigotluk cıktı. 1 gende. sonuclar cıktıgında hastanedki doktorlar pıhtılaşma yok demişlerdi. kendi doktorum da pıhtılaşma kaynaklı olmadıgını dusunuyor. kordon düğümüyle dogdu ama o da sebep olmayabilir dedi. kesin bi tanı koyulamıyor maalesef ama kendi aralarında aşıları bile tartıstıklarını soylemişti.

Benimde bi genimde heterozigot çıkmıştı..

Çok önemli değil dedi biri , biri de her ihtimale karşı iğne kullanırız dedi şuan ecopirin kullanıyorum zaten 3-4 aydır nerdeyse 6 ay oldu kaybımın üzerinden..

Benimde bi genimde heterozigot çıkmıştı..

Çok önemli değil dedi biri , biri de her ihtimale karşı iğne kullanırız dedi şuan ecopirin kullanıyorum zaten 3-4 aydır nerdeyse 6 ay oldu kaybımın üzerinden..
benim doktorum her ihtimale karşı önlemimizi alalım diyen doktorlardan biri. zira benim kaybım binde bir ihtimal çerçevesinde gerçekleşti. size ecopirini doktorunuz mu önerdi. bana hiçbiri ilaç vermedi

Herkese merhaba, 10 gün önce 32 haftalık bebeğimin aniden kalbinin durduğunu öğrendim. Üç gün öncesi kontrole gitmiştik, o güne kadar detaylı ultrason da dahil olmak üzere hiçbir olumsuz durum olmamıştı. Bebeğimin kalbinin durmasına hiçbir sebep bulamadı doktorum. Ben de sürekli bir sebep arıyorum, çevremdekiler daha önce biontech aşısı olup düşük yapanlarda artış olduğunu söylediler. Ben de bekar olduğum 2021 yılında sadece 1 doz biontech aşısı olmuştum. Daha önce aşı olup sağlıklı doğum yapan var mı? Sebep bu ise devam eden doğumlarım da mı bu şekilde olacak diye büyük bir korkuya kapılıyorum.
Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.
Başınız sağ olsun. Ben hem öncesinde hem de 4 aylık hamileyken aşı oldum. Bebeğimde bir şey olmadı çok şükür. Aşıların yan etkilerini bilemeyiz doktorlar bile uzun vadede ancak anlaşılacağını söylüyor.ama ben o zamanlar aşı olmayıp vefat eden anne haberlerini okuduğumda çok etkilenmiştim bebekleri sezeryanla kurtarılmış çok anne vardı o zamanlar bundan dolayı aşı olmuştum.Umarım sağlıklı bir gebeliğiniz olur yeniden. kendinizi sakın suçlamayın ve sebep aramayın bazı şeyler bizim elimizde olmuyor ne yazık ki.

benim doktorum her ihtimale karşı önlemimizi alalım diyen doktorlardan biri. zira benim kaybım binde bir ihtimal çerçevesinde gerçekleşti. size ecopirini doktorunuz mu önerdi. bana hiçbiri ilaç vermedi
Evet doktorum önerdi , gebe kalınca gel hemen iğneye başlayalım dedi ayrıyetten folik asit kullanıyorum birde

Heterezigot çıkması trombofili olmadıgı anlamına gelmiyor sonuçta eğilimin var olduğunu gösteriyor. Kayıplarımız için çok üzgünüm tekrar aynı şeyleri yaşamamayı o kadar içtenlikle söylüyorum ki inşaallah daha güzeli ile onarır bizi rabbim 🙏🏻 evet bazı hekimlerin önemsemediğini bende duydum ama kayıp için tekrar riske atmamak için kullandıralar sanırım. Benim hem genetikte hemde diğer pıhtılaşma değerlerinde ne yazık ki sıkıntı çıktı. Keşke sizin olmasın buraya güzel haberler yazalım umudumuz hiç bitmesin ❤️❤️❤️

Merhabalar korona öncesi doğum yaptım, şükür sağlıklı bir çocuğum var ve hamileliğimde hiç sorun yaşamamıştım. Korona döneminde 2 doz aşı oldum, bu yıl ikinci çocuk düşündüğümüz için planlı bir gebelik yaşadım her şey sorunsuz ilerlerken ne yazık ki 17.haftamda kalbi durdu ve kaybettik.. 1 hafta önce genetik ve pıhtılaşma için test yaptırdık sonuçları bekliyoruz bakalım.. ilk hamileliğimin sorunsuz olması ve aşılardan sonra bu durumu yaşıyor olmamız bizi bu şüpheye düşürdü açıkcası..

Herkese merhaba, 10 gün önce 32 haftalık bebeğimin aniden kalbinin durduğunu öğrendim. Üç gün öncesi kontrole gitmiştik, o güne kadar detaylı ultrason da dahil olmak üzere hiçbir olumsuz durum olmamıştı. Bebeğimin kalbinin durmasına hiçbir sebep bulamadı doktorum. Ben de sürekli bir sebep arıyorum, çevremdekiler daha önce biontech aşısı olup düşük yapanlarda artış olduğunu söylediler. Ben de bekar olduğum 2021 yılında sadece 1 doz biontech aşısı olmuştum. Daha önce aşı olup sağlıklı doğum yapan var mı? Sebep bu ise devam eden doğumlarım da mı bu şekilde olacak diye büyük bir korkuya kapılıyorum.
Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.
Başınız soğolsun. Ben aşı olmadım ancak olup sağlıklı doğum yapan tanıdığım var.

Merhabalar korona öncesi doğum yaptım, şükür sağlıklı bir çocuğum var ve hamileliğimde hiç sorun yaşamamıştım. Korona döneminde 2 doz aşı oldum, bu yıl ikinci çocuk düşündüğümüz için planlı bir gebelik yaşadım her şey sorunsuz ilerlerken ne yazık ki 17.haftamda kalbi durdu ve kaybettik.. 1 hafta önce genetik ve pıhtılaşma için test yaptırdık sonuçları bekliyoruz bakalım.. ilk hamileliğimin sorunsuz olması ve aşılardan sonra bu durumu yaşıyor olmamız bizi bu şüpheye düşürdü açıkcası..
Başınız sağolsun 🙏🏻

X